UZI

Samonabíjecí pušky
Uživatelský avatar
Petzold
Příspěvky: 1146

Příspěvek#16 » úte 19. lis 2019, 06:51

No...když myslíš..



zarozak
Příspěvky: 925

Příspěvek#17 » úte 19. lis 2019, 08:36

Nejlepsi z UZIn je micro uzi,to strili z uzavreneho zaveru jako skorpion a je taky nejmensi a nejlehci,neni to uz takovy krumpl, ma to nejakou kultůru......bohuzel je to taky nejdrazsi z nich

Uživatelský avatar
ErikCartmen
Příspěvky: 54

Příspěvek#18 » úte 19. lis 2019, 09:17

Uzi jde ladit i na úrovni, a ne hoblíkem a pilkou https://www.youtube.com/watch?v=02TecESd_5M

Uživatelský avatar
Georg
Příspěvky: 1220

Příspěvek#19 » úte 19. lis 2019, 10:44

Ano, jde. To je pravda. Já však mám jiné možnosti (omezené) a pažbu si udělal funkční dle svých potřeb (propozic) a hlavně (!) - dělal jsem si ji sám :D Mě osobně se velmi dobře střílí s pevnými pažbami (stejné to mám i sa. 58, kde jsem odmítl sklopku)
Mám v plánu ještě jinou, něco na způsob ocelové trubky, ale ten "projekt" bude muset pár let počkat.
Jinak na UZI se mi třeba líbí ten pocit, kdy vystřelím jednu ránu a cítím, jako bych střílel rovnou dvě :D

Uživatelský avatar
Miata
Příspěvky: 201

Příspěvek#20 » stř 20. lis 2019, 07:07

UZI-S mám už pár let (ne teda samopal-jen samonabíjecí ;) ). Střílím jen vlastní přebíjenky. UZI je jiná, ale i proto ji mám rád. Pohodová střelba, dobrá přesnost. I můj 11 letý syn z ní rád střílí, i když je pro něj samozřejmě těžší, než moderní plasťáky.



KapitánPacička
Příspěvky: 297

Příspěvek#21 » ned 12. dub 2020, 19:12

Nazdar ve spolek, mam par mesicu Mini Uzi 9mm. Zatim jen 2x na strelnici a nemuzu se dockat az bude mozne jit znovu strilet. Prohnal jsem ji zatim 400 naboju, ruzne prebijenky a ani jedna zavada.

Jedinou upravu kterou jsem provedl, bylo zalesteni dotykovych ploch zachytu zaveru a ozubu v miste kontaktu, aby spoust nezadrhavala. Provedeno smirgl papirem 2500. Ted jde o poznani spoust krasne hladce, ma sice vetsi odpor, nez jine zbrane, ale da se zvyknout.
Potom jsem jeste vymezil zavit na musce, ta je seriditelna vyskove diky zavitu. Ovsem ten zavit jsem mel trosku volnejsi, takze se malilinko ta moucha hybala do strany. Stacilo mouchu vysroubovat, natocit na zavit trosku teflonove pasky, a znovu zasroubovat na pozadovou vysku.
Ted se nehne do strany vubec, takze lze ocekavat lepsi presnost.

Kolik mate vystrileno ze svojich Uzin a jaka je spokojenost ?

Ja od ni neocekavam zadne zazraky, ale na ten kus zeleza mne velice mile prakvapila presnost. Kdy na 40m s oporou, se da nasazet same 10-tky do nekryte leziciho zeleneho trouby.



Sam Jr.
Příspěvky: 224

Příspěvek#22 » úte 14. dub 2020, 09:00

pro KapitánaPacičku: Muška na UZI má aretaci (tada aspoň na klasice), proto je na štelování mušky spešl klíč - vnější trubkovej klíč povolí aretaci, vnitřní klička točí muškou a pak se trubkáčem opět zaaretuje - jestli se ti muška vyklá, tak to máš povolený.



KapitánPacička
Příspěvky: 297

Příspěvek#23 » úte 14. dub 2020, 10:37

To si nerozumime. Ta aretace tam je jina, MINI UZI ma jinaci musku, nez klasicka UZI. Je to proste odpruzeny kolicek, ktery staci zamacknout, a pak lze otocit muskou klidne i prstama. Ten kolicek zapada jako aretace, do 4 probrani na obvodu te musky (jeji zakladny) Kolicek je videt na fotce, na 11 hodine.

Takze na MINI UZI urcite doporucuju prekontrolovat, jak je volna ta muska. Kdyz se bude hybat do stran, tak teflonova paska to hrave vyresi.
A.jpg
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.



Kalevra
Příspěvky: 9

Příspěvek#24 » sob 3. dub 2021, 09:11

V daném segmentu zbraní je hodně velká konkurence, já osobně jsem ze starší či nové verze UZI nestřílel, ale mám v plánu zkusit. Hodnocení majitelů a lidí ze zkušenostmi je různé a sám jsem zvědav na vlastnosti této zbraně.

Aktuální doba tomu nenahrává, ale IWI plánuje v České republice sérií prezentací zbraní včetně nové verze UZI PRO. Prvním plánovaným místem je střelnice LEIKO v Plzni. Upřesňující informace o termínech budou prezentováni i zde na fóru a budu rád když někdo přinese i starší verze UZI pro porovnání s novou UZI PRO.

Oficiální výrobce plánuje dodání prvních kusů UZI PRO pro Českou republiku v období Q3 2021. Informace o zbrani v českém jazyce naleznete na:
https://www.iwi.cz/cs/zbrane/uzi-pro/



Nikolaj
Příspěvky: 10

Příspěvek#25 » ned 20. čer 2021, 20:00

Domnívál jsem se, že MICRO uzi může konkurovat škorpíkovi i na vzdálenost 50m. Bohužel tomu tak není. Viděl bych to tak max na 30 metrů na ještě jakžtakž trefování postavy.
Jestli je UZI pro dobrá i na 50 m, tak udělali izraelci velký pokrok. S kolimátorem to může být opravdu zábavná zbraň.

Myslíte, že je ok opřít uzi zásobníkem o zem a střílet?
Jednou jsem jej chytl zespodu za zásobník a hned závada..



zarozak
Příspěvky: 925

Příspěvek#26 » pon 21. čer 2021, 14:39

Škorpíkovi v 7,65 konkurovat nemůže, protože náboj 7,65 je střelecky přívětivější a mnohdy i přesnější než luger, ale taky hodně záleží jak tu zbraň držíš a opora udělá hodně. Škorpík je pověstný svou přesností a trefovat gong velikosti hlavy na 100m s oporou není až tak velký problém. Na druhou stranu takový gong jde trefovat na 100m i pumpičkou v 9 luger, která střílí ze zadní polohy, tak mi přijde divné, že micro UZI je na tom tak špatně? Chtělo by to, aby se vyjádřil někdo, kdo běžně střílí na tu vzdálenost s UZInou na cíl této velikosti. Pochybuju, že by Micro bylo tak výrazně horší než mini nebo plnotučná UZI, které střílí ze zadní polohy



Sam Jr.
Příspěvky: 224

Příspěvek#27 » pon 21. čer 2021, 15:13

Mám teda MICRO UZI jen krátce, ale jsem prakticky rád, když se ve stoje z ruky na 25m udržím v černém na pistoláku. Je tam hrozně masivní moucha a obří díra v dioptru a krátká záměrná, navíc teda je moucha tak blízko oka, že už na ni nezaostřím a mám ji rozmazanou :( řek bych, že sem kdysi s velkou uzi nastřílej mnohem líp, stejně tak s mp5 s kolimátorem nemám problém zůstat v desítce (10cm) na nekrytě ležící figuře. Takže za mě je to kropítko :) Možná jestli se časem pustím do montáže na kolimátor, bude to lepší :)



zarozak
Příspěvky: 925

Příspěvek#28 » pon 21. čer 2021, 20:42

No já když potřebuju testnout přesnost zbraně nebo přesnost vyrobeného náboje,tak to střílím vždy ze stolice anebo mám ten kwer pořádně zapytlovaný, abych co nejvíc eliminoval chybu člověka, jinak to prostě nezjistím a už vůbec ne u kweru, který neznám a nestřílím s ním pravidelně ;) Každopádně u některých zbraní střílejících ze zadní polohy, což není micro UZI je to dost zrádné, protože se při změně úchopu dost rapidně změní bod zásahu a tak se to potom musí ještě doseřídit na střelbu z ruky anebo počítat s posunem při střelbě z ruky



Střelec
Příspěvky: 1645

Příspěvek#29 » úte 22. čer 2021, 07:15

Nešetřílí náhodou microuzi z přední polohy? Já z toho kdysi střílel a mám dojem, že ano.



zarozak
Příspěvky: 925

Příspěvek#30 » úte 22. čer 2021, 14:49

Střílí jako jediné z UZIn z přední, však jsem to zmínil

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 hosti