Antreg ARS M4s

Samonabíjecí pušky


sokar
Příspěvky: 443
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#1141 » pon 20. úno 2023, 09:49

Důležitá je však i milspec kompatibilita, kde u ars můžeš dát závorník z plynovky, dát folding stock, díly z BCG až na nosič lze zaměnit atd což u vosy nejde. Ohledně slicování jsem již psal že vosa je udělána záměrně s přesahem a nové pušky nejde rozdělat pořádně bez vyražečů. U střelců to budí dojem, že je puška perfektně slicovaná, ale je to prostě záměr abyste si to všichni mysleli a evidentně to funguje. ARS má nastavené vůle tak aby šlo rozdělat bez nástrojů. Malá vůle je špatná, velká taky. Obecně strojní obrábění je přesné na setiny, takže tvrdit že někdo má horší slicování než druhý je prostě blbost. Znamená to totiž že tím míníte, že přesnost výroby jednoho je horší než u druhého což neplatí. CNC stroje vyrábí s přesností na setiny a tisíciny. (Mám pětiosé 6m cnc tak něco o tom vím trochu...). Zkrátka jak si díl navrhnete a nastavíte tak to stroj vyrobí s požadovanou přesností, vůli a tolerancí. Ten odfuk plynů jak píšeš ano to je vlastnost, ale má od autoregulace odpustil i HK a vrátil se k nastavování gasblocku. Tím že je ARS nastavitelná, tak se dají měnit pružiny, buffer a jen přepnout odběr - né že by to teda někdo asi dělal resp. já střílím jen na pozici U a nikdy sem nepotřeboval další. Několik lidí však co mají 14,5 a delší když jdou střílet dál než běžně tak si prostě přepnou do polohy S a mají veškerý výkon do hlavně.



Střelec
Příspěvky: 1668

Příspěvek#1142 » pon 20. úno 2023, 09:54

S přesností na tisíciny u strojního obrábění na encákách bych si nebyl tak jistý, už i setiny jsou hrana bez dodatečných operací



sokar
Příspěvky: 443
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#1143 » pon 20. úno 2023, 10:08

Vysoce přesné CNC stroje dokážou pracovat s přesností 0,001 mm a jelikož v Antregu mají několik CNC strojů, kde ten nejlevnější stál 20M tak bych se toho nebál a viděl jsem to namístě co to umí. Ty vůle v pohybu lower vs upper jsou však záměrně větší a vyrábět na takové přesnosti se až na vyjímky nevyplácí, kvůli dlouhým obráběcím časům a jiné strategii obrábění. Nicméně to jde když by se chtělo a stejně tak by to šlo dělat pušku s normálními vůlemi pro snadnou rozborku kdyby nebyl záměr dělat to schválně těsné.



mikeyy
Příspěvky: 18

Příspěvek#1144 » pon 20. úno 2023, 10:13

Jako ano, Antreg se dá rozebrat beznástrojově. Což je určitě výhoda, ale pro mě v domácích podmínkách asi zbytečná.

Co se týče té přesnosti obrábění, tak já mluvím čistě o estetice. Třeba jsou slícované obě přesně nevím, ale u Antregu jsem si na fotkách všiml (i tady v tomhle vlákně), že některé Antregy jsou prostě hůře esteticky slicované - možná jen špatná várka do toho ja nevidím. Možná je to prostě záměr protože je to vojenská puška a nejdůležitější je spolehlivost, kterou má Antreg jistě perfektní. Říkám, že se mi také líbí. U mě rozhodly jen maličkosti a taky levnější tlumič u v-arky, který splní účel úplně stejně jak Antregácký.

Já chápu důvody, jen říkám, že pro mě jako hobby střelce, je důležité, aby ta puška vypadala za takové peníze i hezky. Chodím na střelnici, doma suším. Ale někdy v-arku vytáhnu z trezoru jen tak a kochám se krásným slícováním. Kdybych objednal Antrega a dorazil mi po čtvrt roce kus s horším slícováním, tak mě to jako hobbyka docela odradí.

Voják to bude brát jinak. Podle mě je Antreg naprosto výjimečná vojenská puška - viz to, že jde rozebrat jen nábojem. Říkám to jen z mého pohledu, aby dotyčný věděl ne jen chválu, ale jak to vidí třeba klasický hobby střelec, kterých je troufám si říct drtivá většina.



sokar
Příspěvky: 443
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#1145 » pon 20. úno 2023, 10:36

Úplně v pohodě, nikdo ti to nerozporuje. Nejlepší puška je pro tebe ta kterou vybereš sám a pokud ti z nějakého důvodu více vyhovuje VAR tak jdi do ní. Je to skvělá zbraň a chybu neuděláš. Já tady spíš říkám informace jak se věci mají a co si z toho kdo vezme je jen jeho věc. Ano dostupnost ars je prostě 2-3 měsíce - doposud máme v seznamu lidi s listopadu - prostě moc objednávek na výrobní kapacitu.

Uživatelský avatar
DesertEagle
Příspěvky: 536

Příspěvek#1146 » pon 20. úno 2023, 11:26

To Mikey: tohle je zlo for. Pušku nemáš, pušku neznáš a vysíláš moudra o kvalitě/nekvalitě ? Poslední dobou registruju vlnu hejtění Antregu i na FB. Moje ARSko je vynikající. Pokud budu mít problém obratím se na Honzu nebo kohokoliv z Antregu a věci vyřeším. Snad budu stejně optimistický až dodají karabinu :-)



mikeyy
Příspěvky: 18

Příspěvek#1147 » pon 20. úno 2023, 11:50

Žádné moudra nevysílám, jen s prominutím říkám svůj názor, protože se pán rozhodoval mezi těmi puškami a já jsem byl na jeho místě, jen jsem shrnul svůj subjektivní pohled na věc z hlediska hobby střelce. To je v dnešní době asi zakázané. Pušku sice nemám, ale znám. Zmínil jsem několik postřehů, i to, že je Antreg velice pěkná vojenská puška a nic špatného jsem o ni neřekl. Naopak jsem říkal, že bych si ji klidně koupil. Možná by bylo lepší si prvně přečíst celou moji reakci.

Jinak prosím příště trochu pokory, jiný člověk jiný názor. Díky.



mijunior
Příspěvky: 96

Příspěvek#1148 » pon 20. úno 2023, 18:37

"Cerakote u Antregu taky omlátíš. Ale vždy se dá puška přestříkat. Dělá to už hromada firem."
Pozor, Cerakote je na Antregu navíc, pod ním stalé zůstává elox.
Což není zvykem ani u o level cenově vyšších pušek nejrůznějších výrobců. Tam je to často elox nebo Cerakote a nebo ještě hůř jen Cerakote.
Já jsem na barvičky ujetý, ale pokud bych musel volit jedno nebo druhé černá je lepší.



sokar
Příspěvky: 443
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#1149 » pon 20. úno 2023, 20:18

DesertEagle - Devítky se dočkáme -nechci říkat kdy aby to dopadlo jak s tlumičem ale maká se na tom velice aktivně.

mijunior - jj o cerakote to říkám každýmu kdo má rád barvičky a chce si objednat barevnou. Je to super je to pěkný, ale nemá to odolnost jako tvrzený elox pod tím. Poměrně rychle se to na exponovaných místech dojebe. Pokud to někomu nevadí ok pak barvičku, ale pokud někomu vadí každý škrábanec tak jedině černou. :D

Uživatelský avatar
morho
Příspěvky: 699

Příspěvek#1150 » pon 20. úno 2023, 22:40

sokar: ani rozmazanou fotku? :P



Motostrelec
Příspěvky: 113

Příspěvek#1151 » úte 21. úno 2023, 07:21

A já myslel, že Antreg má v základu černý elox a na tom cerakote ? Když je tedy puška jen v cerakote, tak pod nim je jen čistý dural ?



sokar
Příspěvky: 443
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#1152 » úte 21. úno 2023, 08:16

Špatně to čteš - každej antreg má v základu tvrzený leštěný elox. V ceně je však možnost mít pušku nastříkanou barvičkama - fde, midnight bronze, sniper gray. To jsou Cerakote barvy které se aplikují na ten tvrzený leštěný elox který je pod tím. Tento Cerakote, který se mimochodem vypaluje v peci (to se jakože nesprejuje jen tak) nemá takovou mechanickou odolnost a tak se opotřebí.



izerS18
Příspěvky: 1257

Příspěvek#1153 » úte 21. úno 2023, 08:34

Potvrzuji, tvrzeny lesteny elox. Barvu jsem uz odrbal na kamenech:) bez vlivu na funkci:)



Motostrelec
Příspěvky: 113

Příspěvek#1154 » úte 21. úno 2023, 11:31

Tak že dvojitá ochraná vrstva, to je slušné. Tak to je stejné jako na DD.



mr.ricardo1
Příspěvky: 57

Příspěvek#1155 » sob 25. úno 2023, 10:31

K předchozí diskuzi, jestli někomu vadí, že má při střílení trochu černou ruku od plynů, tak by měl asi raději hrát šachy ... A to, že se puška dá prakticky komplet rozebrat pouze rukou a libovolnou krátkou tyčkou, je pro mě teda výhoda.

A k věci, spoušť antregu je super, ale stává se někomu, že občas pošle dávku, 2 - 3 rány?

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 30 hostů