AR15-obecně

Samonabíjecí pušky
Uživatelský avatar
nimha
Příspěvky: 78

Příspěvek#3151 » čtv 12. led 2023, 10:53

tata7474 píše:Nechcem byt neprijemny, ale toto nie je M16 look ... toto je "vzhled M4" ...


Jo, mas pravdu. Diky za korekci.

Uživatelský avatar
nimha
Příspěvky: 78

Příspěvek#3152 » čtv 12. led 2023, 11:00

Zden gun píše:To Nimha. Já jsem po tom Rugeru MOE taktéž pokukoval, ne kvůli vzhledu ale spíše jen kvůli ceně. Ale pak jsem ho nevzal a to z několika důvodů. V tom prvním se v podstatě shodneme. S tou áčkovou muškou to má krátkou vzdálenost mířidel (na taktiku je to nejspíše jedno, ale chtěl jsem pušku na mířenku, takže i já jsem jel podle logiky, že by měla muška být co nejvíc vpředu, nakonec jsem ale šel do flinty primárně určené pro montáž optiky). Druhý důvod jsem objevil při pročítání fór (českých a amerických) k této konkrétní zbrani a dočetl jsem se, že prstenec držící předpažbí (rugerův patent) občas praská, zejména, když se dotáhne tzv. "chlapskou silou". A do třetice, šel jsem si tu pušku osahat a zjistil, že to předpažbí je pro mě nepřirozené na držení (tlusté, divný tvar, klouzavý materiál), prostě se mi to špatně drželo, je ale fakt, že mám docela malou ruku a k držení zbraně vpředu podhmatem nebo zkrátka tím "kosa-céčkovým" úchopem potřebuji mít to předpažbí co nejtenčí, jinak nemám pocit pevného držení. Na téhle zbrani je to předpažbí pro malou ruku prostě objemné, takže já osobně úchop vpředu řeším přídavnými rukojeťmi. Tím ale MOE rozhodně nezatracuji, někomu s pořádnými prackami může sedět naopak perfektně.


Diky za postrehy, budu to brat v potaz, az to pujdu do obchodu zkouset. Ruku, resp. prsty mam kratke, tak si na to musim dat take pozor.

Uživatelský avatar
Michalll
Příspěvky: 81

Příspěvek#3153 » čtv 12. led 2023, 18:31

když už jsme u toho lícování, posílám fotku mé AR 15 (Unbranded Arms), za mě za 26 celkově dobře zpracovaná zbraň za ty peníze. Je tam taky nerovnost, ale úplně minimální.
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.



b_ad_a
Příspěvky: 38

Příspěvek#3154 » čtv 12. led 2023, 18:40

UA se mi moc líbí... škoda, že je nevozí ve 14,5" :-/

Uživatelský avatar
Michalll
Příspěvky: 81

Příspěvek#3155 » čtv 12. led 2023, 19:21

Jj, zatím jen v 16”, ale pro me potřeby ideální. Celkově jsem s ní, za tyhle peníze, v pohodě. Ono ve výsledku 14,5 nebo 16 hlaveň není markantní rozdíl, do uzavřených prostor horší, ale na to mám krátké zbraně. I kvůli akustickému hluku …



Zden gun
Příspěvky: 3

Příspěvek#3156 » čtv 12. led 2023, 23:46

Ten UA (Unbranded Arms) nevozí z US v 14,5 inch ale jen v 16 inch kvůli US zákonům, pokud jsem to správně pochopil.
A pokud dovezou 14,5 tak jen s napevno přivařeným kompíkem, aby to mělo dohromady zas těch jejich zákonem předepsaných 16.



Béďa
Příspěvky: 821

Příspěvek#3157 » pát 13. led 2023, 09:45

Ten kompik jde povolit, měl by to ale dělat někdo kdo ví jak na to. Není to přivařené housenkou okolo hlavně, na trubce je dokonce postup pro ty odvážnější....



mijunior
Příspěvky: 96

Příspěvek#3158 » stř 25. led 2023, 18:52

Máte někdo povědomí o puškách od Battle Arms Development? Zjistil jsem že je sem vozí Pražský Shootingsport. Zaujal mě šikovný kraťas 10.5" komplet ambitdextrous. Cenově na urovni BCM, DD.



antonspelec
Příspěvky: 1195

Příspěvek#3159 » stř 25. led 2023, 21:02

Pri vyberu karabiny v lugeru jsem strilel mimo jine s tou Bad Ass verzi, co Adyton nabizi…jen teda v 16 palcove variante. Nebylo to spatny strileni, ale rozhodne ne tak dobry, aby z meho pohledu stalo za tu ceskou cenu, za kterou ji Adyton (a jeden cas je dodaval i do Proarmsu) tehdy prodaval. Nakonec jsem se rozhodl pockat na brzdenou od Antregu ci Vosatky, podle toho, ktera bude driv…nakonec byla driv Vosatkovo a jsem spokojenej



jbiker
Příspěvky: 79

Příspěvek#3160 » pát 27. led 2023, 22:54

Mohl by někdo poradit ohledně výměny gasbloku? Užívám si nové flinty, ale se standardní fabrickou municí (GGG) je brutálně “přemotorovaná”, takže bych chtěl vyměnit gasblok za seřiditelný. Už jen kvůli ladění přebíjenek. Ten původní je na hlavni zakolíkovaný, takže vyrazit kolík, uvolnit plynovou trubici a stáhnout. Předpokládám, že u aftermarket bloku nemusím žádné kolíkování řešit, stačí zvolit příslušný vnitřní průměr, nasunout a přiměřeně dotáhnout fixační šrouby. Je to tak? A druhý dotaz, je lepší násuvný se šrouby zespodu nebo objímkový podélně rozříznutý a fixovaný sevřením šrouby z boku? Tipnul bych si, že ten objímkový bude držet lépe. Plynová trubice by měla pasovat původní, nový blok by měl mít gas port v podstatě ve stejném místě (?).

Uživatelský avatar
morho
Příspěvky: 699

Příspěvek#3161 » pát 27. led 2023, 23:43

Jo. Blok má port o něco větší než hlaveň, takže je tam nějaká tolerance. Budu dělat to samý. Trubici jsem si teda koupil novou, páč chci černou, melonitovanou.
Měl jsem před časem výměnu bloku (nechal jsem si dělat) na stavitelný se šrouby ze spodu na dimplovaný hlavni, ale teď na nový pušce s pinned gas blokem ani nevím jestli je dimplovaná. Ale stejně objímkový se mi líbí víc, a navíc hlavně mají obvykle (?) je jeden dimple, takže ten druhý šroub docela čouhá a na užším předpažbí (MCMR) jsem musel trochu brousit krytku předpažbí aby zacvakla do MLOK slotu. Takže tipuju, že objímkový bude nakonec vyčuhovat míň. Ale možná taky ne. :)
Oba typy bloku drží stejně dobře (moudrost z internetu).



jbiker
Příspěvky: 79

Příspěvek#3162 » sob 28. led 2023, 21:44

Dík. Ještě jsem zkouknul pár videí na YT. Chasník si tam ty dimple na prasáka navrtal a ještě připravil šlic pro kolík, svrtal a zakolíkoval. To bych asi nedal (psychicky) :). Jaký jsi vybral gasblok?



tomas fuk
Příspěvky: 831

Příspěvek#3163 » sob 28. led 2023, 22:37

Taky jsem si nejdrive udelal stavitelny gas blok tak, ze jsem puvodni z boku provrtal, vyrezal zavit a dal sroubek s pruzinou kvuli aretaci. Pak jsem si koupil jiny, stavitelny z Ali. A ted mam novy Schmeisser. Kdyz bych to mel shrnout, tak asi nejlepsi bude ten samo domo. Jednak cena/vykon. Druhak vsechen tlak zustava v hlavni a strela ma vyssi rychlost. Kdyz budu hodnotit ten z Ali, tak musim pochvalit zpracovani a funkcnost. Kvalita materialu spickova. Ocel, fixace 2x cervik 5 mm. Klikani paradni, 30 poloh. Odfuk vpred v ose hlavne. Tady proste nezustava vsechen tlak v hlavni. Pokud clovek uzavira prutok plynu, tak gas blok prebytek plynu odfukuje. Ten gas blok z Ali bych nemenil, ale chtel jsem delsi predpazbi, tak jsem koupil predpazbi Schmeisser a zaroven stavitelny gas blok Schmeisser. Oproti tomu z Ali je rozdil jen ve tvaru, rozmeru, poctu fixacnich cerviku a poctu poloh. Jsou tu 3 fixacni cervici, ale 3 mm a je tu pouze 20 poloh. Odfuk je stejny v ose hlavne. Premyslim, ze do odfukovaciho otvoru vyriznu zavit a zaslepim ho cervikem, aby vsechen tlak zustal v hlavni a strela mela vestsi rychlost. Jen na vysvetleni. Mam opravdu Bull hlaven s diametrem .936" v delce 20". Puska je DMR, takze pro mou pusku je znacne omezeny vyber gas bloku a obzvlast takoveho, aby byl schovany v predpazbi a hlaven byla volne plovouci.
Klidne bych byt tebou ten puvodni napadl vrtackou a zavitnikem. Stejne ho casem vyhodis, pokud koupis stavitelny.

Uživatelský avatar
morho
Příspěvky: 699

Příspěvek#3164 » ned 29. led 2023, 16:57

jbiker: Taky nic vrtat nebudu :) Vybral jsem Superlative Arms. Ten Schmeisser vypadá vypadá pěkně, ale koukám, že bohužel nedělají objímkový.



johny737
Příspěvky: 8

Příspěvek#3165 » úte 31. led 2023, 18:08

Zdravím všechny :)

Mám doma PARku v 10.5. už hromadu let. Tehdy jsem ji kupoval jako vůbec první zbraň a bylo mi v celku jedno, že má to masivní, těžký, ostrý předpažbí.

Každopádně celý trh se zbraněmi a jejich ergonomií šel rychle kupředu, mé preference a zkušenosti se taky změnily a já přemýšlím, co s tou puškou v následující roce až dvou dělat. Je težká, to se mi nelíbí. Rád bych se zbavil toho těžkýho předpažbí a nasadil tam něco tenšího ,lehčího. Plusem pro mě bude i to, že bych rovnou vyměnil hlaveň, možná bych z 10.5 šel do něčeho kousek delšího.
Varianty jsou tedy dvě:
1. - koupit komplet Aero Precision upper receiver a vrznout ho na spodek mojí PARky.
2. - zbavit se za malý peníz PARky a koupit DDčko a vysrat se na kraviny s předěláváním PARky.

Nehledě na to co s puškou bude, je v plánu tlumič od SS a na pušce už teď je Holosun ve dvojici s Magnifirem.

Co myslíte, do čeho byste šli? Půjde vůbec AP nasadit na PARku nebo je tam nějaká nekompatibilita? Má cenu stavět takovýho kyborga nebo za ty prachy je lepší jít rovnou do DD a neřešit kraviny?

Díky za odpověď :)

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 12 hostů