Přesnost vašich AR15

Samonabíjecí pušky
Uživatelský avatar
Cemada
Příspěvky: 324
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#1 » úte 10. bře 2020, 15:42

Moderátoři nechť příp. zasáhnou ;)

Letec 12 to ve všeobecné diskuzi nakousnul a mě ještě napadl jeden důvod...

Dovoluji si tedy založit toto vlákno neboť si myslím, že může být užitečné pro všechny, tedy jak pro začátečníky tak i pokročilé.
Smyslem je sebrat zkušenosti a výsledky a ukázat začátečníkům, že třebas 4 MOA je na začátek úplně normální a naopak pokročilým, jak na tom jsou vůči ostatním. No a ten druhý důvod který mě napadl a s přesností souvisí je "mlsnost" našich AR15.

Jednotný formát:
Výrobce, model, hlavně (délka, stoupání, ráže), střelivo, mířidla/optika, s/bez opory
MOA na 100m (příp. jiná vzdálenost)

Poznámky, komentáře.


A já začnu:
ProArms, PAR mk3, 14,5" 1:7 .223 Rem., SB 55gr FMJ, optika 4x, bez opory
4-5 MOA na 100m.

Začátečník, teprve 3x na střelnici :D
Byla doporučena větší hmotnost střely, takže časem vyzkouším.



Haluziak
Příspěvky: 277

Příspěvek#2 » úte 10. bře 2020, 16:48

Počkej, takže ty ze stoje na 100m nastřílíš 4minuty jo? Tak já se jdu zahrabat no :D to dávám z lehu :D

Každopádně: Norinco CQ-A1, 14,5" 1:9 Optika Visionking 1,25-5x, v sedu za stolem, flinta hozená na batohu .223 Rem., Fiocchi 55gr FMJ 3,75MOAx100m, MEN 62gr FMJ 3,75MOAx100m

Uživatelský avatar
audis
Příspěvky: 2955

Příspěvek#3 » úte 10. bře 2020, 17:09

Dpms Oracle, 16", 1:9, střelivo SB 55 gr fmj, kolimator z Číny 1x, zacatecnicke ruce, opreno loket o stůl v sedě, 50 metrů = 4 moa :-DDDD



izerS18
Příspěvky: 1251

Příspěvek#4 » úte 10. bře 2020, 18:00

Cemada - pokud máš 4-5MOA bez opory, tedy ve stoje, tak na začátek je to dobré! Zde ti pomůže jen praxe. Na 100m ve stoje fakt neutrácej peníze za Match náboje.
V-AR 11,5", 1:7, GGG 55gr na 100m při 6x (Optika Athlon 1-6x) 1,4-1,5 MOA. Opřeno o zásobník, stříleno v sedě. Co mi nejvíce pomohlo? Naučit se používat reset spouště a čisté sklo. A pak samozřejmě pár stovek vystřílených nábojů, abych si u toho uměl sednout atd.

Uživatelský avatar
Letec 12
Příspěvky: 2412

Příspěvek#5 » úte 10. bře 2020, 18:31

Vkládám tabulku pro určování přesnosti MOA
Obrázek

Uživatelský avatar
Cemada
Příspěvky: 324
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#6 » úte 10. bře 2020, 18:46

Omlouvám se, napsal jsem to špatně. Opora je - loket...střelba v sedě u stolu. Nováček njn, blbnu :D

Letec 12: díky, se bude hodit. Já zatím říkám, že se vejdu do dlaně :D

EDIT:
izerS18: no chci je zkusit. Hodit to na oporu a co s tím zvládnu. Nejlepší by byla samozřejmě nastřelovací stolice. Víš aby člověk věděl, co je "chyba" flinty a co už je rukama při nějakém špičkovém střelivu. Tedy kam se dá s danou zbraní asi tak dojít. Ale to je vše běh na dlouhou trať. Než si na flintu člověk zvykne, najde si svou polohu atd. atd. Bude ale zajímavé sledovat, jak se to posouvá :-)



Pauli
Příspěvky: 183

Příspěvek#7 » úte 10. bře 2020, 19:31

V-AR 17,75", twist 1/8, střelivo GGG 69gr a 77gr, optika Athlon 2,5-15x, bipod, vzadu podloženo rukou.
Na 100m - 0,7- 1 MOA.
Na 200m - 0,8 - 1,2 MOA.
Pokud to vyloženě nepokazím sám.

Uživatelský avatar
Cemada
Příspěvky: 324
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#8 » úte 10. bře 2020, 19:35

Pauli: a lehčí střela? Máš vyzkoušeno co dělá?

Jinak jasný. Když dáš pár ran a jsi třebas v 1MOA a pak ti jedna ulítne, je to tvoje chyba, né zbraně :)



Pauli
Příspěvky: 183

Příspěvek#9 » úte 10. bře 2020, 19:39

Co jsem dříve střílel 55gr SB, tak to bylo snad 2-3 MOA, tam jsem nepoznal, jestli dělám chyby ja nebo je to zbraní.

Uživatelský avatar
Cemada
Příspěvky: 324
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#10 » úte 10. bře 2020, 20:19

Díky. Koukám, že změna střeliva stačila k pěkným výsledkům (samozřejmě po tom, co člověk vycepuje sebe :D). Máš sice delší hlaveň, ale vývrt 1:8 takže počítám, že na mé PARce by to mohlo být podobné...řekněme do 1,5 MOA na 100-150m. Na delší asi zatím chodit nebude.
O to mi tu jde. Juknout, porovnat parametry a střelivo a zjistit co by flinta mohla asi tak dát. Samozřejmě proměnných je takové nepřeberné množství, že se to bude v nějakých tolerancích lišit.

Uživatelský avatar
audis
Příspěvky: 2955

Příspěvek#11 » úte 10. bře 2020, 20:38

nechápu co si od toho slibuješ reálně. když chceš střílet přesně, kup si flintu a ráži na to určenou (třeba 308win). 223rem je utočná , oprava obranná ráže. Taky si nebudu kupovat rallyecrosovou buginu, když chci jezdit formuli2. :idea:

pušky ráže 308win se vyrábí a v ČR prodávájí i v modulu AR-15. prý to funguje pěkně příklad https://www.youtube.com/watch?v=qHN_LUUbLKE Pak jsou nějací zahraniční výrobci nesleduju.

Uživatelský avatar
Cemada
Příspěvky: 324
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#12 » úte 10. bře 2020, 21:07

Tak to nemyslím. Vím že to nejsou zbraně na přesnost, na to jsou jiné...o tom žádná. Spíš mi jde o to, co (a v jaké specifikaci) se s nimi reálně dá a nedá.
Jasně, můžu to hodit do nastřelovací stolice, nacpat to super dupr střelivem a zjistím co za zbraň umí. Dám jiné (třebas lehčí střelu) a bude to lítat jinak. Pak si k tomu sednu osobně, hodím to na bipod a i se super dupr střelivem dám horší výsledek a když dám oporu pryč tak to bude ještě horší. Ale budu vědět že ta zbraň to umí lépe a vědět, že zbytek je moje chyba.

A mě zajímá, jak to dávají ostatní střelci, ať už začátečníci (kteří se postupem času dostanou na lepší výsledky a sem to můžou psát) tak zkušení matadoři, kteří nám můžou ukázat kam až se dá dojít.
Pro začátečníky to taky může být nápomocné v tom, že sem jukne, najde podobné flinty a třebas zjistí že to asi bude lépe šlapat s jiným střelivem. Koupí, vyzkouší, porovná...

Když čtu různá vlákna, narážím na to jak to komu střílí. Tak proč to nevzít a nějak to trochu nesjednotit pod jedno vlákno.

Přiznávám, že nadpis vlákna není ideální...spíš by se to mohlo jmenovat: AR15 - jak vám to lítá.

Ale možná řeším kraviny, jen jsem se nějak unáhlil/rozvášnil a vlákno nemá smysl :D
Takových už bylo...

Uživatelský avatar
Cemada
Příspěvky: 324
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#13 » stř 11. bře 2020, 07:27

A od flinty si slibuji reálně 2-3 MOA s oporou. Těžko po ní chtít aby to lítalo jednou dírou, že jo? :D



blacknocturno
Příspěvky: 557

Příspěvek#14 » stř 11. bře 2020, 08:28

Mám stejnou pušku jako ty a s nožičkami a pažbou podepřenou rukou v sedě mi to na 100m chodilo pod 2moa při troše snahy se dal udělat nástřel kolem 1moa, ale podotýkám že to bylo přes kolimátor s 2moa tečkou a 3x zvětšovák takže s optikou to bude ještě lepší. Střelivo S&B Match 69gr.

Uživatelský avatar
Cemada
Příspěvky: 324
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#15 » stř 11. bře 2020, 08:38

Díky za info. Bude sranda se zkusit dostat na podobnou hodnotu :D

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Bob. 78 a 4 hosti