PERUN 15

Samonabíjecí pušky


jjjhe
Příspěvky: 109

Příspěvek#691 » sob 18. zář 2021, 17:34

"kvalita"...jak pažba, tak náboje. Kde je blicí smajlík?

Uživatelský avatar
Killing joke
Příspěvky: 515

Příspěvek#692 » sob 18. zář 2021, 18:26

Pažba takto do "L" asi nemá moc šanci.

Uživatelský avatar
McFly
moderátor
Příspěvky: 1696
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#693 » sob 18. zář 2021, 19:26

Kvalita pazby této konstrukce nemá moc šancí ovlivnit výsledek při jebnuti o zem... Nábojnice nebyla evidentně zformatovana jak by měla...



zarozak
Příspěvky: 925

Příspěvek#694 » pon 20. zář 2021, 10:55

Měls tou pažbou flákat přímo proti buffer trubce, ale......zlatý originál, ten je ještě stavěný na lehčí slaměné dveře blízkého východu :D Ty Getloady vypadají na špatně zformátované nábojnice-málo sražené ramena. Proto ti to nejspíš neodpálilo na poprvé......protože nebyl úplně a zcela dovřený závěr(BC neležel komplet na extensionu). Opětovným nabitím do zásobníku a natažením stejného náboje do komory se už trochu "zformátoval" v ramenech a tak třeba na 2 pokus šel dovřít a odpálit, akorát moc nechápu, proč se strhnul rantl od vytahovače při vystřelené nábojnici, jestli to chápu správně?? Přece výstřelem se zformátuje dle komory a měla by vypadnout skoro sama. Já moc nepobírám tu logiku některých garážových komerčních přebíječů .223. Přece když jedu z použitých nábojnic, tak formátuju podle kalibru na nejmenší použitelný rozměr a ještě přes SB matrici, ať je 100% jistota, že to pojede ve všech flintách. Těch pár ran komoru nikomu nevytluče a alespoň si neuříznou ostudu kvůli úplné prkotině. Tady to flákání pažbou o zem, nedovřené závěry a různé dolování je skoro evergreen každé střelnice a vždy je to z podobných zdrojů

Uživatelský avatar
Killing joke
Příspěvky: 515

Příspěvek#695 » pon 20. zář 2021, 14:44

To jsem flákal přímo proti trubce a první mlácení bez újmy, ale další už nedala. Asi nebylo úplně na trubku no.
Niméně by na to třeba někdy došlo a stejně by se to stalo. Tak raději jiný tvar a nehlídat kam mlátím.

Každopádně cvaknutí naprázdno, čekání, natažení páky, puštění páky, výstřel, zaseknutá zbraň - nejde nic dělat, mlácení o zem, uvolnění páky, nábojnice venku a dále bez problémů.
Po pár ranách to samé, ale nabojnice zůstala uvnitř a pomohlo klepnutí paličkou do tyčky.



krtek2k
Příspěvky: 125

Příspěvek#696 » čtv 23. zář 2021, 13:34

Přebíjený náboje musí projít kalibrem, když nemáš kalibr, tak stačí nábojová komora zbraně.



Machead
Příspěvky: 911

Příspěvek#697 » čtv 23. zář 2021, 14:33

No ved on prave prebijane kupoval a zjavne ich v komore zbrane neuspesne vyskusal :D



KUL
Příspěvky: 61

Příspěvek#698 » úte 23. lis 2021, 21:38

Strilel jsem Barnauly a nove koupil Getload. Getloady chodi lip nez Barnauly co se tyce presnosti. Mozna vice kouri. Co se mi stalo tak se mi sekl naboj v komore a nesel ani odpalit. Proste se nabil, ale asi nebyl poradne dorazeny do komory a spost nesla zmacknout. Se zaverem jsem nemel sanci pohnout. Muselo se busit o zem a po cca 7 silne rane jsem ho dostal ven.



Machead
Příspěvky: 911

Příspěvek#699 » úte 23. lis 2021, 21:43

Zle sformatovane nabojnice, to je uplne evidentne.
Za tie prachy by som ich osral. Radsej si prebijat sam



Choze
Příspěvky: 403

Příspěvek#700 » pát 3. pro 2021, 18:00

Pokud bych si chtěl udělat k příštím Vánocům radost, kde doporučujete objednat, aby jí stihli vyrobit?
Lze objednat i u Perun Arms? Na jejich stránkách jsem tu možnost nenšel.. U nás na jihu jsem jí nikde v nabídce nenašel, tak popřípadě Praha

Uživatelský avatar
erteple
Příspěvky: 230

Příspěvek#701 » pát 3. pro 2021, 18:08

Choze: Jasně, já to taky bral nepřímo. Napiš p. Mazuchovi, nebo na nějaký kontakt, co mají uvedený, je to pár chlapů. Však uvidíš při os. odběru :) Akorát v Praze, jestli ti to nevadí... A rámcově ti řeknou, jaké verze kdy budou, jen doufej, že nenastanou komplikace, to už je ale jiná kapitola.



JesusMartines
Příspěvky: 28

Příspěvek#702 » stř 15. pro 2021, 11:51

Perun objednán přes obchodníka přelom březen duben 21, dnešní info je že bude v první 1/4 nebo spíše v 1/2 roku 22 :(
No alespoň je čas našetřit na náboje :D



grey.man
Příspěvky: 169

Příspěvek#703 » stř 15. pro 2021, 12:12

Perun je tak trochu náboženství, musíš věřit! :D

Uživatelský avatar
Starosta
Příspěvky: 203

Příspěvek#704 » stř 15. pro 2021, 12:24

Já mám objednanou 14,5" přes obchodníka od října 2020.

Nespěchal jsem na to, ale ptal jsem se po ní průběžně, cca co měsíc.
Věděl jsem, že to bude na měsíce čekání, počítal jsem i se zpožděním - namísto očekávaných cca 3 měsíců jsem po zdejších zkušenostech uvažoval spíš 6, možná i 9měs.

Teď je to ovšem rok a čtvrt.

Žádný ze slibů nedošel naplnění:
Vždy, když jsem se ptal (mail, telefon) v plánovaném termínu, dostal jsem další termín v budoucnu a informaci o tom, co se nepovedlo a proč se to protahuje tentokrát.

Teď už nevolám...
V průběhu času jsem si utříbil, co vlastně chci - a koupil jinou značku.

Pro mě je z toho jediný závěr: žádná dohoda nikdy neplatila.
Všechno jsou jen plané sliby a byť byl přístup ke komunikaci vždy vstřícný, realita se holt počítá na činy.
A tam je zcela zcestné očekávat, že nějaký termín oznámený telefonem nebo mailem je aspoň trochu relevantní, neřkuli skutečný.

Mrzí mě to, ale Perun 15 z tohoto důvodu rozhodně nemůžu doporučit, i když to samotné železo může být za ty prachy dobrý kauf.
To se už asi nikdy nedozvím :roll:



Střelec
Příspěvky: 1648

Příspěvek#705 » stř 15. pro 2021, 13:01

Za ten rok čekání člověk pomalu došetří i na prémiovou značku. O trošku dráž koupí jiný low end. PA15 je ztracený potenciál, což je škoda, ale proč čekat na něco takovou dobu, když můžu dát o pár tisícovek víc a mám pušku prakticky hned doma?

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: AT.50 a 12 hostů