AR15-obecně

Samonabíjecí pušky
Uživatelský avatar
Sobiho
Příspěvky: 767

Příspěvek#3136 » stř 11. led 2023, 20:00

Tak tohle je přesně i to co mne napadlo... Máte to tak někdo?

Uživatelský avatar
morho
Příspěvky: 696

Příspěvek#3137 » stř 11. led 2023, 20:06

Ničemu to nevadí.
A jak často sundáváte předpažbí?? :roll:



mijunior
Příspěvky: 96

Příspěvek#3138 » stř 11. led 2023, 20:18

Hm, já bych to takto nenechal. Kdyby si potřeboval z nějakého důvodu sejmout předpažbí tak si rozhodíš nástřel. Mezi railem upperu a předpažbím bývá záměrně schod a pnutí by tam mohlo být. Zkusil bych to o jeden, dva zuby posunout dozadu. Nezapomeň že bys u toho magniferu měl také dodržet výrobcem dopouručené nastavení očního reliéfu.

Uživatelský avatar
Sobiho
Příspěvky: 767

Příspěvek#3139 » stř 11. led 2023, 20:26

Takže jsem to přehodil, právě kvuli tomu pnutí a případnému sundání předpažbí jsem to zvažoval. Koukal jsem i pres záložní a mířit s tím jde... Jsou to přeci jen záložky :-) uvidíme jak to sedne na střelnici :-)
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.

Uživatelský avatar
Michalll
Příspěvky: 81

Příspěvek#3140 » stř 11. led 2023, 20:42

To jako, že by jsi takto střílel přes ty ocelové mířídla jo ? :o

Uživatelský avatar
morho
Příspěvky: 696

Příspěvek#3141 » stř 11. led 2023, 21:00

mijunior píše:Mezi railem upperu a předpažbím bývá záměrně schod a pnutí by tam mohlo být.


Proč by to nějaký výrobce dělal záměrně?? :shock:

Sobiho: je tam schod? jak často plánuješ sundavat předpažbí, a proč? :?

Uživatelský avatar
Sobiho
Příspěvky: 767

Příspěvek#3142 » stř 11. led 2023, 21:06

No drobná nepřesnost tam je. Nakonec se mi líp kouká do magniferu. Předpažbí sundávat nehodlám, ale připadá mi to takhle celkové lepší řešení, bohužel záměrná na záložkách se zmenšila, ale jsou to záložky. Uvidím jak se to bude chovat.



BananaJoe
Příspěvky: 41

Příspěvek#3143 » stř 11. led 2023, 21:25

Já bych se zeptal spíš, jak často hodlá nevynuceně mířit přes ty mech. mířidla, aby tomu podřizoval komfort získanej nákupem pěknejch skel za cca15tis. Já na pušce nemam žádný mech. mířidla (vyznavači home defense prominou) a když se mi vybije baterka, tak mám náhradní a když nemám náradní, tak nepanikařim hodím pušku do báglu a jedu domu ;)

Uživatelský avatar
Michalll
Příspěvky: 81

Příspěvek#3144 » stř 11. led 2023, 21:32

právě proto jsem se ptal, jestli přes ty ocelovky chce střílet, dlouhou mám doma právě pro případ, že "se to posere" a budu muset řešit vzniklou situaci, mechanické mířidla tam proto patří (ale taky chápu, že s tím někdo chodí jen na střelnici a má jen optiku). Každopádně takhle namontovaný setup je dost divnej 8-)



BananaJoe
Příspěvky: 41

Příspěvek#3145 » stř 11. led 2023, 21:51

Jasný...vůbec nechci rozjíždět polemiku o tom, jakej kdo má střeleckej mindset a plně respektuju, že někdo má doma pušku na to, na co byla primárně zkonstruovaná. Já ji mám na sport a zábavu na střelnici, nic jinýho od ní nechci a nečekám. Za mě je to takhle i s kratší záměrnou lepší, než dávat díl od kterýho chceš max. přesnost (kolim) na nelícující přechod upperu a předpažbí (který se navíc může protočit / pohnout a rozhodit ti v extrém. případě nástřel). Je to možná akademická úvaha, ale ďábel se skrývá v maličkostech...mimochodem tu montáž na kolim taky dáváš na rail co se vůle týče proti zpětnýmu rázu zbraně.



risa2000
Příspěvky: 845

Příspěvek#3146 » stř 11. led 2023, 22:12

Sobiho: Mám dvě pušky a na obou je mezi předpažbím a upperem jednak mezera a druhak schodek. A low end pušky to nejsou (foto zde viewtopic.php?f=22&t=12136&p=270587#p270594).

Ten schodek mi vyhovuje přesně z toho důvodu, co je vidět na fotce. Mohu montáží přečnívat nad předpažbí a mít tam malou vůli proti nechtěnému pohybu. Proč by tam měl být nechtěný pohyb je dobrá otázka, ale dovedu si představit, že někde předpažbím praštím, případně při střelbě může předpažbí kmitat jinak než upper. Proto bych montáž nikdy přes ten přechod nedal i kdyby to bylo přesně slícované.

Na druhou stranu, tohle se týká optiky. Na rychloupínacím kolimátoru bych to asi neřešil, když se trochu pohne, moc se to neprojeví.



mijunior
Příspěvky: 96

Příspěvek#3147 » stř 11. led 2023, 22:15

To Morho: Jak se v jiném vlákně vyjádřil Sokar je to součást výrobní tolerance. Chybně jsem se vyjádřil, není to vyloženě záměr ale běžný jev. Můžeš se s tím setkat i u jiných výrobců. Některé spojení upperu a předpažbí je víc monolitické a jiné ne. Stejně tak mezery mezi upperem a předpažbím jsou někde sotva znatelné a jinde větší.



getsome
Příspěvky: 612

Příspěvek#3148 » čtv 12. led 2023, 09:09

Schodek předpažbí jsem u svého Antrega řešil jednak se Sokarem a pak i s lidmi z Antregu a, ač se mi to teda u flinty za 60 nelíbí, prý je "mezera úmyslně u všech pušek z důvodu stabilizace předpažbí." Trochu mám z té konverzace pocit, že já o voze a oni o koze, ale dál jsem to neřešil a puška kupodivu střílí... :lol:

Na policejním DMR jsem viděl namontovanou RIS lištu, která přemosťovala upper i předpažbí. Na běžnou pušku to ale asi není řešení.

Uživatelský avatar
tom
Příspěvky: 245

Příspěvek#3149 » čtv 12. led 2023, 09:49

Třeba tohle
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.

Uživatelský avatar
nimha
Příspěvky: 78

Příspěvek#3150 » čtv 12. led 2023, 10:31

No, podle toho, jak to ma omlaceny, to asi vydrzi dost :mrgreen:

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 17 hostů