AR15-obecně

Samonabíjecí pušky


Carloss
Příspěvky: 2935

Příspěvek#3181 » ned 12. úno 2023, 20:32

Tak... lehounce... vyndej perko a kuličku... :-D Ale to mi přijde jako nesmysl. Já mám tuhle: https://www.harrant.cz/dily-ke-zbranim/ ... k-45---90/

Uživatelský avatar
tom
Příspěvky: 245

Příspěvek#3182 » ned 12. úno 2023, 20:38

Ideálně skladovou. :)
Ona i ta origo když se pořádně natře vazelínou tak cvaká pěkně.



Carloss
Příspěvky: 2935

Příspěvek#3183 » ned 12. úno 2023, 20:48

Ono.. tam jsem iji asi vykoupil já.. Sorry... Ale třeba by se našla jinde... BP??



johny737
Příspěvky: 8

Příspěvek#3184 » stř 15. úno 2023, 20:27

locki, díky moc za komentář. Teď jsem zrovna zkoušel různé pušky s lehčím předpažbím (oproti PARce) a je to prostě něco jiného. Ještě když pomyslím, že bych tam chtěl našroubovat tlumič.. ale máš pravdu v tom že takto kupovat novou pušku teď aktuálně s těma cenama nemá smysl. Spíš si nechám zajít chuť a mrknu se na spoušť - tu mám úplně základní co byla v pušce od koupě.. a ta by určitě chtěla nějakou péči (vyměnit) a on i ten tlumič pro mě jako pro civila co si "hraje" nemá vůbec smysl, jen to vypadá hezky a žere to prachy :D Aktuální rozpoložení je u mě tedy takové že předpažbí nechám, puška by určitě zasloužila lepší spoušť (poradíš nějakou? s jemným resetem? Nechci nic ultra na IPSC, jen něco jiného než je origo) a jinak pušku nechám zatím tak jak je (origo surefire svítilnu bych mohl taky přikoupit místo šméčka z Číny). Je tu taky hromada kurzů a tréninků co bych mohl pravidelně podnikat spíš než vymýšlet blbiny s puškou co lezou až moc do peněz.

locki píše:Johny: trochu opožděně, ale pokud cokoliv s PAR, tak přímo od Filipa Krňanského v Horoušanech. Dá se s ním domluvit cokoliv, dělal všechny PARky a po konci produkce Proarmsu mu zůstala dílna z Nehvizd. Před rokem jsem si tam nechal postavit pušku podle sebe. V zásadě plnotučná PARka, 14,5 hlaveň, custom buffer, pružina, TriggerTech Adaptable, poladěný všechno, úsťovka VG6 od BP a s tím, jak se to chová a kolik to váží na předek i s tím QD origo predpažbím jsem konečně spokojenej. DI to chováním není, ale je to tak blízko s výhodama pístu, že bych to za DD neměnil. Byl by to ranec peněz, kterej by se ve výsledku moc neprojevil. Profi IPSC s tím střílet nebudeš a na všechny ostatní srandy budeš mít za pár korun srovnatelnou věc. S tou spouští od TT na většinu střílení lepší. Toho predpažbí před úchopem je tak málo, že rozdíl nejspíš nepoznáš. Víc pomůže ke kultivaci těžší buffer, kvalitní pružina k němu a lehká účinná brzda s kompenzací. Plus naladit střelivo dle vkusu, pokud přebíjíš. Dynamika prachu taky udělá svoje. Píst víš proč máš a kdybys někdy změnil názor na tlumič, budeš mít píst rád ještě mnohem víc. Za pár korun si tam koupíš i všechny spotřební věci kolem a puška při provozu kolem 1000 ran ročně v podstatě na vždycky. Samozřejmě záleží, co máš za plány, ale odladěná PARka je naprosto spolehlivej a kultivovanej držák na veškerý běžný střílení. Nic proti DD, nebo uvažovanýmu upperu, ale šel bych efektivnější cestou s tím, co máš. Samozřejmě je to pragmatická pozice. Pokud je chuť a emoce směrem k něčemu novému, známe. ;-)



locki
Příspěvky: 53

Příspěvek#3185 » stř 22. úno 2023, 18:22

Johny: ohledně spouště je nejlepší zajít někam, kde mají ten kus AR15 loweru, do kterého Ti vsadí různé spouště a vybrat si. Není to zkušenost úplně jako v pušce samotné, ale zdaleka nejbližší a při výběru se neutneš. Ono totiž strašně záleží na člověku. Jsou lidi, kteří při dynamice nevnímají rozdíl, protože to rvou a přitom s velmi slušným výsledkem a spoušť je moc neposune. Pak citlivky, jako třeba já, kterýho jakýkoliv zápasení se spouští nesnesitelně votravuje. Ať už odpor, délka chodu, resetu, nečitelnost. Vybral jsem si TriggerTech Adaptable z několika důvodů, proč mně osobně sedí víc, než konkurence Timney, JP atd. Jednoodpor, stavitelný, dokonale čitelný a ten pocit spuštění za mě nejlepší vůbec. Cítím bez nějakého soustředění pod prstem přesně, kdy spustí. Když jsem to porovnával pocitově, tak ten jejich válečkový mechanismus má něco do sebe a nemá konkurenci v mé ruce. U Tebe to ale může být úplně něco jiného. Zkus třeba Pavla v Reloaderu. Dá Ti různé spouště do přípravku a můžeš testovat. Nebo v BP. Jediné, co bych řekl obecně - lépe i tady spoušť stavitelnou a zásadně kontejner. Na tom jediném bych ve svém doporučení trval. Kontejnerovka je odladěný celek, za mě nemá smysl nic jiného. Když vidím hromádku pružinek, kolíčků a kladívek, zdrhám ať je to cokoliv. :-)

Uživatelský avatar
tom
Příspěvky: 245

Příspěvek#3186 » stř 22. úno 2023, 18:33

Já bych ty bezkontejnerové nezatracoval. Pravda asi se pro lajka jednušeji kontejnerové instalujou a laděj. Zvlášť ten Triggertech, to je jeden červík, ale zase u něj ladíš jenom odpor. Víc neumí. Takovej Geiseele Hi-speed National Match umí i délku chodu a dá se nastavit jako jedno i dvouodporová, a není už o tolik dražší. Ovšem Triggertech má neuvěřitelně krátkej chod a reset, to se zas musí nechat.



Tomak
Příspěvky: 463

Příspěvek#3187 » stř 22. úno 2023, 23:01

A co Hipertouch spoušť i Hiperswitch pojistka??? Za mě ideál za rozumný peníze. Jak moc stavitelný a štelovatelný spoušťáky vlastně poznáme a v čem nám "tolik" pomůžou? ;)



izerS18
Příspěvky: 1257

Příspěvek#3188 » stř 22. úno 2023, 23:11

To vec kazdeho soudruha, jak moc mu to pomuze, aby za to vyndal kacky;-)
U me to treba u 308 pomohlo k presnejsi strelbe bo nejsem uplny mirenkar a nekdy jsem proste spoust mackal zcela nevhodne. Kratsi chod a mensi odpor to vyresily.



Sarkafarka.Loupeznik
Příspěvky: 546

Příspěvek#3189 » pát 3. bře 2023, 17:21

Možná už se probíralo na podzim, ale já se dozvěděl až dnes, že Glock údajně vyvíjí ARko pro britskou armádu. Ví někdo víc?



izerS18
Příspěvky: 1257

Příspěvek#3190 » pát 3. bře 2023, 17:26

Na IWA vcera borci rikali, ze nemame verit vsemu, co se pise, ze o pusce nevi. A kdyz, tak to bude kvuli tendru na prezbrojeni rakouske armady ;)



mijunior
Příspěvky: 96

Příspěvek#3191 » ned 5. bře 2023, 08:29

Posledních 5 měsíců jsem řešil že bych Antregu pořidil plynového sourozence. Protože zbraně jsou pro mě primárně hobby a chtěl jsem si udělat radost vyčlenil jsem si na tento nákup cca. 100 tis. Jestli si někdo myslí že koupit dobrou levnou zbraň je těžké, tak koupit dobrou drahou zbraň je ještě těžší. Zvažoval jsem i stavbu nebo dovoz pušky na zakázku z USA. Napsal jsem mraky emailu, strávil desítky hodin na Googlu, telefonoval až mě s toho uši boleli a absolvoval i nějaké osobní jednání. Výsledek? Nejlepšího poměru cena/výkon lze dosáhnout jedině stavbou, protože i drahé zbraně jsou nějak "ojebané". A za tyto peníze už kompromisy dělat nechcete. Bohužel na to tady nejsme zavedení. Díly nejsou a pokud je někdo drží většinou pro osobní potřebu nebo okruh "přátel". Individuální dovoz z USA je neskutečný opruz a pro jednotlivce to přijde na nesmyslný peníze. Pušku nemám, jsem znechucený a otrávený. Slyšel jsem mraky slibů a zaručených pravd ale když mělo přejít k činům vždy to vyšumělo, není čas a tak. Jo a všíchni pomlouvaj všechny.



izerS18
Příspěvky: 1257

Příspěvek#3192 » ned 5. bře 2023, 10:10

A co ti vyslo jak to, co bys chtel? At cela puska nebo po dilech ;)



yetti84
Příspěvky: 65

Příspěvek#3193 » ned 5. bře 2023, 15:40

Potřebuji poradit. Mám pod Silent Steel flash hider dát crush washer? Nemůžu to nikde najít.



Béďa
Příspěvky: 821

Příspěvek#3194 » ned 5. bře 2023, 16:13

Crush washer by neměl přijít na zařízení pro tlumič z důvodu možného narušení souososti, pokud si pamatuji měla by být součástí SS ustovky sada mikro podložek.



Béďa
Příspěvky: 821

Příspěvek#3195 » ned 5. bře 2023, 16:23

Mijunior, taky jsem mne o takové zkoušel, ale zjistil jsem že 100 je málo, chtěl jsem SR15 od KAC, cena by šla někam k 120...a to je USD cena okolo 2500USD...
Tolik předplatit jsem to nechtěl.
Za mě čekám až BP doveze JP Ready rifle s 13,5 hlavní...pokud bude cena trochu rozumna ve vztahu k ceně v USD tak o ní budí hodně uvažovat. Ale pokud si BP nevyjedna aby to byla SBR tak to bude s přiváděným tlumičem plamene...
Viděl jsem novou plynovku od Vosátky, a asi nejlepší poměr cena kvalita zpracování co jsem viděl. Jasně hlaveň není kriogene ošetřena jako u JP a není milspec. Ale zpracování super.

Škoda že nikdo nedováží finské Uronem Precision, vypadají hodně dobře a cenu v rámci EU bych viděl jako lepší než dovoz z USA.

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 20 hostů