AR15-obecně

Samonabíjecí pušky


Honzajan
Příspěvky: 1039

Příspěvek#2311 » sob 31. črc 2021, 08:26

To nejde vycistit? Navic tohle je cast, ktera vubec nedostava zabrat a je nedulezita. Dulezita je cast, kde lita cep a zavornik s ozuby.



CzechPrepper
Příspěvky: 19

Příspěvek#2312 » sob 31. črc 2021, 08:30

Zdravím, děkuji za reakci. Nevím, já právě pušku viděl zatím jen z fotek a nemám bohužel s touto platformou moc zkušeností. Nechám pána teda asi ještě vyfotit vnitřek. A cenově byste to nějak odhadl?

Uživatelský avatar
McFly
moderátor
Příspěvky: 1696
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#2313 » sob 31. črc 2021, 09:37

CzechPrepper píše:Dobrý den, chlapy. Prosím o prosbu. Hodlám si koupit první AR a trochu mě zaskočil stav závěru u pušky, kterou si hodlám koupit. DDM4V7s, 4 roky stará, 1200 údajný nástřel, Geissele SSP spoušť a raptor natahovací páka. Poraďte mi prosím. Kolik byste za ní dali a nepřijde Vám ten závěr nějaký jetý na 1200 nástřel. Děkuji moc každému.


Ahoj je to jen špinavý od spalin. Podle stavu bych asi tak 40k...spoust a paka je fajn ale to bohužel cenu nijak zásadně nezvedá.. Stejně jako menene díly na autě.. Ale lépe se to prodává :)



CzechPrepper
Příspěvky: 19

Příspěvek#2314 » sob 31. črc 2021, 10:12

Ahoj moc ti děkuji za názor.



Střelec
Příspěvky: 1648

Příspěvek#2315 » sob 31. črc 2021, 10:20

Jen bych poznamel, že pokud chci kupovat zbraň z druhé ruky a nejsem úplně kovaný na co si u dané zbraně dát pozor, tak buď si s sebou někoho, kdo ví. Taky by pak člověk mohl být časem překvapený, co koupil (neříkám, že to platí zrovna v tomto případě, ale tak nějak obecně).



CzechPrepper
Příspěvky: 19

Příspěvek#2316 » sob 31. črc 2021, 10:30

Tomu rozumím a dává to smysl, nicméně moji známí jsou bohužel zbraněmi nepolíbení.



izerS18
Příspěvky: 1254

Příspěvek#2317 » sob 31. črc 2021, 11:53

A moznost si ji pred koupi vyzkouset na strelnici?
Zjistis, zda chodi, podivas se pak dovnitr a vis, ze neni problem ;)



risa2000
Příspěvky: 845

Příspěvek#2318 » sob 31. črc 2021, 13:29

izerS18: No jo, ale to si můžeš dovolit ty, kdo má nakoukané, jak má správně ARko chodit a vypadat (ať už čisté, nebo špinavé ;)). Dovedu se vžít do kůže CzechPreppera, který si ani není jist, jestli je závěr špinavý, nebo poškozený, jak bude dumat nad tím, až tu zbraň na střelnici rozebere, nebo z ní vystřelí.



Machead
Příspěvky: 911

Příspěvek#2319 » sob 31. črc 2021, 14:14

ARke nic nebude ani ked bude mat nalietanych 10 000 ran. Mozno uz bude trochu ulietana hlaven ale u DD je to to posledne, co by som sa bal.

V prvom rade skontrolovat zavornik, ozuby na zavorniku, vyhadzovac a vytahovac. Pokial mas endoskop do hlavne (trebars Teslong) tak aj hlaven.

To je vsetko. Zober si so sebou niekoho znameho zo strelnice, kto sa aspon nieco do AR-15 vyzna. Zaplatis mu obed a vybavene.

Ale ako hovorim u Daniel Defense sa niet coho bat. Cena tak 1800 Eur je super pri udavanom najazde. Ono nove pod 2 300 Eur nejdu takze…



izerS18
Příspěvky: 1254

Příspěvek#2320 » sob 31. črc 2021, 16:11

risa2000 píše:izerS18: No jo, ale to si můžeš dovolit ty, kdo má nakoukané, jak má správně ARko chodit a vypadat.....

Tak snad jestli strili, nedela nejake zadrzky, podava atd, to by mel poznat i laik ;) zaruka tam uz neni, tak proste z toho vysypu par ran z nekolika zasobniku a pokud je vse ok, tak je to ok.
Ja zrovna nejsem nejaky cistic, takze jestli je nekde smitko, to neresim :)



CzechPrepper
Příspěvky: 19

Příspěvek#2321 » ned 1. srp 2021, 18:00

Chlapy díky moc. Je pravdou, že odborník fakt nejsem, ale na druhou stranu zádržku nebo podávání poznám. S pánem je taková pomalejší konverzace, takže je to v řešení a čekám na další fotky, nicméně v případě koupě to vezmu na střelnici. Ještě jednou díky, jste super!

Uživatelský avatar
oldglock
Příspěvky: 297

Příspěvek#2322 » pon 2. srp 2021, 07:31

Tak ještě malá úprava (výměna pažby)… Jinak jsem odzkoušel ten kompík a jsem s ním nadmíru spokojený!!! Na to, jak je malý funguje perfektně...
20210723_174329~2.jpg

20210723_174306~2.jpg
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.



MrT101
Příspěvky: 2

Příspěvek#2323 » čtv 19. srp 2021, 21:35

Fešáci, nevíte jestli hlavně od BCM jsou za studena kované, případně jsem se chtěl zeptat, jak je to s nerezovou hlavní... slyšel jsem, že má cca o půlku menší životnost vůči std.

Uživatelský avatar
McFly
moderátor
Příspěvky: 1696
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#2324 » pát 20. srp 2021, 05:15

Pokud vím tak pouze ty označené BFH..



Machead
Příspěvky: 911

Příspěvek#2325 » pát 20. srp 2021, 10:39

Vzhladom na to, ze v sucasnosti su jedine americke firmy schopne vyrabat si hlavne DD a FN a kedze DD inym nedodava, tak vo vseobecnosti panuje nazor, ze hlavne BCM su kovane za studena u FN.

Ostatne, BCM nie je nijak extra presna puska a je to kropicka, tudiz tazko si predstavit inu technologiu ako kovane za studena. Da sa i tak vyrobit presna hlaven (vid DD ci Tikka) ale za trochu inu cenu.

Ano, hlaven bez nejakej povrchovky bude mat vyrazne nizsiu zivotnost. DD dava tvrdochrom a maju to zmaknute na 1+ aj bez straty presnosti.
Vseobecne nitridovana vydrzi podstatne viac ako nerez a chrom vydrzi o dost viac ako nitridovana.

Holy nerez sa pouziva len ak:
1.) Ide o cenu
2.) Ide o presnost a nie extra zivotnost (ale aj ta presnost sa da poriesit)

Ako hovorim, BCM mi ako ziaden zazrak nepripadne. Je to kvalitne urobena skladacka, to bez pochyby, ale nic vynimocne. Presnost od toho necakaj, je to bojovy krompac hodne nafuknuty marketingom od ludi ako Larry Vickers, ktori z toho ziju…

Ak nejdes kupovat flintu resp. chces len prehlavnovat stavajucu AR, su podstatne lepsie hlavne, ktore mas dostupne u nas ci v CR.

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: CzechJoker a 16 hostů