AR15-obecně

Samonabíjecí pušky
Uživatelský avatar
morho
Příspěvky: 695

Příspěvek#2371 » pát 8. říj 2021, 20:32

Blacky: když to teda dám do Armedu, tak to bude dělat Dusek v Budějicích? dobré, díky

Uživatelský avatar
McFly
moderátor
Příspěvky: 1696
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#2372 » sob 9. říj 2021, 05:43

Vím, že to nechceš slyšet, ale je to za čtvrt hoďky hotové i na koleni doma...Tedy samo mám loctite na závity, nářadí a momentovej šroubovák...

Uživatelský avatar
morho
Příspěvky: 695

Příspěvek#2373 » sob 9. říj 2021, 11:56

Ještě jsem to úplně nezavrhnul... Potenciálně největší problém vidím v tom, že předpažbí půjde moc ztuha sundat/nasadit, a to bez bytelnýho stolu a svěráku asi nedám.



kubass_hk9
Příspěvky: 458

Příspěvek#2374 » ned 10. říj 2021, 00:11

Zkoušeli jste někdo sypaný S&B 69gr s twistem 1:7?



izerS18
Příspěvky: 1253

Příspěvek#2375 » ned 10. říj 2021, 10:08

Ano, ano. Psal jsem to u Antregu. Nechodi mi o nic lepe nez 55gr SB. Ale kazda hlaven je prakticky original, tak zkus a uvidis, jak to bude u tebe;-)

Uživatelský avatar
Blacky
Příspěvky: 2511

Příspěvek#2376 » ned 10. říj 2021, 10:32

morho píše:Blacky: když to teda dám do Armedu, tak to bude dělat Dusek v Budějicích? dobré, díky



Neeeeeee. Proste napis Ondrovi. On pracuje pro CB, ale maji frontchaft s Armedem, kde ma pracoviste v Praze v Kolbenove, a tam ti to muze udelat. :)



Machead
Příspěvky: 911

Příspěvek#2377 » ned 10. říj 2021, 10:40

morho píše:Ještě jsem to úplně nezavrhnul... Potenciálně největší problém vidím v tom, že předpažbí půjde moc ztuha sundat/nasadit, a to bez bytelnýho stolu a svěráku asi nedám.


Zverak, momentovy kluc, vyrazace a zbrojarska sada s drziakmi su na akekolvek upravy AR-15 nutnost. Pre tych co to robia pravidelne aj reakcna tyc.



kubass_hk9
Příspěvky: 458

Příspěvek#2378 » ned 10. říj 2021, 12:04

@izerS18 - dík, rozdíl v ceně je zanebatelný, takže proč nezkusit.



risa2000
Příspěvky: 845

Příspěvek#2379 » čtv 14. říj 2021, 23:00

Při zkoumání BCM Recce 14" jsem narazil na to, že úsťovka má být "pinned" a "welded". Chápu, že to nějak souvisí s americkou legislativou, ale jak se to projevuje v praxi? Znamená to, že ta úsťovka nejde sundat, a tím pádem ani nic jiného nasadit (včetně tlumiče)?

Uživatelský avatar
McFly
moderátor
Příspěvky: 1696
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#2380 » pát 15. říj 2021, 04:49

Ano, pokud je "pinned" a "welded" (zakolíkováno a svařeno) nejde bez menšího či větší zásahu s vhodným nářadím sundat..



risa2000
Příspěvky: 845

Příspěvek#2381 » pát 15. říj 2021, 09:25

McFly: Ale s tím "větším, či menším zásahem", to pak po sundání už funguje normálně - dá se na to dát "běžné úsťové zařízení" podle chuti?

Když mi někdo řekne, že je něco přivařené, tak jediný způsob, jak si představuji se to dá pak zase rozdělit, je to rozřezat. Tady mám ale pocit, že asi jde o nějaký právnický žargon, aby se (americký) vlk nažral, a koza zůstala celá, a ve skutečnosti je to udělané tak, aby to šlo rozebrat.

Jenže na fórech se o tom z pochopitelných důvodů moc nepíše. U nás to pro změnu nedává smysl. Takže si říkám, jestli pro laika (jako já), který nemá vhodné nářadí (a zkušenost) to řešit, není jednodušší si raději vybrat jinou hlaveň, nebo jiného výrobce, nebo to je (třeba pro puškaře) rutinní zákrok a spíš jen drobná nepříjemnost.



ondrush
Příspěvky: 290

Příspěvek#2382 » pát 15. říj 2021, 10:08

jo, jak pisete, je to kvoli legislativnemu obmedzeniu v usa, kde, aby to bola puska bez nutnosti registracie, musi mat hlaven aspon 16". a bezna M4, aby bola pekna, ma hlaven 14.5". do dlzky hlavne sa ale pocita komora az akekolvek trvale ustovne zariadenie. a podla ich noriem je trvale pripevnenym ustovym zariadenim, okrem ineho, ked je zvrtane a privarene. Vacsinou to je normalny flash hider na 1/2x28 zavite, ktore je takto upevneny a videl som niekolko videi, kde prave po vybaveni potrebnych papierov si to kutil sam dokaze oddelat, proste flexou ubrusi kratky bodovy zvar a ustove zariadenie moze vymenit. Rozny vyrobci v roznej dobe to ale mozu riesit rozne a zlozitost tej operacie sa teda tiez moze lisit. Kazdopadne si nemyslim, ze by to bolo pre bezneho puskara nieco zlozite, co by nezvladol

Uživatelský avatar
McFly
moderátor
Příspěvky: 1696
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#2383 » pát 15. říj 2021, 10:54

Prostě jen svrtáno s hlavní, strčenej kolík, zhora zavařeno.. Tj odbrousit svát, dostat ven kolík a máš závit.. Není to úplně pro nezručného člověka a pokud je kolík nalisovanej může to potrápit, ale lze to sundat..
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.



Tomak
Příspěvky: 463

Příspěvek#2384 » pát 15. říj 2021, 12:34

Měl jsem na DD něco podobnýho, kámoš puškař to vyřešil během chvilky a usadil mi i nový komp. Ne, že bych byl úplný tele, ale samotnýmu se mi do toho radši nechtělo. Přece jen, každej umíme něco...



risa2000
Příspěvky: 845

Příspěvek#2385 » pát 15. říj 2021, 13:28

Pánové, díky za reakce. Nedovedl jsem si to moc představit, ale z té fotky je to jasné, i to, že by to principiálně neměl být problém.

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: EmielRegis89, getsome, Seznam.cz a 15 hostů