UZI

Samonabíjecí pušky


Střelec
Příspěvky: 1645

Příspěvek#31 » úte 22. čer 2021, 17:03

Nečetl jsem pozorně, sorry :)



Nikolaj
Příspěvky: 10

Příspěvek#32 » stř 23. čer 2021, 11:27

Souhlasím se vším, co napsal Sam Jr. Není to bohužel vůbec friendly pro střelcovo oko.
Lepší výsledky jsem měl, pokud jsem to držel jako pistoli bez použití sklopné pažby. Což je paradoxní, protože pažba má pomáhat přesnosti. Samozřejmě na tenhle styl střelby je to těžké na držení.

Kolimátor by tam byl skvělej, ale ty varianty, jak to tam dát, nejsou.



zarozak
Příspěvky: 925

Příspěvek#33 » čtv 24. čer 2021, 07:28

No a co si upravit mířidla buďto na klasický plátek nebo upravit mouchu na užší a dioptr na menší clonku. Systém aretace je jako na AR nebude tam pasovat i moucha z muší sady různých much na AR?



kokosak
Příspěvky: 26

Příspěvek#34 » stř 21. črc 2021, 09:14

Nemáte někdo zkušenosti se subsonickým střelivem do Uzi ? pořídil jsem tlumič, ale s Vlašimskými to absolutně nefunguje .(náboj zůstane vzpříčený mezi komorou a závěrem cca každá 2-3tí rána :-( . 115 gr a 125 gr. chodí bez závad ).. Myslím, že by třeba stačilo použít klasickou ogivální střelu ? Dělají se vůbec subsonicky s klasický tvarem střely ? děkuju za pomoc



sapeur
Příspěvky: 33

Příspěvek#35 » sob 24. črc 2021, 20:59

Jaký jsi pořídil tlumič? A tlumí to? Taky o tom uvažuju a tohle by byla čára přes rozpočet.
Nezkoušel jsi dát za závěr tlustý gumový dotaz? Závěr se vrací s trochu jinou energií.



Renegade
Příspěvky: 66

Příspěvek#36 » pon 26. črc 2021, 02:19

kokosak: Fiocchi subsonic 158 gr jsou ogivály.



zarozak
Příspěvky: 925

Příspěvek#37 » úte 27. črc 2021, 10:38

Je ten jejich subsonik pod zvukem i z tak dlouheho laufu?



sonor
Příspěvky: 354

Příspěvek#38 » úte 27. črc 2021, 12:50

Kámoš ji má a prý mu žere jenom ogivály. Komolý ani prd.



kokosak
Příspěvky: 26

Příspěvek#39 » pon 9. srp 2021, 12:13

Moc děkuju všem za reakce, Fiocchi 158 gr. vyzkouším :-).Tlumič jsem pořídil modulový A-TEC SMG (cena je ale na zvážení cca 10 tis) . Se subsonikem určitě tišší něž malorážka, nejvíce je slyšet dopad závěru / dopad střely na gong . Se sonickým střelivem se dá úplně v pohodě střílet bez sluchátek. Co se týče rychlosti střely, tak údaj výrobce je stejně u pistolového střeliva měřen z hlavní okolo 8 , 10 '' , takže tady by problém být neměl . (osobně jsem rychlosti neměřil :-(. ) v den koupě jsem zvažoval i tlumič od CZ výrobce BeeSilent a utlumení subjektivně úplně stejné . jenom rozměrnější a cena 6,5 tis



Béďa
Příspěvky: 809

Příspěvek#40 » pon 9. srp 2021, 20:52

Hodně zajímavě vypadá nový tlumič od Proammo je nizkotlaky! a má být za podobné peníze co ten Atec



Jacobson
Příspěvky: 87

Příspěvek#41 » úte 10. srp 2021, 06:29

Mám zkušenosti jen s tlumičem Steel OKT 3 a můžu jedině doporučit, problém je ale jeho dovoz, moc jich není. Jinak je to pro uzinu špička, dělaný pro střelbu dávkou, takže se šetřit nemusí. Nemusí být ani utažený, i když je povoleny, má minimální stranovy vůle, je tak schválně kounstruovany, protože uziny na to povolování dost trpí. Jeho tlumící výkon je ale parádní. I obyč střelivo hodně utlumi, na kryté střelnici to už ale docela tahá za uši. Subsoniky jsou ale úplná balada. Prebijim poměděné 145gr ogivaly s Vectanem BA9, komoly kužel jsem nezkoušel. Začal jsem nejslabší navazkou podle tabulek, ale nemělo to dost energie, aby se závěr zase zachytil v zadní poloze, takže mi vyběhlo 15 ran v dávce. Až maximální navazka z tabulek mi už chytala závěr spolehlivě. Ty slabé full auto pšouky měli zvuk jak vzduchovka s pístem. Ty nejsilnější už trochu větší, asi jako vzduchovka na stlačený plyn, ale bez sluchátek na kryté střelnici to nebylo nic nepříjemného. Takže za mě maximální spokojenost s tlumičem Steel OKT 3. Mám doma ještě rychlejší prachy pro jiné ráže, jako třeba Vectan BA10, AS, Lovex S011, tak mám v plánu zkusit experiment, jaký bude mít účinky rychlý prach. Myslím ale, že i s maximální navazkou nebude dost energie pro závěr a zase to bude kulometit. U rychlyho prachu by asi bylo třeba zvolit lehčí střelu a tak prisypat prach, pořád se ale držet pod hranicí rychlosti zvuku, až se k tomu dokopu, můžu sem zase hodit postřehy, když to tu bude někoho zajímat. Taky v rámci experimentu bych zkusil pod tu těžkou střelu dát prach naopak pomalejší a srovnával účinky.



Jacobson
Příspěvky: 87

Příspěvek#42 » úte 10. srp 2021, 06:32

Ještě foto tlumiče
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.



zarozak
Příspěvky: 925

Příspěvek#43 » úte 10. srp 2021, 07:59

Co to je ta provenience? Byl by nejaky odkaz na vyrobce?



Jacobson
Příspěvky: 87

Příspěvek#44 » úte 10. srp 2021, 08:14

Popravdě ani pořádně nevím co je to zač. Můj oblíbený obchodník mi to doporučil, že lepší ještě nezkoušel, ale že se jich sem vozí hrozně málo. Cena cca 13 tis. Na netu jsem to nikde nenašel.



Béďa
Příspěvky: 809

Příspěvek#45 » úte 10. srp 2021, 13:08

To je podle ten od Proammo. Je nějak znát že má být nizkotlaky?
Jinak čekám na verzi pro MP5, resp na trilug. Dopisoval jsem si se zákaznický servisem Steelu, tvářili se že není problém poslat. Pokud by někdo uměl dovozní licenci byl by to zajímavý počin.

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 hosti