PERUN 15

Samonabíjecí pušky


vik22
Příspěvky: 18

Příspěvek#631 » ned 20. čer 2021, 14:45

V 16" konkurence je, ale s kratší hlavní nic moc není.

Uživatelský avatar
erteple
Příspěvky: 230

Příspěvek#632 » úte 13. črc 2021, 10:20

Z FB:
- Momentka z přípravy na Zkušebnu. 14,5" pro koncové zákazníky budou k dispozici jakmile se nám vrátí v CRZu.
- Díky za důvěru. Jestli se nic nepodělá, tak do konce příštího týdne jsou venku (psáno 10. 7.).

Takže SNAD se dočkáme. Nedělám si iluze, že by to bylo koncem tohoto týdne, ale snad během příštího?
A doufám, že až nám napíšou mail, tak že se tam všichni nevydáte najednou - ať nejsme jak fronta před Primarkem (teď o víkendu jsem šel po Václaváku a fakt to nechápu)

Uživatelský avatar
Starosta
Příspěvky: 203

Příspěvek#633 » úte 13. črc 2021, 10:42

Jasne, takze posun o dalsich dalsich dalsich dalsich dalsich 14 dni.
Uvidime, co asi prijde priste.

Uverim, az dostanu info od obchodnika, ze jsou na stole - tohle je fakt marny.



pufik007
Příspěvky: 10

Příspěvek#634 » sob 17. črc 2021, 19:47




Machead
Příspěvky: 911

Příspěvek#635 » ned 18. črc 2021, 15:07

Tak sme sa dozvedeli ze puska je ceska (aj ked ma len hlaven z CR) a ze zvysili vyrobu o 300 %, tzn z 1 mesacne na 3 ks mesacne.

Niekto este veri a dufa, ze si pusku objedna a za 2 tyzdne ju ma?

Uživatelský avatar
Killing joke
Příspěvky: 515

Příspěvek#636 » ned 18. črc 2021, 16:57

14,5" z června 2020 u výrobce:

Dobrý den,
puška je připravena k odběru.
Naposledy upravil(a) Killing joke dne ned 18. črc 2021, 17:02, celkem upraveno 1 x.

Uživatelský avatar
Killing joke
Příspěvky: 515

Příspěvek#637 » ned 18. črc 2021, 17:01

Pardon, smazat prosím.



sokar
Příspěvky: 443
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#638 » ned 18. črc 2021, 18:19

Takže PERUNY v 14,5" už se daly do pohybu . :D
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.



risa2000
Příspěvky: 845

Příspěvek#639 » ned 18. črc 2021, 18:48

No, nevím, jestli si tím videem neudělali víc škody, než užitku.

Uživatelský avatar
DesertEagle
Příspěvky: 522

Příspěvek#640 » ned 18. črc 2021, 19:06

Ano udělali, neměl jsem sílu to ani dokoukat. V každém případě je Mazuch velmi zdatný vypravěč. "... máme skvělou pušku a je dokonce lepší než Norinco.. " Ale co je mám obavu uplně nejlepší hláška. Proč máte těžké hlavně ? ... "obrábění je drahé.. " a na pušce za 22 tis. se s tím na CNC nemůžeme sr.. příliš dlouho ... " A češi na to stojí fronty ...



Machead
Příspěvky: 911

Příspěvek#641 » ned 18. črc 2021, 19:15

sokar píše:Takže PERUNY v 14,5" už se daly do pohybu . :D


To je este na naplnenie objednavok z roku 2020, predpokladam. Tudiz aj na tych z 2020 sa podla obrazku nedostane na vsetkych. Povzbudive.



Střelec
Příspěvky: 1648

Příspěvek#642 » ned 18. črc 2021, 19:16

Já do konce taky nedokoukal, vlastně ano, ale během pár minut jsem to proklikal od začátku do konce. Je třeba mít na zřeteli, že je to laciná puška právě na úrovni toho Norinca. Nevyplatí se to tunit, kdo chce něco lepšího, tak rovnou půjde do flinty o pár levelů výše. Co si budeme říkat, někdo, kdo fakt dost střílí, nebude cílovka. Typickému, nejběžnějšímu druhu střelce, který chce prostě nějaké AR, ze kterého dá stovku ročně (kdo ví jestli) a nechce tunit (tuněním se člověk dostane na cenu prémiovky a pak zjistí, že to nedává smysl, protože pořád je to jen potuněná laciná flinta) to bude vyhovovat. Prostě za málo peněz málo muziky. Nic víc, nic míň. Nejde od toho nic čekat. To, že to funguje není žádný zázrak, Norinco funguje také, vyrobit v dnešní době AR je docela jednoduché. Výkresy atd. jsou jednoduše dostupné, sám jsem vygooloval kdysi výkresovou dokumentaci za pár minut (ne, že bych to chtěl vyrábět, ale zajímal mě jistý údaj a prostě na mě vypadlo všechno). Nic velkého se od tohoto projektu prostě čekat nedá-nedalo.



sokar
Příspěvky: 443
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#643 » ned 18. črc 2021, 20:05

Machead - až na jednu z Ledna tohoto roku bohužel ano. Nejdelší čekačka byla z dubna 2020... Snad se to zlepší a bude se jich točit víc.

DesertEagle - O videu jsem věděl a celé jej viděl před 14 dny. Až na nějaký detaily mi příjde v pohodě. A ano CNC stroje jedou na čas a ten něco stojí a tak je logický že HW hlavně jsou standard a jsou tak levnější.

Střelec - Cílovka PErunu.... Ta je úplně různá. Rozhodně neplatí že to berou borci na 100 ran /rok i když to tak z větší části je. Co tak slyším mezi řečí tak někteří to mají právě jako základ na tuning kdy zůstane jen skelet. Už se i stalo, že jeden vzal pušku a pak si ji rozdělili na třetiny - jeden bral lower, druhý upper a třetí chtěl hlaveň. Někteří taky mají pušku na drcení tam kde si nechcou svoje mazlíky za 60+ poškrábat. Je to prostě různý, ale čekačka je peklo to uznávám.



Béďa
Příspěvky: 817

Příspěvek#644 » ned 18. črc 2021, 21:17

Osobně Perunu fandím, na to co to stojí, tak se je to podstatně lépe udělané než Norinco, a nemám důvod pochybovat, že ta teoretická životnost cca 10t s Barnaulama je reálná. Osobně ho možná pořídím v 300BLK. To video jsem viděl a nepříjde mi nijak mimo. Ohledně té hlavně nechápu reakci, stejně je na tom i Antreg, akorát rozdíl třeba 3t je u Peruna zásadní parametr, u zbraně kategorie Antrega to tak nějak neřešíš.
Jinak ohledně toho tuningu co psal kolega Střelec bych se podepsal! S jediným doplněním, hodně lidí pokládá za tuning i optiku, tady mi ale dává smysl mít na Perunu klidně Eotech, Aimpoint, Acog atd.



expres
Příspěvky: 604

Příspěvek#645 » pon 19. črc 2021, 06:37

Kdyz vysel a nesel koupit, hadal jsem kvuli urychleni ho vydat. Pak zdrzeni asi Corona. Dal uz jen prekvapeni ze to porad nedavaji. No a ted se z toho stava oblibeny odkaz na foru. Podobne sekce vtipy :) O zbran uz nejde, to musi bavit.
Verit ze to koupite v 300blk. Hmm tak takovej optimista nejsem. To bude cekacka 2-3 roky ne.

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 17 hostů