AR15-obecně

Samonabíjecí pušky
Uživatelský avatar
AT.50
Příspěvky: 50

Příspěvek#2941 » úte 15. lis 2022, 12:33

Samozřejmě půjde.

Uživatelský avatar
morho
Příspěvky: 699

Příspěvek#2942 » čtv 17. lis 2022, 11:49

Máte někdo Hiperfire EDT? Chápu to správně, že je to vlastně mil-spec spoušť, akorát s hladším chodem a menším odporem?



bigmountain
Příspěvky: 93

Příspěvek#2943 » čtv 17. lis 2022, 15:04

Pánové, pochlubte se, kdo se tu stal novým majitelem bájného Antrega s quadrailem a těžkou hlavní? :-)



Jarda.Jezek
Příspěvky: 889

Příspěvek#2944 » čtv 17. lis 2022, 15:33

Myslíš od pana Vajíčka? Tak to bych taky rád věděl...



Eagg
Příspěvky: 497

Příspěvek#2945 » čtv 17. lis 2022, 16:23

bigmountain píše:Pánové, pochlubte se, kdo se tu stal novým majitelem bájného Antrega s quadrailem a těžkou hlavní? :-)

Neveril by si kolik lidi se mi ozvalo ze maji zajem a neveril by si kolik lidi prave hleda tezku hlaven a 14,5"

Quadrail predpazby je nekdy vic zadane nez mlokacke. Uz jen kuli tomu ze se min zahryva pri opakovanych strelbach.
Ty co vedi co chteji od pusky a nekupujou na zaklade trendu chteji vzdy quadrail. Proc ma MK18 quadrail predpazby a dalsi jine.
Take tezke hlavne maji i bcmka i ddcka i jine pusky. Maji svuj ucel.
Takze za mne antreg co sem mnel neni zla puska. Ale neni pro mne. Je lepsi si to priznat driv nez pozde. Novy majitel bol z nej nadsen. Je to Pan co uz ma za sebou vic zbrani. Vy co chtel a to sem mu ponukol.

Tak at Vam to strili.
Zdar :wave:

Uživatelský avatar
Héfaistos
Příspěvky: 606

Příspěvek#2946 » čtv 17. lis 2022, 22:26

Já teda s tou váhou nevím. Můj Antreg (12,5 lehká hlaveň, MLOK) i s optikou váží cca 4,5 kila. Je pravda, že tam mám to nové "prase" (lineární kompenzátor) od GISu, takže oproti origo kompíku je to těžší na čumák a ta optika (Vortex Viper 1-6*24 PST II) taky něco váží, ale na blbnutí na střelnici to neřeším. Do války se nechystám, abych to musel tahat celé dny, takže tu hmotnost tak nějak akceptuju.

Uživatelský avatar
ST33L
Příspěvky: 35

Příspěvek#2947 » čtv 17. lis 2022, 23:14

Héfaistos: Je ten GIS dobrej? Mám úplně stejnou konfiguraci Anterga chci ho objednat u Sullyho. Jak dlouho jsi na něj čekal? BTW si myslím, že kdyby jsi měl stejně ustrojený DD tak jsi kolem 4 kilo taky, ne ? :D

Uživatelský avatar
Héfaistos
Příspěvky: 606

Příspěvek#2948 » čtv 17. lis 2022, 23:35

Tak je pravda, že ta optika je těžká jak prase. Zkoušel jsem ji i na AK47 ale tam to nemělo smysl, to je stará vrána (překopávka rumuna) a je to 3MOA flinta. A je pravda také to, že i ultralehká flinta by tím kompíkem a optikou ztěžkla - dohomady ta optika + montáž + GIS kompík váží přes 1 kg!

Ten Antreg, to už je, co se týče přesnosti, pochopitelně úplně jiná liga. Co se týče toho "kompíku" od GISu, tak ve srovnání třeba s tlumičem Ase Utra DUAL je to sice o hodně hlučnější, ale když to porovnám s origo kompíkem (Vulcan) co tam byl, tak je to pořád nebe a dudy. S tím kompíkem jsem si nemohl dovolit na vnitřní střelnici ani aktivní sluchátka, jaký to byly v boxu pecky, bral jsem si extra vytlumený pasivní Peltory. S tím kompíkem od GISU je ta hlučnost o dost menší. A taky se na mě ostatní střelci ve vedlejších palpostech nedívají už tak zle. ;-)

Jediné, co je na tom GIS nevýhoda je, že jak se našroubuje na hlaveň, tak pak nejde dát dolů předpažbí bez demontáže toho kompíku (je tlustší než je díra v předpažbí), takže na nějaký větší čištění pístu je potřeba ho buďto sundat, nebo to dělat laparoskopisky. ;-) A ta váha na čumáku je také lehce znát, přenášení je méně komfortní jak jen s obyč brzdou, co tam byla původně (Vulcan) je tam prostě čtvrt kila na konci hlavně navíc (Vulcan brzda má cca 100 g, GIS 340 g).

GIS teď vyrobil první produkční sady těch kompíků, takže by měly být u vybraných prodejců k dostání. Já ho měl objednaný už od prvních interních informací o něm, takže jsem ho dostal z první várky závozu zboží.



Eagg
Příspěvky: 497

Příspěvek#2949 » pát 18. lis 2022, 02:11

@Héfaistos
To je o nekolik palcu kratsi hlaven o tolik hlucnejsi? Sice nevim s cim to zrovnavas. Ale mnel sem 14,5 antrega a budu mit 11.5 (jinou). Takze sem zvedav na ten hluk. Urcite to nemienim strilet bez sluchadel. To sem nestrilel ani toho antrega. Nemuzu rict ze mi netrhal usi :|

V kazdem pripade nez "prase" neni lepsi uz rovnou nejakej kratky tlumic?

Uživatelský avatar
ST33L
Příspěvky: 35

Příspěvek#2950 » pát 18. lis 2022, 08:46

Héfaistos píše:
Ten Antreg, to už je, co se týče přesnosti, pochopitelně úplně jiná liga. Co se týče toho "kompíku" od GISu, tak ve srovnání třeba s tlumičem Ase Utra DUAL je to sice o hodně hlučnější, ale když to porovnám s origo kompíkem (Vulcan) co tam byl, tak je to pořád nebe a dudy. S tím kompíkem jsem si nemohl dovolit na vnitřní střelnici ani aktivní sluchátka, jaký to byly v boxu pecky, bral jsem si extra vytlumený pasivní Peltory. S tím kompíkem od GISU je ta hlučnost o dost menší. A taky se na mě ostatní střelci ve vedlejších palpostech nedívají už tak zle. ;-)

Jediné, co je na tom GIS nevýhoda je, že jak se našroubuje na hlaveň, tak pak nejde dát dolů předpažbí bez demontáže toho kompíku (je tlustší než je díra v předpažbí), takže na nějaký větší čištění pístu je potřeba ho buďto sundat, nebo to dělat laparoskopisky. ;-) A ta váha na čumáku je také lehce znát, přenášení je méně komfortní jak jen s obyč brzdou, co tam byla původně (Vulcan) je tam prostě čtvrt kila na konci hlavně navíc (Vulcan brzda má cca 100 g, GIS 340 g).

GIS teď vyrobil první produkční sady těch kompíků, takže by měly být u vybraných prodejců k dostání. Já ho měl objednaný už od prvních interních informací o něm, takže jsem ho dostal z první várky závozu zboží.


Přesně kvůli tomu ho chci, teď mám pasivní Peltor Optime III co mají útlum 35 dB, tak to jde, ale přesně jak říkáš, ostatní palposty to nemají příjemný. Stejně tak, kdyby nedej bože bylo potřeba střelit bez sluchátek. Taky tam mám kompík a bordel to dělá dobrej. Ještě jsem se chtěl zeptat, co se chování zbraně týče. Kope to víc, nebo to není tak znát?



zkpet
Příspěvky: 52

Příspěvek#2951 » pát 18. lis 2022, 08:56

Ahoj, zeptám se k čištění plynovek - má smysl nějak čistit gasblok, port a trubici? A případně jak?



Venon
Příspěvky: 43

Příspěvek#2952 » pát 18. lis 2022, 10:12

Nemá to se profoukne samo :)

Uživatelský avatar
Letec 12
Příspěvky: 2419

Příspěvek#2953 » pát 18. lis 2022, 11:14

Obvykle se nečistí ani neproplachuje (i když jsou na trhu sady na čištění). Jediné co stojí za pozornost je "vyústění na závěru". To stačí přetáhnout hadříkem, nebo kartáčkem. Pokud by se trubka přeci jen nějak zanesla, tak je lepší ji vyměnit než čistit. Ti co používají malořážkový adaptér říkají, že na "pročištění" jim stačí jeden zásobník .223.



zkpet
Příspěvky: 52

Příspěvek#2954 » pát 18. lis 2022, 11:18

Bezva, díky!

Uživatelský avatar
Héfaistos
Příspěvky: 606

Příspěvek#2955 » pát 18. lis 2022, 14:42

ST33L píše:...Kope to víc, nebo to není tak znát?

Mno, kope to možná o trošku víc, jak s tím origo kompíkem, ale tím, že je to zvukově slabší rána, tak to není tak zjevné. Ale zatím s ním nemám tolik nastříleno, abych to mohl nějak dlouhodobě zhodnotit.

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 22 hostů