Opakovačka - výběr ráže

Sportovní, lovecké, "odstřelovačky" a další
Také jednoranné nebo vícehlavňové dlouhé zbraně


sheep
Příspěvky: 121

Příspěvek#1 » čtv 25. led 2018, 20:25

Mám prosbu rád bych zakoupil opakovačku a to hned 2x.Jednou v ráži 45LC ,nebo 44Mag. Jako druhou variantu 30-30win, nebo 45-70govt.
Western nestřílim ale rád bych názor zda 44,nebo 45.Jedná se mě o výkon a přesnost na terčovku.
Jako druhé také na sportovní střelbu a co volit.Jedná se mě hlavně o chování zbraně,zvládnutí výstřelu.Mám svt40 a 7,62x54R není zrovna náboj s kterým by se dalo střílet nějakou delší dobu,je tam dost velký zpětný ráz.
Vzhledem k náboji mám obavu že 45-70govt bude ještě horší než 7,62x54R,ale nemohu soudit nestřilel jsem, proto asi raději 30-30win.Cenu náboje neřeším.
Možná se pletu,proto uvítam kažký názor a zkušenost.

Uživatelský avatar
Blacky
Příspěvky: 2511

Příspěvek#2 » pát 26. led 2018, 01:58

K tomu je tady uz nekolik vlaken. Nez zalozis novy, tak trosku hledej. (Admin te vytaha za ucho). Odpoved je tezka. Dej si tu praci a nekde si ty flinty pujc a vyzkousej. Zalezi na spouste faktoru (jak ses velkej, silnej, ruce, uchop klnkretni zbrane ev nejaky tlumeni na pazbach, kompenzatory?????, konkretni strelivo, pokud prebijene, jakym prachem a kolik atd.) a tak ti nikdo stejne neporadi.

Uživatelský avatar
Poky
Příspěvky: 60

Příspěvek#3 » čtv 1. úno 2018, 11:45

Do dnesniho dne jsem nepochopil, k cemu jsou tyhle raze dobry. 7,62x54R nebude ani až tak o náboji ale spis o tom SVTcku.

Tercovka na 25/50/100/xxx. Ocekavani vysledku? Vyrobce? Rozpocet :)..

Uživatelský avatar
wigum
Příspěvky: 921

Příspěvek#4 » úte 6. úno 2018, 18:55

Mě nejlépe sedí 308WIN

Uživatelský avatar
erteple
Příspěvky: 230

Příspěvek#5 » ned 15. dub 2018, 08:01

Také bych se přiklonil k .308 Win, ale zajímal by mě názor fóra na zmíněný 7,62x54R. nikdy jsem z toho nestřílel a považoval bych to za sovětský pohrobek, kulomeťák... Ale nedávno jsem někde (a nevím kde) četl jak skvělá je to ráže, že tam, kde .308 Win končí, tohle teprve začíná a celkově jen a jen superlativy. Jasně, pokud někdo kupuje nějaké nekvalitní náboje, přesnost asi nebude nic moc, ale co třeba při vlastním přebíjení a v nějaké novější, precizněji vyrobené zbrani?

Uživatelský avatar
Poli
Příspěvky: 460

Příspěvek#6 » ned 15. dub 2018, 10:52

A co si třeba vyhledat oba náboje na netu, doporučuji použít třeba Wiki a pro začátek si porovnat jejich parametry, pak ti bude hned jasné, že to je blbost.

Uživatelský avatar
erteple
Příspěvky: 230

Příspěvek#7 » pon 16. dub 2018, 12:06

Poli: Přiznám se, že nejsem sniper ani odstřelovač, ba ani rekreační střelec do dálky (zatím), ale porovnáním jejich parametrů v balistických tabulkách jsem se moc nezdzvěděl. 308 win má obecně rychlejší a lehčí střelu, 54R je o něco pomalejší a těžší - ovšem podle tabulek, nikde se nezmiňují nějaké zvláštní střely nebo laborace... No a protože mi chybí zkušenosti, tak si říkám, třeba bude těžší střela míň "zanášet" nebo bude mít nějak snadno odhadnutelný "snos", ale proto se ptám; ono má logiku, že o padesát let novější náboj (tedy 308 Win) bude asi lepší, ale právě, že mě zarazilo, když jsem četl, že je to naopak.



Dragunov
Příspěvky: 395

Příspěvek#8 » pon 16. dub 2018, 12:46

.308 je takovej dobrej standard, vylepšená 30-06. Pořád to je jedna z nejběžnějších ráží, mariňáci ji mají v odstřelovačkách a kdejakej lovec ve flintě. Bude v tom mnohem větší výběr zbraní. Pokud není člověk vyloženě jo fajnšmekr vystačí si s tím na kde co. 7,62x54R už je náboj obstarožní má "hranu" - proto to R v názvu. Určitě je schopnej i přesný střelby. Proto bych chtěl Finskýho Mossina. :)
Střílel jsem to z Dragunova a z Mosinu. Obvzlášť z Mosinu je to docela výživný co se týče zpětnýho rázu. .308 je na tom podobně ale tu jsem střílel z modernější zbraně takže možná o něco lepší.

Já jsem četl, že nejlíp se z opakovačky naučí střílet .223 protože tam už musí na větší vzdálenosti člověk víc počítat s větrem a tak než u plnotučných ráží ktery to prostě urvou výkonem.
Co bych chtěl zkusit je 6,5x55 Swe protože to je tak nějak mezi.

Uživatelský avatar
Poli
Příspěvky: 460

Příspěvek#9 » pon 16. dub 2018, 13:41

6.5×55SE vlastně celkově vše v 6.5 není nic mezi, ale rozhodně lepší, protože střely kalibru 6.5 potažmo 6 mají lepší balistiku.
A mimochodem 6.5×55SE je sto let starý náboj.



Dragunov
Příspěvky: 395

Příspěvek#10 » pon 16. dub 2018, 14:28

Vím, říká se to. Tím něco mezi jsem myslel ve smyslu zpětného rázu...slyšel jsem o tom že je to "mild recoil" z čehož jsem usuzoval, že to bude pohodlnější než .308, 8x57 apod. Ale to je asi moje bláhová představa.
Spíš jsem to tak nadhodil protože chci Švédský Mauser. Jak dobrá volba je to pro někoho do nové flinty nedokážu posoudit, j ási zatím moc na dlouhou vzdálenost nezastřílím. :/

Uživatelský avatar
Poli
Příspěvky: 460

Příspěvek#11 » pon 16. dub 2018, 15:12

Neříká, ono to tak je.

Uživatelský avatar
Poky
Příspěvky: 60

Příspěvek#12 » pát 4. kvě 2018, 11:40

Dragunov píše:.......

Já jsem četl, že nejlíp se z opakovačky naučí střílet .223 protože tam už musí na větší vzdálenosti člověk víc počítat s větrem a tak než u plnotučných ráží ktery to prostě urvou výkonem.
Co bych chtěl zkusit je 6,5x55 Swe protože to je tak nějak mezi.


.223ka neodpouští..Laborace střeliva (priprava nabojnic, prach, skrceni,...), okolni vlivy pri strelbe. Jedinná výhoda je cena prebiteho naboje 5+ Kč.
Mam kliku v .223 a trochu si drbu hlavu proc jsem nekoupil radsi 6,5x55 nebo .308.. Byl by ten zivot trochu jednodussi :D



Jirik.fx
Příspěvky: 356

Příspěvek#13 » pát 4. kvě 2018, 17:14

Jojo, přebít slušný náboj do .223 je o poznání těžší než např. do .308. No a s cenou 5+ určitě žádný slušný náboj do .223 vyrobit nejde. Nejlevnější do kliky bude tak za 10+ ale s fakt odřenýma ušima, spíš 13-15 Kč. Střely SB nebo GGG se dají tak do AR-ka ne do kliky na přesnou střelbu. To je těch 5+ vyhozených z okna.

Uživatelský avatar
Poky
Příspěvky: 60

Příspěvek#14 » stř 9. kvě 2018, 05:57

Na 50m nemám problém s nábojem za 6 Kč (hornady za 3kc) :).. cim je to dál, tím je to horsí.



Dragunov
Příspěvky: 395

Příspěvek#15 » stř 9. kvě 2018, 07:20

No to mi trochu kazíte plány :D Já si říkal, že by nebyl špatněj nápad mít opakovačku ve stejným kalibru jako samonabíjecí. (.223) O důvod víc pokukovat po plnotučným kalibru. :D

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 10 hostů