PERUN 15

Samonabíjecí pušky


zarozak
Příspěvky: 925

Příspěvek#616 » stř 16. čer 2021, 06:34

V kontextu s tím avizovaná .300blk zní jako úplná fantasmagorie na nereálném základu :lol: A přitom jsem se zrovna na to tak těšil



Střelec
Příspěvky: 1648

Příspěvek#617 » čtv 17. čer 2021, 08:25

Mě se líbí že toto téma má 42 stran o čekání na zbraň, o zkušenostech s ní je minimum. Říkám si, že člověk musí být velký srdcař a fanda firmy, aby tak dlouho čekal.
Je fakt nějaký relevantní důvod, proč zrovna PA15 a nic jiného? Už to není ani o ceně (protože konkurenční z USA stojí jen o něco více a objevují se v pravidelných intervalech) a ani o té české značce, když je to v ČR prakticky jen smontováno (+ hlaveň ať nekřivdím).

Uživatelský avatar
Killing joke
Příspěvky: 515

Příspěvek#618 » čtv 17. čer 2021, 12:44

Asi není potřeba řešit neustále to samé dokola. Kdo tuto pušku nechce, tak hurá do jiných témat.



pufik007
Příspěvky: 10

Příspěvek#619 » čtv 17. čer 2021, 19:05

Ahoj, v úterý 100ks Barnaulů bez závady. Zbraň funguje a drží po hromadě.



Střelec
Příspěvky: 1648

Příspěvek#620 » čtv 17. čer 2021, 19:51

12 000 bez závady by mělo větší vypovídající hodnotu. :)



pufik007
Příspěvky: 10

Příspěvek#621 » čtv 17. čer 2021, 20:23

Souhlasím



zarozak
Příspěvky: 925

Příspěvek#622 » pát 18. čer 2021, 10:39

Tak tam není důvod, aby to nefungovalo a i kdyby náhodou....tak pilníček,dremelka a solidně přesná stojanovka s vhodnými vrtáčky vyléčí vše ;)



margolina
Příspěvky: 31

Příspěvek#623 » sob 19. čer 2021, 19:55

Vyzkoušel jsem Peruna v délce 10,5.
Zbraň kamarádova, vystřelil jsem cca krabku barnaulů. On taky a ani jedna zádržka. Zpracování zbraně - lícování a lakování za mne bez připomínek. Zbraň je příjemně lehká. Kultivované chování při této délce hlavně mne příjemně překvapilo. Nastřelovali jsme kolima a s oporou zbraně mne přesnost kladně překvapila též. Lakování v pohodě, slícování taky. Osobně mi zušlechtění hlavně nitridací přijde jako marketingový plkání o hodnotách HRC aniž by většině lidí toto něco řeklo. Když se porovná tvrdost plášťované střely a údajná tvrdost nitridace hlavně peruna, tak to považuju za zbytečnost. Buď tvrdochrom nebo nic. A podle videa v taktikůlně ani pan majitel moc nevěděl, jak s touto hodnotou naložit. Spoušť je asi brzo hodnotit. Bylo to skoro nový a ta si asi za čas sedne.
Natahovací páka: no když už tam je nějaký levný OEM, mohlo být oboustranný levný OEM...
Plasty: ručka v pohodě. Jestli někomu sedne grip, jako takový, tak upgrade nemá podle mne moc cenu. Fakt je, že co jsem si jednou zkusil grip s "bobřím ocasem", rozhodně bych to doporučil. Pažba za mne špatná. Vaklalo se to dost. Co jsem viděl u kámošů, tak tohle byl podprůměr. Kámoš bude asi upgradovat na magpul, ale jistě to chce jak pažbu tak trubku. Obojí tohle čínsko/turecký dorameneopírátko stojí za výměnu.
Zásobníků zkoušeno asi 5 tipů a vše OK.
Resumé:
1) osobně nám mám Br2 a přijde mi lepší. Při porovnání cen si ale nemyslím že Br2 je 2x lepší než toto. Ale to je věcí každého soudruha a jeho šrajtofle
2) jako entry AR15 mi to přijde jako dobrá varianta. Zpracování slušný, poměr cena / výkon / fun factor taky slušný. Nerozumím tomu, proč tam výrobce dává plasty, o kterých říká, že teda jako jo, ale stejně si to pak každej tunní. Vzhledem k tomu, že jsou to prodejci doplňků, kdyby třeba byla nějaká Magpul edition a třeba se šábli s kupujícím o marži na tom magpulu (rozuměj nenadělili by to na tu flintu za maloobchodní cenu, ale třeba jen s poloviční marží...) tak by na to lidi určitě slyšeli jo a přidat za nějakou rozumnou zlatku OEM mířidla od prověřenýho dodavatele.... Když to shrnu, mě by to dávalo smysl, kdybych přišel do obchodu a tam ta flinta byla, koupit, zaregistrovat a enjoy. Co tu čtu tak čekat na ní dlouhé měsíce mi přijde mimo. Je na trhu dost alternativ a vybral bych si jinde.



Střelec
Příspěvky: 1648

Příspěvek#624 » sob 19. čer 2021, 20:10

Zbraň kamarádova, vystřelil jsem cca krabku barnaulů. On taky a ani jedna zádržka.


Krabička Barnaulů obsahuje 20 ks nábojů, že ano? Tedy celkem jste dali 40? :)



Honzajan
Příspěvky: 1039

Příspěvek#625 » sob 19. čer 2021, 21:31

Magpul edice :D Dyt vyrobce neni schopen dodat ani obycejne modely a ty vymyslis zvlastni edice :D



zarozak
Příspěvky: 925

Příspěvek#626 » ned 20. čer 2021, 06:10

Lakováním myslíš patrně eloxování hliníku? Pokud to má skutečnou nitridaci, tak ta je 100x lepší než jen holá nerez/železo a jen o nicotný chlup horší na životnost než špičkově udělaný tvrdochrom,což je docela velký problém ten chrom udělat skutečně špičkově,odolně a bez vlivu na přesnost. Sám mám na svojí flintě nitrid (melinite) a po 7tis jsou v tom vývrtu pořád nezahlazené drobné otřepky z výroby tak, jak tam byly při koupi nové! To se fakt nezdá,jak tvrdá a přínosná tato úprava je ;)



margolina
Příspěvky: 31

Příspěvek#627 » ned 20. čer 2021, 11:06

Pro upřesnění. Krabka barnaulů - myšleno 100 ks každý - přesypal si to do plastu.
Ano lakováním myslím u některých částí elox, ale u některých komponent mi přišlo, že je to jen lakovaný, ale do barev zase tolik nedělám.
Souhlasím, že nitrid je lepší než nic. Ale tvrdochromování mi dává přeci jen větší smysl. Není sporu o tom, že cokoliv se udělá blbě, tak je to na nic ať už nitridace nebo chromování.
Magpul edice - jo asi to je moc progresivní... Ale prodávat něco z pozice, hele něco tam je, sice nic moc, ale stejně si to předěláš mi přijde jako promarněná šance dělat budget AR15 jinak a líp.

Uživatelský avatar
McFly
moderátor
Příspěvky: 1696
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#628 » ned 20. čer 2021, 11:19

Je to eloxované. A nitridace rozhodně není blbost. Naopak kult kolem chromovaní vyvrtu ano.. Bojím se že i kdyby tam obsadili jakýkoliv plasty stejně je 75% lidi obmění za své vysněné. A mířidla atp... To má imho úplně jiný důvody..



Machead
Příspěvky: 911

Příspěvek#629 » ned 20. čer 2021, 11:48

Ja si myslim ze Perun lakuje dost dobre a dlho…



Střelec
Příspěvky: 1648

Příspěvek#630 » ned 20. čer 2021, 11:50

Možná, kdyby to prodávali úplně bez ničeho, holou verzi, čistě jen hlavní části zbraně, jak se občas u nás objevují od jiných výrobců, tak by udělali úplně nejlépe. Nikdo by pak nemohl pindat, že mu pažbení nevyhovuje. Teoreticky by pak ještě trošku mohli podstřelit cenovku. Nicméně jen na těchto částech to asi nestojí.

Třeba teď v týdnu jeden prodejce u nás nabízel skladem několik ks DPMS L-16 za necelých 22k, tzn. cena tohoto, takže konkureceschopnost tohoto hodně klesá (zvlášť s dodacími termíny).

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 8 hostů