AR15-obecně

Samonabíjecí pušky
Uživatelský avatar
Starosta
Příspěvky: 203

Příspěvek#2296 » úte 8. čer 2021, 08:22

Dají se nastřelovat i na 300m... a ano, je tam už dost špatně vidět na terč :D
Záleží, kde máš nulu optiky a jestli ji chceš mít stejně i na záložních mířidlech - ale ano, dá se...



ondrush
Příspěvky: 291

Příspěvek#2297 » úte 8. čer 2021, 09:18

jasne ze sa da nastrelovat na 100m. teda skor je to vacsinou len overenie nastrelu ktory si spravil predtym na kratsiu vzdialenost a pripadne dostelovanie. jo, na vacsie vzdialenosti byva casto muska siroka jak cely terc, ale ono to nicomu nevadi, len proste vzdy musis ten terc prekryt rovnako



zarozak
Příspěvky: 925

Příspěvek#2298 » stř 9. čer 2021, 06:47

risa2000 píše:ondrush, zarozak: Dají se nastřelovat _mechanická mířidla_ na 100 m? Ptám se zvědavosti, ARko nemám, jen si představuji, že tam bude už dost špatně vidět na terč.


Já si nastřeluju všechny své dlouhé zbraně na 100m.......pro mě je lepší při nějaké nutnosti přenesení na kratší vzdálenost mířit jinde než mířit jinde potom na 100m. Na kratší vzdálenost se mi to mnohem lépe odhadne. Nastřelovat rovnou na těch 300m zero(25m) je pro mě o ničem, protože na 300m střelnici se dostanu jednou za uherský rok a zase bych musel na svých obligátních 100m mířit jinde a navíc při použití atypických střel-těžších apod se to vůbec nedá uplatnit.....takto je alespoň výhoda, že většina soutěží vojenské pušky se střílí na 100m. Nastřeluju si zbraně rovnou na flek, ať v tom nemám chaos a mířim u všeho stejně (na střed) u hledí i u dioptru.........ale věřím, že někomu může mnohem lépe vyhovovat nastřelení na spodní okraj černého-zásah střed třeba. Teď už ty mířidla vs terč i na těch 100m taky špatně doostřuju, ale naštěstí jsem si vypěstoval odhad např. o jaký kousek pod ramena na zeleném ležícím troubovi mířit, aby to zasahovalo 10ku a tak si hledám různé záměrné body od kterých se odpíchnout nebo si desítku zvýrazním značkovačem......u klasického pistoláku je to jasné, tam mířím rovnou do půli černého, když to mám na flek.

Uživatelský avatar
Starosta
Příspěvky: 203

Příspěvek#2299 » stř 9. čer 2021, 08:44

Ohledně různých nástřelných vzdáleností pro 223Rem i 7,62x39 je, myslím, velmi dobré povídání od Hardtasku:
https://youtu.be/nYWnuoaytfc?t=3017
Každý nechť si rozmyslí podle nejpoužívanějších vzdáleností, zvyku, své optiky a obrazce, střeliva...

Pokud by chtěl někdo teorii k Point Blank Range, tak tady od stejných tvůrců:
https://youtu.be/T2Qg-aY1s94



risa2000
Příspěvky: 847

Příspěvek#2300 » stř 9. čer 2021, 09:41

Pánové, díky za trpělivé odpovědi :). Přiznávám, že jsem měl už jen dost matnou vzpomínku z mládí, kdy jsem na vojně střílel z SA-58 na terč, a na to, že se mi to tehdy zdálo spíš už intuitivní, než že bych věděl, kam přesně mířím. Ale to byla taky jiná mířidla. Už se těším, až si nějaké ARko zkusím na živo.



Xaw
Příspěvky: 112

Příspěvek#2301 » stř 9. čer 2021, 10:04

Starosta píše:Ohledně různých nástřelných vzdáleností pro 223Rem i 7,62x39 je, myslím, velmi dobré povídání od Hardtasku:
https://youtu.be/nYWnuoaytfc?t=3017
Každý nechť si rozmyslí podle nejpoužívanějších vzdáleností, zvyku, své optiky a obrazce, střeliva...

Pokud by chtěl někdo teorii k Point Blank Range, tak tady od stejných tvůrců:
https://youtu.be/T2Qg-aY1s94

Je škoda, že v tom prvním videu není nástřel na 36m, který je zase jako příklad v tom druhém



zarozak
Příspěvky: 925

Příspěvek#2302 » stř 9. čer 2021, 12:32

risa2000 píše:Pánové, díky za trpělivé odpovědi :). Přiznávám, že jsem měl už jen dost matnou vzpomínku z mládí, kdy jsem na vojně střílel z SA-58 na terč, a na to, že se mi to tehdy zdálo spíš už intuitivní, než že bych věděl, kam přesně mířím. Ale to byla taky jiná mířidla. Už se těším, až si nějaké ARko zkusím na živo.


Tak kulometné hnízdo (výška ležícího trouby) se střílelo krátkou dávkou,což u většiny znamenalo vystřelit po 2 ranách na 300m.....to bylo skutečně spíš intuitivní, ale i tak to všem spadlo, co si pamatuju a vidět to šlo slušně. Samozřejmě už se nedalo vybírat kam přesně to trefím, na to nebyla flinta :lol:



JakubDotPy
Příspěvky: 232

Příspěvek#2303 » stř 9. čer 2021, 14:42

Ještě dotaz k tomu nástřelu na 25m. Mám tuhle sadu mířidel https://www.alfatactical.cz/utg-odpruzene-sklopne-hledi-flip-up-montaz-22mm.html (k tomu tu samou mušku). Nastřeloval jsem na tu "menší díru", v domnění, že to tak budu mít přesněji. Později jsem se ale dočetl, že některé hledí, pokud mají takto měnitelný průzor, tak na tom "přesnějším" přidávají cca 4 kliky nahoru (resp posouvají nahoru dopad) a používají se tak vyloženě na blízko/na dálku. Máte s tím někdo zkušenost? Nikde jsem se pak nedocetl, jestli je to případ i těchto. Budu to asi muset zkusit až budu někde venku na delší.

Uživatelský avatar
Starosta
Příspěvky: 203

Příspěvek#2304 » stř 9. čer 2021, 19:23

Xaw píše:Je škoda, že v tom prvním videu není nástřel na 36m, který je zase jako příklad v tom druhém

Mám pocit, že v tom druhém videu pak postřeluje ten střed čtverce (tj. míří pořád na flek) na různé vzdálenosti a komentuje to - podle toho si můžeš udělat obrázek, kam to z jaké vzdálenosti dopadá na terči.



McD
Příspěvky: 38

Příspěvek#2305 » pát 18. čer 2021, 19:02

McFly píše:ADC M5 jsem viděl nefunkčních z krabice několik a byly tak kvalitní, že se vracely prachy a měnil BCG a hlaveň (a dalších xxx kusů spolehlivě chodí svým majitelům) :)
...
Známá reklamovala 2A Armanent za 80k, aby spolehlivě chodila...
...


S 2A to muselo být radosti, to byla M. a.k.a. K.?

ADC M5 mě i parťáka kolem 500. rány přimělo seznámit se s Ondrou Duškem. Seznámení to byla milá a naštěstí krátká (mně rozpadnul buffer, parťákovi to začalo kulometit, obé vyřešeno během pár minut výměnou dílu na místě). Po dalších cca 2,5k ranách, doprovázených žraním olešských písků, se už považujeme za spokojené uživatele.

Takže severoitalské soudruhy lehce podezřívám, že ty levný flinty zkusí složit, natáhnout a spustit. No a když se to povede, už je hrnou do krabic s tím, že výstupní kontrolu provede zákazník silou vlastní :twisted:

Uživatelský avatar
oldglock
Příspěvky: 297

Příspěvek#2306 » čtv 1. črc 2021, 13:13

Tak jsem konečně přeskládal moje AR k obrazu svému:
Cmmg 16", montáž Burris, Trijicon 1-4, pažba a ručka Magpul, předpažbí Wrenchman (USA, moc pěkně udělané), náustek VG6 Gamma.
42.jpg

32.jpg

22.jpg

12.jpg
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.

Uživatelský avatar
McFly
moderátor
Příspěvky: 1696
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#2307 » čtv 1. črc 2021, 17:08

:thumbup: :thumbup: konecne zas pořádný Arko s délkou laufu jak má bejt! Hezký!

Uživatelský avatar
oldglock
Příspěvky: 297

Příspěvek#2308 » čtv 1. črc 2021, 17:11

Prostě "stará škola" :-) Díky!



Machead
Příspěvky: 911

Příspěvek#2309 » čtv 1. črc 2021, 20:13

Tak tiez nieco pre IPSC standard, ak by sa chcel niekto inspirovat

Sig M400, mieridla Nord Arms s vlozkou Lee Shaver pre Anschutz, DPMS kompik Miculek, stavitelny gas block Seekins (ale Bestpatron je lepsi), spust ATC Gold, rucka Magpul MOE

ar15.jpg
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.



CzechPrepper
Příspěvky: 19

Příspěvek#2310 » sob 31. črc 2021, 08:17

Dobrý den, chlapy. Prosím o prosbu. Hodlám si koupit první AR a trochu mě zaskočil stav závěru u pušky, kterou si hodlám koupit. DDM4V7s, 4 roky stará, 1200 údajný nástřel, Geissele SSP spoušť a raptor natahovací páka. Poraďte mi prosím. Kolik byste za ní dali a nepřijde Vám ten závěr nějaký jetý na 1200 nástřel. Děkuji moc každému.
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 21 hostů