AR15-obecně

Samonabíjecí pušky


MRBLUE
Příspěvky: 927

Příspěvek#2431 » pát 3. pro 2021, 18:13

Jemu sa nechce hladat nic, on sa chce porozpravat.



Eagg
Příspěvky: 497

Příspěvek#2432 » pát 3. pro 2021, 18:25

No to ani nepobiram. To mas pravdu.
Ale chce to svoj cas.
Hlavne nechcem urobit chybu v kupe. Predsa sa to vratit do 14 dni da ako cokolvek objednane cez eshop ( s osobnym vyzvednutin) ale po vystrele uz nie. ( i kdyz to je diskutabilne, myslim ze i to by slo.
proto se radim co a jak aby sem si vybral dobre.
Ale je pravda ze vobec tomu nerozumiem :-) takze ucit se ucit se a ucit se. A hlavne si jit zastrilet idealne z vic typu AR15stek.
Jak sem to tak vsechno cet tym vic sem se zamotaval a vic koukal jak puk. Ale hledam si vsechno co tady zminite v dalsich zdrojich tak aspon mam akesi voditko/a co dal.
Dik.

Zeptam se jeste. Co znacka Moosberg MMR. Maji ji v jednom obchode pobliz pudu se na ni podivat na druhy tyden je hezka. 16,25" hlaven

Edit.
McFly dival som sa na tvoju savage a tiez vyzera super. Ale mas tam jine predpazby ne? Lebo original je takove
https://www.alfatactical.cz/samonabijec ... 3-rem.html

A to co si napisal ohledne tvych preferenci pusky ... cituju
"Jde mi o váhu, ovladatelnost a co nejpříznivější chování při rychlé dynamické střelbě." .... tak to jsou aj moje preference ale neumnel sem je tak vyjadrit. ispc asi s tym nepojedu ale todle by mnela puska splnovat



Sarkafarka.Loupeznik
Příspěvky: 546

Příspěvek#2433 » pát 3. pro 2021, 19:09

To Eagg: McFly má jiný typ, než na jaký jsi se díval ty - Recon vs. Patrol. Přečti si celé toto téma plus další obdobná, dozvíš se toho dost na to, aby sis mohl udělat nějaký obrázek. Nemá smysl se ptát na mnohokráte zodpovězené.

Uživatelský avatar
McFly
moderátor
Příspěvky: 1696
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#2434 » pát 3. pro 2021, 19:18

Na mé pušce je toho víc vyměněného než jen předpažbí. A hlavně nemám Patrol.. MSR 15 Recon jsem vzal jakožto solidní základ pro svou custom stavbu.. Zůstal jen upper, lower, hlaveň, bcg a buffer s buffertube..



Béďa
Příspěvky: 817

Příspěvek#2435 » pát 3. pro 2021, 20:23

No dle mě pokud jen jednu Ar15 tak 14,5 hlaven, neumím to vysvětlit, ale proti 16, mi přijde výrazně kompaktnější a lépe ovladatelná...je to čistě můj pocit než mě začnete kamenovat.

Rozhodně bych, pokud mám solidní rozpočet nešel cestou levného základu a masivního tuningu, ano pokud mám zkušenosti vím co chci a je to speciál na taktiku IPSC je to jiná.

Můj typ je BCM 11,5. Dá se okolo 45, nemusím nic měnit, řešit, a na 300m si sáhnu také. Popravdě všichni řeší že chtějí co nejdelší hlaveň, protože balistika a pak se dostu stejně na 50m.

Jasně chce to ještě rezervu na spoustu drobností, od popruhu po zásobníky, a hlavně nějakou optiku tam platí koupit za maximum co můžu dát...
a hlavně co mi vyhovuje.

Uživatelský avatar
McFly
moderátor
Příspěvky: 1696
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#2436 » pát 3. pro 2021, 20:51

Já nedělal masivní tuning na levným krumplu ale stavěl sobě na míru na slušným základu.. A dlouhá hlaveň není jen kvůli balistice ale kvůli délce plynového sytému. On totiž takový přeplynovaný uskákaný carbine systém co je na 11, 5" zkrotit není taková sranda. No a zapomínáš že stavba/ úprava samotná je zábava :) nejsme všichni jen konzumní uživatelé hotových produktů, ale baví nás si hrát a stavět a upravovat dle sebe..



Eagg
Příspěvky: 497

Příspěvek#2437 » pát 3. pro 2021, 21:33

Ale nikdo mi nenapsal jak je na tom moosberg s kvalitou?
https://www.armyeshop.cz/3210-detail-zb ... 625-223rem
Je to dobra puska? Cena kolem 27 tisic
To je predpokladam millspace ne pistovka. Teda ak som to nedokomolil tie vyrazi :-)



Béďa
Příspěvky: 817

Příspěvek#2438 » pát 3. pro 2021, 21:53

to McFly, taky jsem psal že pokud vím co chci tak je to jína...ale je dle mě je blbost tunit levný základ, když se v tom nepohybuje, pak je dle mě daleko lepší volba ta BCM, a nic neřešit, pokud by chtěl tunit pro zábavu, tak by se takhle asi neptal...stylem pokus omyl není problém tam zahučet jak do JP....

Jinak ten Mos je levná flinta, bude fungovat, ale je otázka, zda je lepší než Perun...patří do stejné kategorie.

Uživatelský avatar
McFly
moderátor
Příspěvky: 1696
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#2439 » sob 4. pro 2021, 05:38

Eagg píše:Ale nikdo mi nenapsal jak je na tom moosberg s kvalitou?
https://www.armyeshop.cz/3210-detail-zb ... 625-223rem
Je to dobra puska? Cena kolem 27 tisic
To je predpokladam millspace ne pistovka. Teda ak som to nedokomolil tie vyrazi :-)

Zkomolil a hlavně nepochopil..
Tak zrovna tohle je divně vykuchaný.. Nemá to FW ani dustcover, plynovej system je carbine. Pažba naprosto základní... Prostě je to za ty prachy nakonec divný. To už bych vzal v levnějšího Tauruse T4 a oblíkl ho za ušetřený prachy jak chci.
Ale spíš :
https://www.prodej-zbrani.cz/AR15/ruger ... 6988p.html

Nicméně tisíc lidí, tisíc chutí a potřeb, ale hlavně prosím Tě.. Něco si o tom přečti - tohle je fakt jak mluvit do zdi, když absolutně netušíš..



Machead
Příspěvky: 911

Příspěvek#2440 » sob 4. pro 2021, 07:15

Eagg, opytam sa takto. Rozumies tomu ako funguje samonabijacia zbran? Akym sposobom dochadza k obtiahnutiu zaveru a podaniu noveho naboja? Vies aspon tento princip, zhruba vlastnymi slovami popisat? Resp aky je rozdiel medzi opakovackou “ludovo pakovkou” a samonabijacou zbranou?

Lebo ak nie, vysvetlovat ti rozdiel medzi piestom a priamym posobenim plynov je ako hadzat hrach o stenu…



Střelec
Příspěvky: 1648

Příspěvek#2441 » sob 4. pro 2021, 11:11

163 stran o tom, jakou vybrat AR a pořád se tu plácáme dokola. Pro mě za mě, ať si každý koupí pro začátek co chce, stejně ve většině případů zjistí, že z toho nestřílí nebo, když střílí a nevyhovuje, tak prodá a příště ví, co koupit.



xbran
Příspěvky: 207

Příspěvek#2442 » sob 4. pro 2021, 11:13

myval.png


ale abych neurazil: ted na bazaru nekdo prodava mosberg za peknou cenu: http://bazar.hunting-shop.cz/inzerat/539471-mossberg-mmr/
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.



Eagg
Příspěvky: 497

Příspěvek#2443 » sob 4. pro 2021, 13:16

Chapu Vas, ja si to sam uvedomuju ze nemam vubec ani zakladni znalosti o funkci ARiek ze nemate naladu mi tu popisovat funkci AR od zakladu.
V podstate to ani nebolo mojim cilem teto diskuse.
Uprimne sem spis kkonzumni uzivatel a ne technicky typ ktery si bude mnenit ruzne veci tam ci uz spoust nebo veci ohledne plynu atd.
Dam spis na recenze a hlavne skusenosti jinych s konkretnina puskami ktore si pak pudu vyskouset.
Jako pro mne Top prisla ta MK3 kterou maji v HT s tym ze cenove je v limitu a take je podle recenzi atd kvalitna. Urcena jak prro hobby tak pro profi pouziti.
Sklamalo mne ale ze uz se neprodava (to sem si vubec neuvedomil az kdyz ste mi to tady napsali)

Uprimne nemyslim si ze musim znat do detailu technicku stranku dane veci aby sem si ji moch uzivat.
Takze moje podotazky co je to DI a millspace a podobne to bolo jen proto ze ste se to tady ptali a ja sem nevedel co to je tak sem se dotazoval.
Prooritne ale moj dotaz smeroval k vyberu pusky co sem aj v prvnim prispevku napsal.
Nechci vic pusek, neni na to duvod. Chci jednu kvalitnu kterou si pak budu cancat ruzne doplnky. Urcite ale nechci pusku kde musim mnenit veci ohledne plynu protoze to nespravbe funguje, nebo predpazby, nebo spoust ci jine vnitrnosti. (Proste beru to jako nakup cehokoliv jineho, auto take koupim s parametrama ktere mi vyhovujou , libi se mi vzhled, pohodli, kpmfort atd) nestouram do neho jenom se o neho staram a uzivam si jizdu...
Takze to samme s puskou.

Uprimne nechapu jak muze puska stat v nekterych pripadech 19 nebo 20 tisic kdyz moje pistole walther pdp stala 19 a to je jenon pistole.
Takze automaticky beru ze kvalitna puska bude aspon tu 40citku stat.

Do ted sem znacky co ste sem dali ani nepoznal. Rozsiruje se mi obzor aj vdaka vasim komentom ci uz pozitivnym nebo negativnym.

Sem zacatecnik a kazdsa info pro mne dobra.
Cele vlakno se urcite chystam precist. Necoo aj na wikipedii. Najit nejake clanlky o AR (mozna napisu jeziskovy ze chci knizku o AR) ale zase to neni moje moc silna salka kavy protoze jak sem napsal
Ja sem konzumni uzivatel ktery si chce uzivat danou vec a nemusim presne vedet jeji zlozeni a jak do detailu funguje.
...
Takze na to co se ptal tuna kolega vyssie ci umim popsat jak funguje ten system plynu atd tak reknu ze nevym.
Vim jak funguje vystrel a funkce pistole ale jak to funguje u ARky a inych pusiek nevym.
Samozrejme vim co je samonabijeci a opakovaci cyklus. Ale to je vse.

Ale dik za Vas cas
Napsali ste mi hodne a vazim,si toho ze ste mne hned neodsoudili jako ze zacatecnik ze nema zmysel mu tu cokoliv vykladat ( i kdyz nektere komenti se k tomuto vyjadreni priblizovali) .

Dik, dik

Edit. Tady jeste napsal uzivatel beďa pusku BCM 11,5. Velice se mi libi. Pise o nej hezky
https://eshop.bestpatron.eu/bcm-cqb-11-mcmr/
Kvalitna nic nemusim menit a sahnu si aj na 300 metru.
Dale sem se diky tomuto odkazsu dopracoval aj k puskw JP ktera ma v komunite strelcu privlastek nejlepsu puska na svete.
https://eshop.bestpatron.eu/samonabijec ... e-223-rem/
Coz je docela lakave ale zatim na to nejsou financne moznosti.
Takze spis naozaj vyberam kvalitku do ktere nebudu muset nijak sahat ktera bude bezvadne fungovat a umozni mi siroke spektrum vyuzitelnosti. Jeste si to vsechno necham projit hlavou.

Nebranim se aby pak casem sem ji mnel takto vybavenou s hodnotou 100 tisic.
Proste je to muj konicek
Doma podporu mam, mysleno moji zenu ktera nepinda kdyz ji reknu milacku vcera sem si bol koupit naboje do walthera za par tisic :D
Obrázek



xbran
Příspěvky: 207

Příspěvek#2444 » sob 4. pro 2021, 13:50

Eagg: prestan resit hardware - kup neco normalniho cokoliv a res hlavne trening, kurzy a strelivo - nauc se pouzivat youtube ... a precti si tohle vlakno cely.

Uživatelský avatar
Killing joke
Příspěvky: 515

Příspěvek#2445 » sob 4. pro 2021, 14:10

Skutečně bych začal přečtením tohoto vlákna. Mě to dalo dost. A pak YouTube a další fóra.
Já koupit BCM, tak tam stejně vyměním to samé co na Perunovi, takže zase jak pro koho.
Zrovna BCM je prostě funkční puška ale s větším požadavkem na spoušť ji stejně vyměníš a ladit odběr plynů není na škodu, takže to také není bez práce.
Je tu i dost lidí s nejlevnějšími puškami, kteří s tím umí lépe a nastříleli více než my dva dohromady.

Pistole jsou také za značně vyšší cenu než tvoje PDP. Kvalitní puška určitě nemusí stát přes 40k.
Až nějakou koupíš, tak si ji rozeber a uvidíš...

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 14 hostů