AR15-obecně

Samonabíjecí pušky


xbran
Příspěvky: 207

Příspěvek#2446 » sob 4. pro 2021, 16:31

zajimava kontrola barrel extension & upperu - nemel by tam byt zadnej "vystupek"

https://www.youtube.com/watch?v=2MV9JTe7MY0



risa2000
Příspěvky: 845

Příspěvek#2447 » sob 4. pro 2021, 17:09

Dnes jsem byl v pražské CampZero na Dnech Daniel Defense vyzkoušet dvě AR-15:

DDM4 PDW v ráži .300 AAC Blackout se 7“ hlavní a tlumičem A-Tec SMG Blackout,
DDM4 Mk18 .223 Remington s 10,3“ hlavní a tlumičem Ase Utra Dual

Byl jsem zvědavý jak na ty tlumiče, tak na ráži .300 AAC, kterou měli jak nadzvukovou, tak podzvukovou (oboje sypačky S&B, ta první tuším 147gr, ta druhá 200gr). V každé ráži jsem vystřílel 20 nábojů, na vzdálenost 25 m. DDM4 PDW měla kolimátor, Mk18 měla kolimátor a zvětšovák (tuším 3x). Střílel jsem jednak z bagu a jednak z ruky. Pár postřehů:

DDM4 PDW:
- ostré, až nepříjemné, kopnutí s nadzvukovou střelou, přesnost z bagu (s nadzvukem) srovnatelná s 223 z druhé pušky,
- výrazně větší rozptyl s podzvukovým střelivem, z bagu tak 5x (a víc) horší, než s nadzvukem,
- podzvuk výstřel výrazně tišší,
- zkusil jsem oba druhy střeliva bez ochrany sluchu, s podzvukovým to nebylo ani nepříjemné, s nadzvukovým mi nadzvukový třesk působil pocit zalehnutí uší - bylo to trochu nepříjemné, tak jsem si pak špunty zase vzal.

DDM4 Mk 18:
- výrazně těžší zbraň (díky Quad railu a doplňkům hlavně na předek), než PDW, takže i přes ráži a relativně krátkou hlaveň, klidnější chování,
- přesnost jsem měl díky zvětšováku z bagu lepší (myslím, že to byl spíš tím zvětšovákem, než něčím jiným),
- náboje S&B normální sypačky, přesto střelba bez ochrany sluchy v pohodě (někde mezi těmi dvěma případy PDW, neměl jsem potřebu si brát špunty).

Co se týká akustiky, stanoviště na CampZero je 25m tunel, obložený zvukovou izolací, takže spíš lepší.
Zarazila mne nepřesnost podzvukového 300 AAC. Nezdá se mi, že by ty náboje mohly být samy o sobě až tak špatné, a že to bylo spíš kombinací náboje a parametrů zbraně, ale nevím. Byla to moje první zkušenost s touhle ráží.
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.



LDK
Příspěvky: 113

Příspěvek#2448 » sob 4. pro 2021, 17:55

Na té předváděčce jsem také byl a zkušenost mám prakticky stejnou.

S DDM4 PDW byl rozptyl opravdu velký (střílel jsem jen subsoniky), ale na střelnici jsem to přičítal spíše svému střeleckému "umu". Teď alespoň vím, že zas takový tragéd nejsem :D

DDM4 Mk18 mi docela vyrazila dech. Jednak byla opravdu těžká jako prase a druhak to bylo poprvé, co jsem střílel .223 s tlumičem a vůbec jsem nečekal, jak moc to bude utlumené. Pak jsem měl ještě DDM4 A1, ale to je z mého pohledu "prostě AR15". Nemám s touto platformou moc zkušeností, tak nemůžu soudit.

Uživatelský avatar
Killing joke
Příspěvky: 515

Příspěvek#2449 » sob 4. pro 2021, 18:11

xbran píše:zajimava kontrola barrel extension & upperu - nemel by tam byt zadnej "vystupek"

https://www.youtube.com/watch?v=2MV9JTe7MY0


To mám u Peruna opačně. Další je toto:

https://www.youtube.com/watch?v=Z7kte3ZCILs

Uživatelský avatar
morho
Příspěvky: 696

Příspěvek#2450 » sob 4. pro 2021, 20:56

DDM4 PDW + SB 200gr subs: o tom psal v tlumičích na fb člověk, střela mu lítala nestabilní, na terči většina na plocho. Není to asi dobře fungující kombinace.
MK18 asi není samo o sobě těžký, ale ten tlumič a úsťovka přidají na předek skoro 700g.



vidocqcz
Příspěvky: 203

Příspěvek#2451 » sob 4. pro 2021, 22:25

Jo. Tlumič byl můj vysněný upgrade na AR. Ale když jsem jich pár potěžkal, tak je na 16" dávat fakt nebudu :-)

Uživatelský avatar
McFly
moderátor
Příspěvky: 1696
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#2452 » ned 5. pro 2021, 06:14

Za mě velmi dobře zpracované video jak funguje AR15/M16

https://youtu.be/wMIBUIN30yU



Eagg
Příspěvky: 497

Příspěvek#2453 » ned 5. pro 2021, 11:27

Uzastne video. Dik.



Machead
Příspěvky: 911

Příspěvek#2454 » ned 5. pro 2021, 12:12

Viac po lopate ako to video uz ti princip fungovania AR nic nevysvetli :)

Nu a rozdiel medzi DI (na videu kde posobia priamo plyny na obtiahnutie nosica zavorniku) a piestom (nekompatibilne s nicim, odklon od povodnej konstrukcie) je v tom, ze miesto priameho obtahovania nosica zavorniku plynmi posobia plyny najprv na piest a az ten „tukne“ do nosica zavorniku (BCG) a „hodi“ ho dozadu. Toto je klasicka konstrukcia vacsiny zbrani (napr. vz 58)



xbran
Příspěvky: 207

Příspěvek#2455 » ned 5. pro 2021, 12:20

zajimava je ta historie: https://cs.wikipedia.org/wiki/AR-15 - ty trenice mezi vyrobcema - iraconalni argumenty a pozadavky :) proste klasicka bitva o statni zakazky - viz. bren 1 a jeho cesta ke druhe generaci :)



Eagg
Příspěvky: 497

Příspěvek#2456 » ned 5. pro 2021, 13:08

Skvele informace. Brutalnym skokom posuvaju neznaleho jako ja v pochopeni principu fungovania AR15stky.
V te informaci z wikipedii pisou ze system neni samocistici pro bezchybne fungovani vyzaduje zbran pravidelne cisteni?
Co to presne znamena? Jak casto je cistite?
Uprimne moje prve navstevy na strelnici s moji pistolu walther PDP boli sprevadzane neeustalym cistenim po kazde navsteve... casem sem ji prestal uz tak pravidelne cistit a momentalne ma za sebou asi 400 ran bez akehokoliv cisteni a funguje stale bezvadne.
U AR15 se ma cistit teda po kazde navsteve strelnice nebo je to proste myslene take tak ze sem tam rekneme po 500 az 1000 ranach se ma vycistit?
A je rozdil v intenzite cisteni u pistove a nepistove ARki?
Zajima mne jestli je to tak citlive na pravidelne cisteni ze proste pri nepravidelnom cisteni to proste nebude strilet, nebo to bude delat nejakou neplechu?



Sarkafarka.Loupeznik
Příspěvky: 546

Příspěvek#2457 » ned 5. pro 2021, 13:26

LDK píše:Na té předváděčce jsem také byl a zkušenost mám prakticky stejnou.

S DDM4 PDW byl rozptyl opravdu velký (střílel jsem jen subsoniky), ale na střelnici jsem to přičítal spíše svému střeleckému "umu". Teď alespoň vím, že zas takový tragéd nejsem :D

Já v kombinaci této zbraně a Atec AR40-4 a chodilo to na flek se subsonikama od SB.

Uživatelský avatar
McFly
moderátor
Příspěvky: 1696
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#2458 » ned 5. pro 2021, 13:50

Eagg píše:Skvele informace. Brutalnym skokom posuvaju neznaleho jako ja v pochopeni principu fungovania AR15stky.
V te informaci z wikipedii pisou ze system neni samocistici pro bezchybne fungovani vyzaduje zbran pravidelne cisteni?
Co to presne znamena? Jak casto je cistite?


Osobně po pár stovkách ran, ale jen proto že chci.. Bezproblémů DI AR15 odstřílí několik tisíc ran bez čištění. Military Arms Channel
došli v testu bez závady přes 7 tis...



xbran
Příspěvky: 207

Příspěvek#2459 » pon 6. pro 2021, 20:31

kdyz sme u MAC kanalu - zajimave video o tom jak mladej Rittenhouse pouzil forward assist pri zavade:

https://www.youtube.com/watch?v=i_cdXSVmVxw

kruta reakcni doba



Machead
Příspěvky: 911

Příspěvek#2460 » pon 6. pro 2021, 21:17

Eagg píše:Skvele informace. Brutalnym skokom posuvaju neznaleho jako ja v pochopeni principu fungovania AR15stky.
V te informaci z wikipedii pisou ze system neni samocistici pro bezchybne fungovani vyzaduje zbran pravidelne cisteni?
Co to presne znamena? Jak casto je cistite?


Je to individualne, rozhodne neplati ze bez cistenia to nebude strielat. Testoval som dakych 3000 ran bez cistenia (plynovka) a bez problemov.

Military Arms Channel skusa BCM, myslim ze ma z nej cca 10 tisic bez cistenia a bez mazania a bez zadrzok.

Najviac presvedci slavna Filthy 14:
https://bravocompanyusa.com/content/Fil ... wat_10.pdf

Posledny update z 2017:
June 29th 2017

According to email-the "filthy 14" now has 67,500 rds with NO cleaning.Pat Rogers(RIP Pat)of EAG decided to see how good the BCM 14.5(mod 1 fh brings to 16")was.It lost a bolt lug at 13,200rds-HOT ammo-never cleaned-bolt is pulled and SLP2000 sprayed on daily-weapon is used as a loaner,min 4-500rds a day.Accuracy is starting to degrade-imagine that....I haven't "lost" a bolt but I clean my "frankenfighter(lwrc lower/BCM 14.5 upper)every other time I use it.....Some may think this test is silly,stupid,etc...but I think it's important that people know what their "potentially lifesaving" weapon will do if you have to push the parameters.I didn't clean mine for a 5-2day training cycle and it was dirty-I felt bad and haven't done it again.A good rifle is like a good dog or a good woman-treat them right.

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Drapalikzn a 15 hostů