AR15-obecně

Samonabíjecí pušky


Machead
Příspěvky: 911

Příspěvek#2326 » pát 20. srp 2021, 11:47

k „jedine americke firmy schopne vyrabat si hlavne DD a FN“ dodam – „kovane za studena“

Uživatelský avatar
morho
Příspěvky: 696

Příspěvek#2327 » pát 20. srp 2021, 16:56

Myslíte, že tohle drop-in předpažbí pro mid-length bude pasovat do round capu? V téhle délce je údajně standard triangle, ale já mám round. Tohle ale vypadá skoro obojetně... Je to výrobek IMI (airsoft vodotisk je tam kvuli eshopu kde jsem vzal fotku detailu).

Obrázek



Machead
Příspěvky: 911

Příspěvek#2328 » sob 21. srp 2021, 06:29

Vyser sa na drop in a quad rail uz duplom nie. Ak tam mas delta ring, kup si normalne freefloat MLok predpazbie (trebars Midwest industries - kvalita za dobru cenu) a k tomu low profile gas block.

Tieto experimenty s nejakym drop in a quad rail su k nicomu.



zarozak
Příspěvky: 925

Příspěvek#2329 » pon 23. srp 2021, 14:23

Toto předpažbí IMI avšak v carbine délce má známý a nevypadá to vůbec špatně, je to hodně poctivě udělané, dokonce to má i ocelové kolíky v místech, kde se to aretuje do zubů barrel nutu, vepředu to pasovalo do klasické kulaté objímky. Má to výborný a odolný elox, což je vlastně dáno i základním matrošem, pěkné zaoblené hrany. Nicméně má to lehký nicotný vakl kolem osy, což by šlo asi pořešit a na určené příslušenství to nebude mít vliv. Doporučil bych to na skutečně, jak se říká "bojovou pušku" s A2 mouchou se kterou se bude mlátit a budou se na to upínat jen věci do těch míst určené tj. baterka, laser, ručka atd. Pro střelniční flintu, preciznější příslušenství a pohodlí určitě raději freefloat,jak bylo zmíněno vejš



Machead
Příspěvky: 911

Příspěvek#2330 » pon 23. srp 2021, 14:43

Ja nespochybnujem, ved aj Cinania vedia urobit (ti vybrani).

Ale freefloat je freefloat a s tymto fakt oproti plastovemu nic extra neziska.



zarozak
Příspěvky: 925

Příspěvek#2331 » pon 23. srp 2021, 15:08

No získá tím to, že si může upnout takové to klasické battle příslušenství na předpažbí. Nemusí kvůli tomu nijak zasahovat do pušky a nepotřebuje v podstatě žádný vercajk. Na mě to působilo fakt mnohem odolněji než ty lehoučké tenké freefloaty proti mechanickému poškození......vlastně bych to přirovnal odolností k takovému DD freefloatu jako mají na MK18 atd.



Machead
Příspěvky: 911

Příspěvek#2332 » pon 23. srp 2021, 18:11

no to je prave omyl, ono to predpazbie na delta ringu je drzane len pritlacnou pruzinou, vesat na to nebodaj nejaky laser co musi drzat nastrel fakt nehrozi.

Ale toto nebude zrovna ten pripad :D

Uživatelský avatar
morho
Příspěvky: 696

Příspěvek#2333 » pon 23. srp 2021, 18:33

No už je to jedno, z IMI mi napsali, že to na round cap nejde. Chtěl jsem něco užšího než MOE, MOE SL mi nevyhovuje ani nelíbí. Zas tak moc me ale předpažbí netrápí abych řešil výměnu capu nebo dokonce přechod na freefloat. Díky.



mclucas
Příspěvky: 14

Příspěvek#2334 » úte 24. srp 2021, 10:21

Zdravím kolegy střelce a rád bych požádal o radu. Pořídil jsem si z druhé ruky málo střílenou pístovou Par mk3 a po druhé návštěvě střelnice (cca 100 ran, po každé čištěno jen s boresnakem) jsem doma před uložením zbraně do trezoru natáhl a při natažení s hlavní směrem dolů mi začaly padat na zem malé tvrdé kolečka/kloboučky (cca 2mm průměr nebo jejich fragmenty). Tak jsem poprvé rozebral nosič závorníku a ze závorníku jsem ještě nějaké vyklepal. Nevíte někdo, o co jde, případně jestli jde o běžné znečištění, jeslti může být někde potencionální problém nebo jestli jde o bordel co jsem zdědil ještě po bývalém majiteli? Foto příkládám a díky za případné postřehy.
20210823_123016.jpg

20210823_123050.jpg
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.



no_gold
Příspěvky: 7

Příspěvek#2335 » úte 24. srp 2021, 10:37

Vysekané kousky zápalek. Otázka je čím bývalý majitel střílel. Zkontroluj své vystřílené nábojnice, jestli ti to také dělá.

Uživatelský avatar
oldglock
Příspěvky: 297

Příspěvek#2336 » úte 24. srp 2021, 11:07

Tohle dělá, když použiješ při přebíjení malou pistolovou místo malé puškové zápalky.... a pak to dokáže tu zbraň parádně zmrvit :-) a musíš vyčistit....

Uživatelský avatar
Majkl
Příspěvky: 361

Příspěvek#2337 » úte 24. srp 2021, 11:26

Mě to dělají i SR zápalky od Fiocchi. Musel jsem k vůli tomu jít níž s laborací (55gr střely 910m/s). Teď mi to udělá tak 1x z 50ti výstřelů.

Ty vyseklý kolečka dokážou zablokovat jehlu = znefunkčnit zbraň, tak bacha.....

Uživatelský avatar
oldglock
Příspěvky: 297

Příspěvek#2338 » úte 24. srp 2021, 12:27

...chtěl jsem napsat "zmrtvit"... asi to tím člověk nezničí, ale jak psal Majkl, pak se to prostě sekne...

Uživatelský avatar
4mike
Příspěvky: 1196

Příspěvek#2339 » úte 24. srp 2021, 13:53

oldglock píše:..... asi to tím člověk nezničí,...

dokáže, to co je zapotřebí zkontrolovat je vyustění zápalníku v boltu , tam ta eroze dělá divy



mclucas
Příspěvky: 14

Příspěvek#2340 » úte 24. srp 2021, 17:59

Díky všem za info. Zkontroluju příště pořádně otisky zápalek a uvidím, jeslti bude ještě co vyklepávat. Měl jsem na něco přes 100 ran 3x závadu s nevystřelenou/špatně otisklou zápalkou, napodruhé už pak vždy letěla. Krmím továrními S&B 69gr, ale netuším, co střílel předchozí majitel.

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: pH13 a 10 hostů