AR15-obecně

Samonabíjecí pušky
Uživatelský avatar
4mike
Příspěvky: 1196

Příspěvek#2971 » úte 22. lis 2022, 10:46

a kdy se dotaz na DOPLŇKY zvrhnul na debatu o zásobnících ?
u nich má statistická spolehlivost nějaký význam, ergonomicky však prakticky nulový



Machead
Příspěvky: 911

Příspěvek#2972 » úte 22. lis 2022, 16:32

Tema je AR-15 obecne a zasobnik je tiez doplnok :D

Co sa samotnych “cisto nefalsovanych” doplnkov tyka - tu je to fakt o tom co kazdemu vyhovuje. Len celu ARku neovesat ako vianocny stromcek. Laser, svetielka, ledky, 20 optik, rozsirene vypustace atd fakt strielat nikoho nenaucili a nenaucia.



mikymoto
Příspěvky: 1322

Příspěvek#2973 » úte 22. lis 2022, 17:33

No to je stejný jako tuning a tůzing u aut. Ti co s tím chtěli jezdit řešili motor, podvozek a brzdy. Ti co to měli na machrování řešili světýlka, spojlery a co největší rouru vzadu.

Jako je to koníček jako každej jinej - někdo preferuje funkčnost, jinej vzhled a někdo to prostě jen nutně potřebuje mít doma :D

Uživatelský avatar
Letec 12
Příspěvky: 2419

Příspěvek#2974 » úte 22. lis 2022, 19:20

Dominika chtěla radu, který z výrobců nabízí lepší poměr cena/výkon. Případně u kterého raději nakupujete a proč. Určitě nejde po nejnižší ceně, ale po kvalitě za rozumnou cenu. Neptá se jen na zásobníky ale na doplňky k AR obecně.. Střelců kteří tu mají AR je tu plno, tak se pochlubte, čím jste si svého mazla vylepšili a jestli šlo jen o vzhled, nebo i lepší funkčnost.

A pokud má někdo DD tak čím lepším origo doplňky nahradil.



Machead
Příspěvky: 911

Příspěvek#2975 » stř 23. lis 2022, 07:08

Mam DD, osobne som nemenil pazbu ani rukovat, su vyborne. Menil som jedine predpazbie (zial) kedze sa jednalo o model V4 s quad railom ktory som kupil za vyraznu zlavu. Predpazbie midwest industries. Kto ma MLok predpazbie (V7) nema dovod menit na tej zbrani nic. Okrem spuste.
Tu som vymenil za ATC Gold, kedze standardna je cim je. Bezna vojenska spust.
Na SIG M400 mam okrem pazby vymenene asi vsetko, ale je to cisto zavodna zbran na IPSC Standard. Predpazbie (povodne bolo plastove), kompik, stavitelny gas block, atc gold spust, Magpul MOE rukovat, Nord Arms fixne mieridla (biatlon like).

Na DD je este popruh Magpul MS-1 padded s redukciou na prehadzovanie na jednobodak ked treba. A samozrejme kolim, Holosun 515G Elite.



mijunior
Příspěvky: 96

Příspěvek#2976 » stř 23. lis 2022, 09:06

Za mně je to také o dostupnosti a možnosti si to před koupí osahat. Nevhodný nákup přes e-shop můžu vrátit ale je to ztráta času a peněz. Na Antregu mám jinou pažbu i pistolovku, obojí od Magpulu. Zkoušel jsem jednu od BCM ale tam my nesednul tvar a vybrání bobřího ocasu. Přední ručku mám naopak od BCM protože nabídka Magpulu co se týče M-loku mně neoslovila. Když to jsou drobnosti tak člověk nákup pokus omyl překousne ale horší to je když dá šestku za montáž a po čase zjistí že kdyby byla o fous vyšší nebylo by to na škodu. Popruh mám MS4 od Magpulu, trochu ironie je že ho nosím jako dvoubodový. A přitom jsem ho původně kupoval kvůli tomu že ho budu využívat jako jednobodový. Dnes už byl šel jinou cestou.
Člověk se stále učí, co vyhovuje jednomu nemusí druhému. 8-)

Uživatelský avatar
CzechJoker
Příspěvky: 866

Příspěvek#2977 » stř 23. lis 2022, 09:13

Taky se přidám se svojí špetkou zkušeností. Příslušenství jsem nakoupil Magpul a postupně jsem všechno zase sundal a na pušce mám pouze kolimátor a ocelová mířidla z Brena. Imho záleží na tom, jestli mám pušku na drilly, nebo na instagram. U drillů rozhoduje, u koho trénujete.



Tomak
Příspěvky: 463

Příspěvek#2978 » stř 23. lis 2022, 09:49

Letec - mojí DD můžeš vidět na str. 182. Měnil jsem rukojeť. Jestli je ten Magpul lepší kvalitou nevím, ale na mě byla ta origo moc malá - tenká. Tak tam šla ta samá, co je na druhý AR. Měnil jsem i tlumič plamene za kompík DD. Spoušť jsem nechal původní, je jen trochu upravená. Hladkej, čitelnej chod s odporem cca 1,5kg. Jinak všechno původní. Není důvod k výměně. Ten starej, strašně těžkej a dávno překonanej quadrail :lol: :lol: :lol: :lol: rozhodně měnit nebudu.



grey.man
Příspěvky: 169

Příspěvek#2979 » stř 23. lis 2022, 10:00

CzechJoker píše:U drillů rozhoduje, u koho trénujete.


Můžeš to rozvést? Nějak opatrně, ať se držíme tématu AR-15 :D

Uživatelský avatar
CzechJoker
Příspěvky: 866

Příspěvek#2980 » stř 23. lis 2022, 10:12

Hodně těch doplňků je tacticool, na pušce dobře vypadají, ale v praxi spíš překáží. Po kurzech asi většina lidí něco z pušky zahodila a nechala pouze bazální základ. V mém případě, který nikomu nevnucuji, jsem nahradil plastová mířidla ocelovými a kolimátor nasadil na nejvyšší dostupnou montáž pro střelbu v leže na boku v trávě nebo jednoruč ležíce na zádech. Tam ty nízká byla hodně kontraproduktivní.



koudak
Příspěvky: 328

Příspěvek#2981 » stř 23. lis 2022, 10:38

Moje AR je na strane 180. Ted uz na tom nemam magpul pazbu, ale je tam zpet origo DD. Jak uspeje uvidim poradne na kurzech. To pogumovani na ni pokud bude vic tahat za vousy tak to asi vymenim za nejakou alternativu.
Foregrip od DD je takova tycka, co mne nedavala smysl takze nepouzivam, viz foto.
Kolimator Holosun AEMS, baterka Streamlight H-LX , tlumic a pak miridla nejaky levny z ali, je to jenom zaloha ke kolimatoru, takze jsem nejak extra neresil.
Popruh Rothco 2-bodovy. U tohoto jeste mozna vymyslim jak to pripinat jako 1-bod, ale 1 bod mne osobne moc nesedi takze uvidim.
Kdyz uz vsichni komentujou quad raily. Nemam v planu menit. Budu to sundavat, abych pak na mlok musel davat extra rail na baterku? Nastesti pro to moje ani zadna alternativa neexistuje tak o to je to jednodussi.



Machead
Příspěvky: 911

Příspěvek#2982 » stř 23. lis 2022, 17:16

Ono skor ide o to, ze quad rail je neohrabany a tazky. Usetrit s dobrym MLockom sa da kludne aj 500 g co na predku zbrane urobi strasne vela.



tomas fuk
Příspěvky: 831

Příspěvek#2983 » stř 23. lis 2022, 17:53

A jak chces usetrit tech 500 g, kdyz 16,5" dlouhe predpazbi quad rail vazi 20 oz, coz je 556,990 g.



Tomak
Příspěvky: 463

Příspěvek#2984 » stř 23. lis 2022, 18:28

Tak to by mě taky zajímalo :lol: :lol: ze 14,5" to předpažbí půl kila ani nemá...



getsome
Příspěvky: 615

Příspěvek#2985 » stř 23. lis 2022, 19:20

Rozumy ze zbraňových fór v kostce :lol: :lol: :lol:

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: DesertEagle, izerS18, Vik a 23 hostů