PERUN 15

Samonabíjecí pušky


Venon
Příspěvky: 43

Příspěvek#676 » úte 14. zář 2021, 16:13

Tak moje 12,5 se má kompletovat začátkem září tak jsem zvědav. :)

Uživatelský avatar
Domczech
Příspěvky: 5

Příspěvek#677 » čtv 16. zář 2021, 10:25

Ahoj,

Jako čerstvý držitel ZP zvažuji do které AR15 jít a PERUN 15 mě zatím dle videorecenzí a recenzí oslovil. (a do první zbraně investovat 60k nechci ;) )
Plánuji si ho "potěžkat" určitě i fyzicky, každopádně mě hned napadá jedna otázka, se kterou by jste mi mohli pomoci. :-)

Přesto, že jsme pravák, vodící oko mám levé a dlouhou pušku držím zapřenou o levé rameno, na leváka.
Řešili sjte někdo s Perun Arms případnou modifikaci na oboustranné ovládací prvky (záchyt závěru, vypouštění zásobníku a pojistku)?
Výhozné okénko neřeším, s tím žít dokážu.
Případně modifikovali jste někdo sám (což asi bude obtížnější, jelikož bude nejspíše potřeba zásah do lower receiveru...).

Pokud mi někdo dokážete pomoci zodpovědět tyto otázky případně pospat vaši zkušenost, budu moc rád.
Výrobce jsem již kontaktoval a čekám na odpověď, přecejenom mi ale vaše praktická zkušenostp omůže a budu za ni rád.
Jen dodám, že chci jít do 14,5".

Díky!



Choze
Příspěvky: 403

Příspěvek#678 » čtv 16. zář 2021, 10:42

Je to teda mimo, ale já jsem pravák, silnější oko mám bohužel také levé, ale z dlouhé střílím klasicky "pravácky". Jen musím mít levé zavřené..



blacknocturno
Příspěvky: 557

Příspěvek#679 » čtv 16. zář 2021, 10:57

Všechny ovládací prvky se dají na druhou stranu přehodit "na koleně" jen záchyt závěru přehodit nejde respektive můžeš pořídit Magpul Bad lever ale když mrkneš jak funguje tak si nemyslím že by ti jeho umístění nějak pomohlo.



JesusMartines
Příspěvky: 28

Příspěvek#680 » čtv 16. zář 2021, 11:22

Venon píše:Tak moje 12,5 se má kompletovat začátkem září tak jsem zvědav. :)


Se máš ;) , perun jinak píše přelom října a listopadu.



JesusMartines
Příspěvky: 28

Příspěvek#681 » čtv 16. zář 2021, 11:23

Venon píše:Tak moje 12,5 se má kompletovat začátkem září tak jsem zvědav. :)


Se máš ;) , perun jinak píše přelom října a listopadu.

Uživatelský avatar
Killing joke
Příspěvky: 515

Příspěvek#682 » čtv 16. zář 2021, 12:56

Domczech: Proto jsem sem nedávno psal o pojistce a vypouštění zásobníku.
Pojistka pár korun. Se zásobníkem je to horší. Pod 1567 Kč jsem nic nenašel. Závěr viz blacknocturno.
Výměna je na pár minut.

Uživatelský avatar
Domczech
Příspěvky: 5

Příspěvek#683 » čtv 16. zář 2021, 13:20

Killing joke, blacknocturno: Díky za reakci.
Choze: To je u mě neproveditelné, napravo to držet neumím. Takže u pistole na spoušti pravý ukazovák, u dlouhé pušky levý ukazovák a nic jiného neumím. :lol:

Abych to tedy shrnul, překopání PERUN 15 pro "leváka":

1. Pojistka se dá sehnat pod 1k, třeba tato: ECI OBOUSTRANNÁ POJISTKA PRO PUŠKU AR15 9381367-SA - 900Kč cca.
Videonávod: https://www.youtube.com/watch?v=bWKGG_WVqnw

2. Vypouštění zásobníku - zde jsem našel videonávod: https://www.youtube.com/watch?v=wOy89om_jp4 , takže počítat s nějakým dílem, který poté prohodím dle videonávodu. Našel jsem toto: STRIKE INDUSTRIES AMBIDEXTROUS MAGAZINE RELEASE za nějakých 1400Kč

3. Záchyt závěru je nejkomplikovanější. Našel jsem toto řešení: Aero Precision AR15 Ambidextrous Bolt Release (PDQ) -3000Kč cca - zde videonávod: https://www.youtube.com/watch?v=KpBkhcYwSfc (Ale popravdě, takhle se mi do zbraně samotnému zasahovat nechce).
Zkoušeli jste někdo řešit podobně zásahem do zbraně, jako na videu? Případně jste řešili jinak, kromě BAD leveru?

Linky na díly jsem záměrně neuváděl, abych zde někoho neinzeroval, ale na google se dají dohledat na různých shopech.

Díky,

Uživatelský avatar
Killing joke
Příspěvky: 515

Příspěvek#684 » čtv 16. zář 2021, 14:29

Pojistku klidně z Číny za 200 Kč. Spíše zvaž třeba 60°, když už něco dražšího.
Při vrtání atd. do zbraně počítej s reznutím a nutnosti povrchové úpravy. Když se tu takhle ptáš, tak rozhodně přes puškaře. Asi budeš jediný v ČR s takovou úpravou.

Uživatelský avatar
oldglock
Příspěvky: 297

Příspěvek#685 » čtv 16. zář 2021, 14:59

Ja tedy nevím, ale ten zachyt závěru bych z pozice střelce, který střílí z levého ramene právě vůbec neřešil. Tedy pokud držíš i zadní rucku levou rukou. Pak by měl být v pohodě v dosahu ukazovaku.



blacknocturno
Příspěvky: 557

Příspěvek#686 » čtv 16. zář 2021, 15:29

Killing joke píše:Pojistku klidně z Číny za 200 Kč. Spíše zvaž třeba 60°, když už něco dražšího.
Při vrtání atd. do zbraně počítej s reznutím a nutnosti povrchové úpravy. Když se tu takhle ptáš, tak rozhodně přes puškaře. Asi budeš jediný v ČR s takovou úpravou.

Šmarjá on má Perun lower a upper z oceli že by to bez povrchovky rezlo? :o :lol: Jinak souhlas že frézování do rámu už chce nějaké zkušenosti a vybavení takže lépe to svěřit někomu kdo to umí, když si na to člověk nevěří a nemá vhodné nástroje.

Uživatelský avatar
Domczech
Příspěvky: 5

Příspěvek#687 » čtv 16. zář 2021, 16:04

Killing joke: Díky za tip. Kdybych šel do dražší, tak rozhodně uvažuji o 60° nebo 45°.
oldglock: Přesně v to doufám, jen jsem si chtěl shrnout, co vše by obnášelo "překopání" zbraně, kdyby mi to nesedělo. Ale jelikož jsem mám ještě čerstvý ZP, tak se nebojím, že bych se na to nenaučil/nezvykl. Takže také počítám/doufám, že taková změna se zásahem do rámu potřeba nebude.

To jste mě tedy nakonec potěšili. Otázka druhá je, zda mě potěší Perun Arms, zatím se mi nedostalo ani odpovědi na odeslaný e-mail. Tak snad se PERUNa 15 s 14,5" hlavní dočkám. :-)

Uživatelský avatar
oldglock
Příspěvky: 297

Příspěvek#688 » čtv 16. zář 2021, 16:59

Nejlepší, když ve tvém dosahu skaknes k nějakému prodejci, který má skladem nějakou lowendovou AR a osahas si to. To ovládání je stejné. A pak si objednas Peruna a jak to tady čtu, obrnis se trpelivosti. Obávám se, že nějaké nadstandardní požadavky zrovna v situaci, kdy je problém s dodávkou základu asi nebudou reálné. Ale třeba se pletu... Perunu celkem fandím....



Béďa
Příspěvky: 817

Příspěvek#689 » čtv 16. zář 2021, 18:00

Jinak pokud jses dominantní levák, já z dlouhé střílím jako pravák, tak ne nejlevnější ale nejlepší řešení je levoruká verze VARky, dnes si už můžes vybírat i z plynu.

Uživatelský avatar
Killing joke
Příspěvky: 515

Příspěvek#690 » sob 18. zář 2021, 12:53

S náboji GetLoad třetí kus jen cvaknutí na prázdno, čekal jsem, znovu natáhnul a na druhý pokus odpáleno.
Závěr se ale nehnul, tak jsem chytnhul natahovací páku a fláknul pažnou o zem. Vyřešeno.
Další 3 rány bez problémů a 4. to samé. Ovšem po minimálním možném fláknutí pažbou o zem se pažba zlomila a nábojnice ven nešla.
Čistící tyčku jsem zasunul přes ústí do hlavně a gumovou paličkou bez extra síly nábojnici vyklepnul.
Pažbu jsem objednal FabDefense GL-CORE, tak uvidíme.

Stav nábojnice a pažby je takovýto:

Obrázek
Obrázek

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 16 hostů