AR15-obecně

Samonabíjecí pušky


vidocqcz
Příspěvky: 203

Příspěvek#3196 » ned 5. bře 2023, 17:17

Ahoj. Chtěl bych si koupit do náhradních dílů úderník pro AR (DDM4 V5). Je jedno, zda pro pušku Daniel Defense koupím sadu např. od JP (úderník, závlačka, čep závorníku)? Je to nějak normované na stejné rozměry, nebo co výrobce to jiné rozměry?



Ondra BIG
Příspěvky: 17

Příspěvek#3197 » ned 5. bře 2023, 20:34

Ahoj, DD je rozměrů mil-spec, takže cokoliv bude mil-spec verze (tuším JP je), je zaměnitelné. Pokud by jsi chtěl "své k svému", stačí napsat do Caira - ač to nemají na žádném e-shopu, tak mi nedávno dodali sady dílů na upper a lower přímo DD na MK18.



Motostrelec
Příspěvky: 110

Příspěvek#3198 » pon 6. bře 2023, 07:41

Ano potvrzuji, do Cairo stačí napsat mailem a pošlou ti na DD co budeš potřebovat.



Tomak
Příspěvky: 463

Příspěvek#3199 » úte 7. bře 2023, 16:42

Vidocqcz - pokud máš šikovnýho soustružníka, úderník by měl zvládnout. Nedávno mi jich soused pár udělal. Z nerezu a za pár korun.



Střelec
Příspěvky: 1648

Příspěvek#3200 » úte 7. bře 2023, 17:21

Jenže úderník je jak o materiálu, ale také o následném tepelném zpracování. Pokud soused vytočí něco z nějakého "nerezu", tak je dobře, že jich udělal pár do zásoby, na střelnici se můžou náhradní hodit, při každých střelbách :)



Tomak
Příspěvky: 463

Příspěvek#3201 » stř 8. bře 2023, 10:20

Tak to jsem rád, že drží už pár tisíc ran :thumbup:



v.k.
Příspěvky: 248

Příspěvek#3202 » stř 8. bře 2023, 11:35

Střelec> Prodavaji se bezne i zapalniky z austenitickeho nerezu bez tepelneho zpracovani, pouze nitridovane resp. karbonitridovane pro lepsi oteruvzdornost a unavu. Ja bych zapalnik jen po kudle do zavorniku nedal, ale jestli ho ten soustruznik aspon prejel suportovkou, nebo snad i vylestil, tak bych to nevidel tak tragicky.
Puvodni mil spec pro M16 nejsou nerezove, ty jsou z nejake zuslechtene nizkolegovane NiCrMo, ktera je navic chromovana. Mam nekde i ty puvodni vykresy, taky jsem si jeden zapalnik v nouzi uz tocil.



tmx0152
Příspěvky: 20

Příspěvek#3203 » ned 9. dub 2023, 07:35

Ahoj, mám dotaz na majitele pušek BCM s M-LOK předpažbím. Sundaváte předpažbí na běžné čištění? Já jsem vyndal šrouby, co ho drží, ale za boha mi nešlo sundat. Nevím, čím to je. Nemyslím si, že bych se o to snažil malou silou. Máte někdo podobnou zkušenost? Děkuju.



risa2000
Příspěvky: 845

Příspěvek#3204 » ned 9. dub 2023, 14:02

tmx0152: Mám BCM Recce 16 s M-LOKem a když jsem se o tom bavil v prodavačem v Bestpatronu, tak mi říkal, že se o to nemám pokoušet, pokud nemám dostatečné vybavení. Údajně je to ještě přilepené a na sundání je potřeba to nahřát/natavit. A pak nejspíš znova při nasazení.



Venon
Příspěvky: 43

Příspěvek#3205 » ned 9. dub 2023, 16:22

Ahoj
Hlavně při běžném čištění není žádný důvod sundavat předpažbí ,to je potřeba sundavat při výměně gas blocku nebo plynové trubky jiný kloudný důvod mě nenapadá.

Uživatelský avatar
tom
Příspěvky: 245

Příspěvek#3206 » ned 9. dub 2023, 16:41

No pokud se s tím v rámci nějakého kurzu poválí někdo v bahně, nebo střílí za deště a je potřeba to železo trochu přetáhnout hadrem s olejem, tak tam je dobré mít možnost předpabí, nebo cokoli sundat. Puška se zalepeným čímkoli mi a radou se do toho radši nehrabat je za mě úplně naho... ;)



Venon
Příspěvky: 43

Příspěvek#3207 » ned 9. dub 2023, 16:52

Ale o tom nebyla řeč šlo o běžné čištění a v případě nějakého bordelu uvnitř bych to normálně vypláchnul vodou a nechal uschnout vše má povrchovou úpravu a reznout to nebude ,ale každý to má jinak.



tmx0152
Příspěvky: 20

Příspěvek#3208 » ned 9. dub 2023, 17:10

Risa2000: Děkuju, měl jsem podezření, že v tom bude něco takovýho.

Venon: Jasně, na běžný čištění netřeba, nenapsal jsem to úplně dobře. Šlo mi spíš o to, zda to vůbec jde dolů, kdyby bylo třeba - jak zmiňoval tom. Měl jsem dřív pístové a tam to samozřejmě šlo (chápu, kde je rozdíl). Spíš zvyk, že jsem u všech zbraní sám doma schopnej sundat cokoliv - tady u tý ne.

Děkuju za reakce a přeju pěkný Velikonoce.



tomas fuk
Příspěvky: 831

Příspěvek#3209 » ned 9. dub 2023, 17:56

tmx0152: Zde se muzes mrknout (cas 8:30) na montaz predpazbi. Dava ho tzv. na sucho. Pokud tam vyrobce dal lepidlo tak potes koste. Pokud bys to chtel delat, tak jedine ve dvou. Kdy jeden nahriva horkovzduskou predpazbi a druhy se ho snazi stahnout s jemnym viklanim do stran.
https://www.youtube.com/watch?v=1TP9oNrWUNI



Venon
Příspěvky: 43

Příspěvek#3210 » ned 9. dub 2023, 18:05

V případě že se do toho pustíš tak to po sundání ocistiš od zbytků lepidla a pak to můžeš sundavat dle libosti.

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 9 hostů