AR15-obecně

Samonabíjecí pušky


Tom75
Příspěvky: 21

Příspěvek#2401 » úte 16. lis 2021, 13:32

Díky, existuje součastka, tzv. Accu-Wedge-plast podložka pod zadní čep který částečně tuto vůli odstraňuje. Každopádně co výrobce, to jiná vůle ať už u nové zbraně, nebo starší



djgas
Příspěvky: 68

Příspěvek#2402 » úte 16. lis 2021, 13:36

£1.74 25% Off | Wedge Receiver Buffer Hunting Accessories 5 pcs AR15 M16 Rubber Accu-Wedge Receiver Buffer for Gun Rifle Hunting
https://a.aliexpress.com/_mP0qAN4

Uživatelský avatar
Majkl
Příspěvky: 361

Příspěvek#2403 » úte 16. lis 2021, 13:50

jj tyhle jsem na Alíku taky koupil. Myslím že těch 5 mi vystačí do konce života :)



risa2000
Příspěvky: 845

Příspěvek#2404 » úte 16. lis 2021, 22:04

Tom75: Čerstvá zkušenost s novou puškou:
Antreg, z krabice bez vůle, po první střelbě (cca 120) postřehnutelná vůle na zadním čepu (zleva doprava, kolem svislé osy prvního čepu). Pocitově tak desetiny milimetru.
BCM Recce 16, z krabice vůle na obou čepech, nejen kolem svislé osy (prvního čepu) ale i podél vodorovné osy (podél čepů).

U Antrega, což byla moje první zkušenost, mě to překvapilo, protože jsem si toho hned všiml, ale je fakt, že to je asi spíš o tom pocitu, že ta puška prostě není pevný kus v celku. Vzhledem k posledním výsledkům s BCM, kde to je daleko výraznější (ale pořád v desetinách mm) se mi nezdá, že by to mělo nějaký zásadní vliv na přesnost. Resp. při střelbě s oporou se to neviklá, a z ruky bude asi daleko větší vůle v ruce :).
Na druhou stranu je potřeba zmínit, že obě pušky jdou rozebrat pohodlně rukou. Jak to bude vypadat po 10k výstřelů možná nikdy nezjistím :).



Honzajan
Příspěvky: 1039

Příspěvek#2405 » čtv 18. lis 2021, 06:29

Odkdy maji vule na cepech vliv na presnost? I kdyby upper lital 1mm po loweru, tak bude flinta litat porad stejne.



zarozak
Příspěvky: 925

Příspěvek#2406 » čtv 18. lis 2021, 06:41

Pokud střílíš mířenku, tak zjistíš, že to menší vliv má....stejně jako použití dvojnožky vs bagy. Accu wedge pomůže



Tom75
Příspěvky: 21

Příspěvek#2407 » sob 20. lis 2021, 08:20

Risa2000 moc diky za cenne informace, kamarad ma JP a min 1000strel a vůle žádná? To má DD měla ax i rad.vůli už z krámu



djgas
Příspěvky: 68

Příspěvek#2408 » sob 20. lis 2021, 10:24

Moje JP má trochu vůli už z krámu-vyřešeno tím gumovym bazmekem-u JP bude zalezet na tom,zda je to sériovoka nebo stavba od JP



risa2000
Příspěvky: 845

Příspěvek#2409 » sob 20. lis 2021, 11:22

zarozak: Jaký vliv těch vůlí konkrétně při mířence pozoruješ? Já to nejsem schopen posoudit, jen si dovedu představit, co by ten vliv mít mohlo, ale raději nebudu spekulovat :).

Jinak při střelbě z bagu mám pocit, že se mi střílí pohodlněji, než z dvojnožky (s tou jsem ale střílel jen jednou), protože si snáz upravím polohu zbraně. Stejně tak po výstřelu, dvojnožka se vždycky někam posune, zatímco na tom bagu to zůstane v zásadě na místě. Na druhou stranu, dovedu si (zase) představit, že na bagu ta puška nesedí tak pevně, a může se různě otáčet nebo klátit ze strany na stranu.

Z důvodů snadnější manipulace jsem začal právě s tím bagem, ale časem nejspíš dojde i na tu dvojnožku, byť by to bylo jen čistě ze studijních důvodů :).



Machead
Příspěvky: 911

Příspěvek#2410 » sob 20. lis 2021, 22:27

Hosi, moc filozofujete, malo strielate. Neni to anticke umenie, ale puska.



zarozak
Příspěvky: 925

Příspěvek#2411 » úte 23. lis 2021, 17:11

Risa2000: Když máš zamířeno,předpažbí na bagu, pažbu podloženou rukou na bagu a hledáš co nejlepší rozptyl žebříkových navážek, tak je docela nahovno, když upper s optikou v řádu nějakých desetin poškubne při odpalu náboje a průchodu střely hlavní vůči snaze co nejvíce zafixovat lower u pažby.....ta slabá desetina udělá na 100m horší rozptyl, to už mám x krát vyzkoušeno. U mě se navíc ještě upper trochu posouvá i bočně na zadním čepu loweru. Pomohl mě accu wedge seříznutý tak, aby to po zavření bylo v co největším presu. Dále pak dvojnožka....někde jsem tady dával nástřel s dvojnožkou a bez ní. S dvojnožkou je rozptyl horší, protože to tančí na dubovém stole a lauf se asi taky rozkmitá nějak pitomě i přesto, že plave ve freefloatu, zkrátka jsem dvojnožku zahodil protože s ní byl rozptyl opakovaně viditelně horší než z bagu s mým přebitým, používaným střelivem



tomas fuk
Příspěvky: 831

Příspěvek#2412 » úte 23. lis 2021, 19:41

Ona Alfa/omega pri mirence s AR a ne jen AR je v uchopu a poloze palce na pistolove rukojeti. Pokud palcem objimas pistolovku, tak pri spousteni tim ovlivnujes presnost. Palec dej bud na hrbet pistolovky. To u AR dost dobre kvuli trubce pazby nejde. Takze to plati pro kliky. U AR dej palec vedle pistolovky.

Uživatelský avatar
Destructor
Příspěvky: 684

Příspěvek#2413 » úte 23. lis 2021, 20:17

Tady nekdo koukal na HardTask.



tomas fuk
Příspěvky: 831

Příspěvek#2414 » stř 24. lis 2021, 18:22

Destructor. Pokud myslis me, tak urcite NE! Tenhle kanal zasadne nesleduji. Jen jsem popsal svou osobni zkusenost. Vlastnim jak AR na mirenku, tak kliku na mirenku. Neni nad vlastni zkusenost.



Eagg
Příspěvky: 497

Příspěvek#2415 » čtv 2. pro 2021, 18:45

Ahoj, poohlizim se po moji prvni puske a premyslim nad AR15 Mk3. Strasne se mi libila ve videu HardTask kde jeden z majitelu ji ma a presne tudle bych chtel co ma na foto.

Obrázek

Akurat bych se chtel zeptat jelikoz sem nikdy z arky nestrilel. Je to vhodna puska pro zacatecnika, pokrocileho a profesionala? Aby sem uved svoji otazku na spravnu mieru.
Nerad mnenim veci. Proste kde si neco poridim a oblubym tak to se mnou ostava kym se to nerozpadne. Nechci 5 pusek. Chci jenom 1 ale takovou ktera bude vhodna aj pro mme ako zacatecnika, dale dokaze se mnou drzet krok kdyz budu se posouvat a kdyz se stanu "profikem" bude stale pro mne TOP. Takze to je dotaz 1.

Chci pusku ktera bude vhodna jak na strelnici, tak na ruzne kurzy, (mozna casom na soutez) a take na obranu domova.

Druhy dotaz je
Chapu li tomu spravne tak kdyz si kupim ji v razi 223rem. Tak se da pak predelat na 9mm?

Mojim dalsim krokem bude najit si nejaky obchod a jit se na ni podivat. Takze to berte jako sbirani info.
Dalsi takove poddotazy bych mnel
- jaka je nejvhodnejsi delka hlavne a predpazby?
- je neco co by ste teto zbrani vytkli? Neco co ste hned mnenili protoze je to nepovedene? (Jak sem cetl treba u peruna hodne lidi mnenilo plno veci)
Tomu bych se rad vyhnul.

Docela se tesim na zber info kdyz budete ochotny se se mnou podelit a take az si ji prvy krat chytim do ruk.
Hlavne doufam ze snad najdu nejakou stelnici kde ji aj maji k pujceni (okrem hard task) protoze prahu mam hodne daleko.

Tak zatim dik.

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: FENDT F24, Seznam.cz a 17 hostů