PERUN 15

Samonabíjecí pušky
Uživatelský avatar
erteple
Příspěvky: 229

Příspěvek#646 » pon 19. črc 2021, 07:37

Včera mail, hurá! Brali jste to někdo přímo od nich? Jak to funguje - musím si to nějak domluvit? A ta otevírací doba je fakt jen do 16:00?
V deset jim budu volat, ale počítám, že to dalších 50 lidí :)



zarozak
Příspěvky: 925

Příspěvek#647 » pon 19. črc 2021, 07:57

Puska vypada v cajku, proste normalni ARka. Videjko az na nejake huste kixy a spoustu PR tam, kde jen doslo nahodne k vyrobni logice trosku zamrzi a priznat barvu na plne care by bylo vetsim prinosem....lidi uprimnost oceni. Na flinte je cesky jen lauf mimo extension a to je jen jedina soucastka individualni vyroby a uplne nesmyslne a evidentni problemy pri zadavani vyroby nebo spis v komunikaci mezi montaznikem (perun) a vyrobcem (nekde na morave) je zde prezentovano jako hlavni deviza flinty (PR k posrani).....z cehoz nahodne vznikl docela solidni profil hlavne. Je treba si uvedomit, ze lauf na AR nabizi v podstate mimo par zasadnich prumeru naprosto neprebernou paletu profilu, kde se meze lidske tvorivosti nekladou pri dodrzeni jistych pravidel, ktere by mel znat kazdy lepsi puskar.....to neni nic k prodavani

Uživatelský avatar
Killing joke
Příspěvky: 515

Příspěvek#648 » pon 19. črc 2021, 12:14

Tak v Podnikatelské ve čtvrtek tak nějak celý den. Za mě kolem 17h prý bez problémů.

Uživatelský avatar
erteple
Příspěvky: 229

Příspěvek#649 » pon 19. črc 2021, 14:11

Ano, už jsme si volali: dnes a zítra nic, středa závoz na Moravu, čtvrtek celý den výdej. Pak kdyžtak příští týden, dá se v klidu domluvit...



Machead
Příspěvky: 911

Příspěvek#650 » pon 19. črc 2021, 19:56

Aby si tych 300Blk nevysvetlil vyrobca ako udaj kolko je zakaznik ochotny cakat. Ale v rokoch.

Uživatelský avatar
Killing joke
Příspěvky: 515

Příspěvek#651 » pát 23. črc 2021, 07:16

Puška je doma, tak přece existuje. S výrobcem (skladatelem) ještě super pokec a představení pušky.
Za mě se čekání vyplatilo.

Obrázek
Obrázek



KUL
Příspěvky: 61

Příspěvek#652 » pát 23. črc 2021, 20:05

Jakou vuli ma pazba? Doplnky cervene mas odkud?

Uživatelský avatar
Killing joke
Příspěvky: 515

Příspěvek#653 » pát 23. črc 2021, 20:16

Za mě minimální. Doplňky v tématu s Čínou. Záchyt zásobníku naprd, pojistka v pohodě.

Uživatelský avatar
kocpel
Příspěvky: 54

Příspěvek#654 » úte 27. črc 2021, 19:22

Já jsem s 14,5 kou spokojen. Nikde se nic nevilká, vše pěkně slícovaný.

Uživatelský avatar
erteple
Příspěvky: 229

Příspěvek#655 » pát 6. srp 2021, 10:41

Konečně jsem ji přivezl domů, přihlásil a hned se vydal na dovolenou... Ale těším se na první střílení. Mám ale dotaz na zkušenější borce - při cvičném natažení náboje se mi na zápalce objevuje otisk záplníku. Všiml jsem si toho po asi třech přebitích a od té doby jsem raději jen doslova sušil. Je můj strach oprávněný, nebo jde o běžný jev? Případně jsem něco po..ral při sborce?
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.



fik
Příspěvky: 33

Příspěvek#656 » pát 6. srp 2021, 10:47

Naprosto běžný jev..na funkci nemá vliv a na bezpečnost také ne..úderník je prostě na volno a jak cestuje dopředu tak se prostě otiskne ;-)

Uživatelský avatar
McFly
moderátor
Příspěvky: 1696
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#657 » pát 6. srp 2021, 10:55

Tak tak... volně plovoucí zápalník co po dovření závorníku setrvačností udělá otisk... Je to normální a můžeš to klidně na střelnici zkusit 100x po sobě na tomtéž náboj, abys viděl že energie na odpal je naprosto nedostatečná.



Machead
Příspěvky: 911

Příspěvek#658 » pát 6. srp 2021, 13:49

Trocha historie: prvotne verzie AR-15 potazmo modely M-16 XM177 mali problemy s nechcenym odpalovanim prave z dovodu hmotnosti udernika a v tej dobe citlivych zapaliek. Riesenim bolo bud urobit zapalky pre 5.56/.223 tvrdsie alebo odlahcit udernik. Urobilo sa druhe.

Viac tu, od strany 4560 (vypocuvanie pred komisiou ohladom problemov s uvedenim M-16 do armady):
https://books.google.sk/books?id=yy6Ywu ... in&f=false

Ciste informacne zlato o M-16/M4/AR-15 najdes na tomto kanali, o problemoch vo Vietname tu:
https://www.youtube.com/watch?v=NYar4Zf8jH8&t=505s

Chris Bartocci sa podielal na vyvoji M4 priamo v Colt a jeho kanal sice nie je plny nalestenych prdov a mega kvalitnym videom, ale informacne je to nabite.

Uživatelský avatar
Killing joke
Příspěvky: 515

Příspěvek#659 » stř 25. srp 2021, 07:54

Po měsící navážu na dotaz izera ohledně ceny doplňků. Zásobníky a optiku asi netřeba počítat, to si asi koupí každý co uzná za vhodné ať je to JP či Perun.

3x kouřový cool Lancer 1620 Kč.
2x PMAG 900 Kč a drží se mnohem lépe.
1x 10 ran Hera H1 za 449 Kč.
Na míření jsem chtěl zkusit LPVO, Primary Arms nebylo, Truglo také ne, tak Foxsight za 9600 Kč.
Aliexpress na místní doporučení udělátko na čištění 180 Kč, multi nástroj na montáž/demontáž dílů 232 Kč a oboustranná pojistka za 200 kč. Pár kartáčků 100 Kč, oboustranná natahovací páka 200 Kč - zatím funguje, kopie Magpulu MLOK hand stop 200 Kč.
Pouzdro na flintu z Decathlonu za 379 Kč.

Oboustranné vypouštění zásobníku z Aliexpressu za pár stovek k ničemu, tak Strike Industries za 1567 Kč.

Po krátkém použivání a pár ranách jsem objevil problém v lučíku kde je velmi nepříjemná mezera směrem k pistolové rukojeti. Prostřední kloub prostředníčku to nesnesl. To tedy vyřešil lučík Magpul z a275 Kč. Zbraň se nyní drží mnohem lépe a rozhodně to stálo za to. Vlastně asi ze všeho nejvíce.
S výměnou byl problém dostat čep lučíku spouště ven. U jiných zbraní co bylo potřeba problém nebyl.
Dodávaný šroub nebyl klasický imbus (1,5), ale zase nějaká jejich velikost, takže pomohl torx.

Pistolovou rukojeť jsem ani měnit nechtěl, ale zalíbila se mi pogumovaná MOE+. Imbus jsem koupil 4,5. Třeba se někdy bude hodit i jinde. To je 752 Kč.

No a když jsem to tak rozjel, tak jsem chtěl zkusit i spoušť. Vybral jsem asi nejlevnější Hiperfire EDT SS.
Za 3100 Kč jsem dostal značně kratší a hladší chod s kratším resetem.
Montáž překvapivě za pár minut a velmi jednouchá. Lučíkem jsem strávil asi 10x více času.

Všechno dohromady vyšlo na akorát 20 000 Kč. Ale drtivou většinu z toho bych stejně kupoval i na pušku za 40 000.
Třeba optika a spoušť dohromady je už půlka ceny doplňků.
Zásobníky, čištění, pouzdro a nástroje bych stejně koupil i k pušce za milion.

Co jsem ještě objenal jsou krytky railů (uvidím zda se bude puška lépe držet) za pár korun a za pár stovek zvětšené ovládání zoomu pro puškohled (snad sedne).

Dražší puška s oboustrannými prvky (pojistka, natahovací páka, vypouštění zásobníku) a lepší spouští (asi srovnatelnou či lepší než co mám) by mi ušetřila 5337 Kč. Zbytek bych stejně koupil.
Kdybych neměnil pistolovou rukojeť, dostal k pušce pouzdro/kufr a měla i poutka na řemen, tak bych ušetřil asi 6 500 Kč.



izerS18
Příspěvky: 1253

Příspěvek#660 » stř 25. srp 2021, 09:02

Tak to mas supr, kdyz jen tech 5.3K. To je parada!
Pokud sedi pazba a predpazbi, hodne usetrils. Ted uz jen ji dat zahul, at ukaze, jak to z ni lita:)
Diky za soupis;-)

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: EmielRegis89 a 11 hostů