Přesnost vašich AR15

Samonabíjecí pušky


Machead
Příspěvky: 911

Příspěvek#61 » stř 18. bře 2020, 08:36

Kečup píše:Kolikrát na střelnicích vidím AR-15 s vývrtem 1:7 ale cpou do toho střely s 55gr a když jim člověk řekne co by tam mělo být tak je za blba, na střelnici na 50 metrech je to po celém terči ale tady pak čtu jak nastřílely 1 MOA :D


Tie tabulky nemaju az taku vypovednu hodnotu, ako si myslis.

Podstatnym faktorom totiz nie je hmotnost strely, ale jej dlzka. O co sa stavime, ze cisto medena strela o hmotnosti 40 gr. bude lietat stabilnejsie z 1:7 nez strela klasicka FMJ o hmotnosti 62 gr.? Ja sa stavim o vsetky svoje zbrane, uplne bez problemov. Preco? Lebo strela z lahkeho kovu voci olovu bude musiet byt pri danej hmotnosti podstatne dlhsia. Narast tlakov teraz ponecham bokom.

Na prebijanie pouzivam strely Frontier. Mam dve AR-15 s vyvrtom 1:7. Su to 55 gr. strely no nemam problem ist na 1 MOA kedykolvek, opakovane. Na 300 m s nimi bez problemov trafim gong, ak si urobim svoju robotu.

Preco? Lebo tie strely nie su boat tail a maju podstatne dlhsiu vodiacu cast. Tie stupania voci strelam su uvedene len ako referencne co moze/ma fungovat LEPSIE, ale neznamena to, ze 1:7 je s 55 gr. uplne nepouzitelny.

Napr. tu, strelba z Bren 2 na 500 yardov, 55 gr. pri silnom vetre. Nie je problem:
https://www.youtube.com/watch?v=32c2S7ydvBI&t=395s

Pokial ma niekto na 50 m rozsypane zasahy po celom terci, je to jeho neschopnostou, nie tym, ze pcha do 1:7 55 gr. strely.



Béďa
Příspěvky: 809

Příspěvek#62 » stř 18. bře 2020, 11:32

Tak ono mají asi pravdu firmy co propagují 1:8, s prebijenkou 55grn Hornady. z pytle 0.75 MOA na 300m, JP s Vortexem HD 1-6. Dulezity je ten pytel, z dvounosky tak dobře nikdy nenastrilim, není to ale žádný mirenkarsky speciál, Light countour barrel, ale s 18 palcy. Přesnost s těmito náboji jedna větší díra, ale prekbaliply mě GGG žádná sláva, na 100 m něco okolo 1MOA.



Yoki
Příspěvky: 53

Příspěvek#63 » stř 18. bře 2020, 16:08

Mam novou DPMS za cca 29tis, 1:7 lauf, optika vortex 1-6x24, bipod Magpul. Zatim jen strileno na 50m GGG 55grn. Tri rany jednou dirou od profesionala, ja 2 cm. Priste zkusim 100m.



Machead
Příspěvky: 911

Příspěvek#64 » pát 20. bře 2020, 06:29

Uz sa to tu oisalo X-krat, overovat presnost .223 na 50 m je plytvanie casom a strelivom. Do 50 m musi lietat jednou dierou cokolvek, aj ten najvacsi sunt.

Kazdopadne plati, ze tvrdenie, ze 1:7 je s 55 gr nepouzitelne je kravina. Pouzitelne to zarucene je. Ano, urcite nie na mierenku a ultra presnost na 300 m, ale na bojovu ci dynamicku sportovu strelbu ta presnost bohate staci.

Opakujem, nejedna sa o hmotnost strely ale o jej dlzku, ta je pre stabilizaciu dolezity faktor, samotna hmotnost s presnostou nema nic. A podstatna je kvalita strely. Kvalitna 55 gr. strela bude zarucene lietat presnejsie nez nejaky 68 gr. sunt.

Aby bolo jasne, stale sa tocime okolo presnosti, nie o ranivom ucinku na velke vzdialenosti. Tam urcite tazka 75 gr. strela s vysokym balistickym koeficientom bude mat vacsi ucinok. Ruku na srdce, ak niekto tvrdi, ze 55 gr. je dnes neucinna strela vzhladom na ranivost, nech podpise reverz a postavi sa do strelista, moze si to overit sam. Teda ak to prezije…

I ked je pravda, ze takto tazke strely (ci tazsie) robia len spickovi vyrobcovia ako Hornady, Sierra, Berger, Norma…



v.k.
Příspěvky: 248

Příspěvek#65 » úte 24. bře 2020, 17:14

Cemada> pridam jeste kamaraduv setup:

Remington R15 Predator, 22", 1:9, 223 Rem, tovarni Hornady Varmint Express 55gr V-MAX, puskohled Leupold VXR 3-9x40, v sede s oporou.
cca 1,5 MOA na 100m

Uživatelský avatar
sided
moderátor
Příspěvky: 3752

Příspěvek#66 » úte 24. bře 2020, 17:35

Se stejnou zbraní a vlastními patronami jsem kolem 0.75 MOA bez velkého snažení. Na loveckou flintu dostačující.



no_gold
Příspěvky: 7

Příspěvek#67 » úte 24. bře 2020, 18:36

Zdravím, PAR MK3 14" 1:7 s Harris dvojnožkou. a čínskou optikou 3-8x, za deště a tmy. 100m
Udělal jsem test střeliva s různou gramáží střel a kvalitou. Sypané remington 55Gr., SaB sypané 55Gr., Frontier orig. 68Gr (střela Hornady), Frontier orig. 75Gr.( Střela Hornady), Sypané orig. Hornady 62Gr, a nakonec vlastní přebíjené střelivo s GGG 55Gr a Frontier 55Gr. (s přebíjením začínám)
V příloze terče, jak to dopadlo. střed osnovy mně zakrýval ty trojlístky, takže jsem musel udělat na druhém terči čtyřlístky.

Co mně překvapilo, tak že na jednom terči jsem s remingtony 55Gr udělal nejhezčí skupinku, a na dalším nejhorší.
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.

Uživatelský avatar
McFly
moderátor
Příspěvky: 1695
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#68 » stř 25. bře 2020, 08:03

OT smazáno, příště budu dávat i pauzy...



v.k.
Příspěvky: 248

Příspěvek#69 » úte 31. bře 2020, 21:16

sided píše:Se stejnou zbraní a vlastními patronami jsem kolem 0.75 MOA bez velkého snažení. Na loveckou flintu dostačující.


Mam se pry zeptat na specifikaci te zminene laborace. Tech trictvrte MOA je dost lakava predstava. Az se mi tomu nechce verit, ale vyzkousime to s tou kamosovo R15.



zarozak
Příspěvky: 925

Příspěvek#70 » stř 1. dub 2020, 00:29

SW MP 15 Sport II s trochou laciného tuningu,střelivo vlastní 55grs,nahoře stříleno s dvojnožkou,dole stříleno na pytli bez dvojnožky,vzdálenost 100m,optika 1-6x24. Červené kolečko má 3cm průměr.Dal jsem to sem pro demonstraci toho o kolik zhorší přesnost dvojnožka i přes free float předpažbí-s dvojnožkou mám ze stolu vždy rapidně horší výsledek.
S tímto střelivem mi stačí,když mi to nevyleze z toho červeného kolečka,což je cca 1MOA,pokud to z kolečka nevyleze,jsem spokojený člověk.......a jde to i s nábojem do 6kč,když si s tím člověk pohraje(což není vždy až tak jednoduché) a není k tomu zapotřebí náčiní za 60K+ ;)

Obrázek

Zde je ještě zelený trouba střílený s puškou DD MK 18 s 10,3" laufem přes pevná mířidla na 100m. Jde vidět o kolik hýbe s rozptylem jen trochu rozdílná navážka a i tady se ukázalo,že nejlepší rozptyl mám s mou oblíbenou laborací,kterou používám všude. Ta desítka má velikost pivního tácku a kdybych se víc posnažil byly by všechny zakroužkované zásahy v desítce,což je pro mě z krátké hlavně a přes pevná mířidla taky dostačující. Na terči jsou vysvětlivky k navážce

Obrázek

Uživatelský avatar
sided
moderátor
Příspěvky: 3752

Příspěvek#71 » stř 1. dub 2020, 11:34

v.k. píše:
sided píše:Se stejnou zbraní a vlastními patronami jsem kolem 0.75 MOA bez velkého snažení. Na loveckou flintu dostačující.


Mam se pry zeptat na specifikaci te zminene laborace. Tech trictvrte MOA je dost lakava predstava. Az se mi tomu nechce verit, ale vyzkousime to s tou kamosovo R15.



24,6gn IMR3031, 55gn Barnes TTSX, OAL 60mm. Lítá to cca 900m/s. Asi by to šlo líp ale nemám motivaci se s tím mořit. Až seženu prach se kterým se dostanu kolem 100 m/s tak si s tím zkusím pohrát víc. Dále v přebíjení prosím.



Phoenix
Příspěvky: 291

Příspěvek#72 » čtv 2. dub 2020, 10:14

Re Zarozak / no a pak že to nejde ;) :thumbup: Z nožiček je to horší , páč nožičky na stole skáčou jako koza a puška poskočí , celé to bouchne o stůl a puška se ,,usadí,, trochu jinak ,ale ty pořád sedíš stejně a tím se bod zásahu lehce posune.



Grimpo
Příspěvky: 301

Příspěvek#73 » sob 4. dub 2020, 21:42

OAL 60mm? Co to máš za zásobník? Nebo je tam cpeš po jedný? Nebo je tu něco jiného, co mi uniká?

Uživatelský avatar
sided
moderátor
Příspěvky: 3752

Příspěvek#74 » ned 5. dub 2020, 13:33

57mm, píšu blbosti.



wolfdog22
Příspěvky: 29

Příspěvek#75 » sob 1. srp 2020, 10:17

Tak konečně se mi povedlo nastřílet něco, co stojí taky za sdílení. :
Norinco CQ-A1, 14,5", 1:9, kolimátor vortex crosfire (LED UPGRADE), barnaul .223 62 gr, z lehu, puška opřená o zásobník, 50 m cca 2-2,5 MOA.

Většinou nastřílím spíš kolem 5-6 MOA (začátečník), ale je vidět, že i kombinace nejlevnější pušky a střeliva dokáže nastřílet, když se zadaří.
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 4 hosti

cron