Antreg ARS M4s

Samonabíjecí pušky
Uživatelský avatar
Héfaistos
Příspěvky: 589

Příspěvek#811 » sob 23. dub 2022, 00:21

morho píše:Nějak se mi to nezdá. Přece pokud chtějí max výkon, nemůže to být blowback ale naopak, uzamčený. Ale možný je všechno.

Výkon není u 9mm PCC spojen s tím, jestli je to blowback či uzamčený systém. To má pouze vliv na váhu zbraně (závěru) a její chování při výstřelu, ale NIKOLIV na výkon!!! (Tj. na úsťové V0 rychlosti střely - ta je u blowback naprosto stejná jako u uzamčeného či polouzamčeného systému když se vezme v potaz stejná délka hlavně)

Uživatelský avatar
McFly
moderátor
Příspěvky: 1696
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#812 » sob 23. dub 2022, 05:35

Antreg ARS M4s



deewy
Příspěvky: 42

Příspěvek#813 » sob 23. dub 2022, 18:03

Dnes s Antreg 12,5 a první test s tlumičem Ase Utra Dual. Zbraň byla celkově klidnější, všichni na střelnici si chválili útlum, prý je výstřel na úrovni malorazky. Dal jsem v pohodě zkušební výstřel bez sluchátek.

Gas Block v základní poloze, nebylo nutno nic měnit. A za mě velká deviza, žádné zpětné plyny do xichtu...ale absolutně žádné.

Po úpravě POI úplně super.

Vystrileno 200 ran barnaul.

Za mě má tato kombinace jednoznačně palec nahoru.

Pps. S tím potahem Cole-Tac se tlumic chladil více než hodinu. Ale po 10 min se dal demontovat že zbraně.



Eagg
Příspěvky: 497

Příspěvek#814 » sob 23. dub 2022, 19:23

Deewy mozes prosim ukazat foto jak to vyzera a pripadne aj cenu ?



deewy
Příspěvky: 42

Příspěvek#815 » sob 23. dub 2022, 20:00

To Eagg - foto už jsem postoval na str. 51



mijunior
Příspěvky: 96

Příspěvek#816 » ned 24. dub 2022, 14:20

Zdravím vespolek, nevím zda už to nebylo tématem diskuze ale chci se zeptat zda nemáte někdo zkušenost
z lapovací pastou od J-B? V nabídce ji má i Brownells. Zvažuji ji na záběh hlavně u mého Antrega až se mi konečně dostane do rukou. Mám už chameleon gel od Bore tech ale hádám že tohle bude účinnější.
Chci se postarat ale na druhou stranu nic nep.srat.



izerS18
Příspěvky: 1255

Příspěvek#817 » ned 24. dub 2022, 16:06

Budeš ladit nějaký ultra přesný speciál na vlastní přebíjené střelivo? Jestli ne, tak pokud to neděláš pro vlastní dobrý pocit, tak na to můžeš v klidu zapomenout. Obě pušky jsem vytáhl z kufru a hned šli střílet.
Tu, co mám na přesnost, má za sebou 600 ran a pořád stejný soustřel se stejným střelivem. Ale pokud chceš mít dobrý pocit, můžeš ještě dělat break-in hlavně po 1 či 5 ranách ;)

Uživatelský avatar
Mac.42
Příspěvky: 638

Příspěvek#818 » ned 24. dub 2022, 17:45

mijunior píše:Mám už chameleon gel od Bore tech ale hádám že tohle bude účinnější.
Chci se postarat ale na druhou stranu nic nep.srat.

...nemám s ní zkušenost, ale mimochodem doporučuji hlavně důkladné vyčištění od čistící (sic!) chemie



Béďa
Příspěvky: 817

Příspěvek#819 » ned 24. dub 2022, 19:04

Break inem, dobře provedeným nic nezkazis, ale u tvedochromu nebo nitridu nemá takovy účinek jako třeba u nerezových hlavní.
Jinak tu JB pastu používám na občasné důkladné vyčištění vývrtu.



Eagg
Příspěvky: 497

Příspěvek#820 » ned 24. dub 2022, 20:44

Dal sem dneska antregu docela zabrat par stovek ran.
Pri zhozenym zaveru mi nesel zasobnik zarazit do zasobnikove sachty. Delo se to uz pri 10 napaskovanych naboju v zaaobniku
Proste tam nedrzel, nesel zaseknout do zasobnikove sachty.
Podobny problem mnel safarik v tom jeho videu o recenzii antregu.
Pak udelal strih a rekl ze v inom antregu (upgradovanym) uz mu to slo v pohode.

Jedna se o zasobniky Lancer pruhledne.
Cize musel sem vystavit zaver zarazit zasobnik a pak vypustit zaver. To neni v poradku si myslim

Stalo se to uz nekomu?
Je to zasaobnikem nebo cim to muze byt?


Dik dik



juraj1
Příspěvky: 489

Příspěvek#821 » ned 24. dub 2022, 21:54

Mam 30rd PMagy gen 3 a pri 30 nabojich je v pohode dorazim pod shozeny zaver.



Eagg
Příspěvky: 497

Příspěvek#822 » ned 24. dub 2022, 23:21

Skusim jeste radu Sokara ze mam napaskovat zasobnik 30 naboji nechat to proste lezet at se uvolni pruzina zasobnika. Jestli sem to spravne pochopil to je ten problem. Tak uvidime. Snad to pomuze. Dik juraj1 za reakci



Eagg
Příspěvky: 497

Příspěvek#823 » ned 24. dub 2022, 23:38

Musim pridat jeste taku poznamku. Dlho sem premyslal kdyz sem koupil antrega v 14.5" variante, jestli to neni dlouhe nebo naopak kratke. Prodejce rikal ze je to takovy univerzal ani dlouhe / ani kratke. Coz pri opretej puske o stul a nastrelovani kolimatora clovek moc nepozna... ale po dnesnym dni kdy sem si bol poradne zastrilet sem zistil ze sem si zvolil dobre. Protoze kdyz sem byl v Habreste a Honzo mi dal vyskusat jeho antrega 10.5 sem automaticky sahal slabou rukou az k usti hlavne. Takze to bolo prve znameni ze "je to male" (teda kratke). Nakonec sem teda nasel pro mne nejlepsi setup pro strelbu na mim ARS-u a to uplne vysunuta pazba a ruku mam stejne u konci predpazby.
Ale pohodlna a stabilna poloha. Kdybych mnel 16" hlaven mozna by sem uz muswl mit pazbu min vysunutu. Takze tady 14.5" a max vysunuta super...

Kedze je antreg docela tezky naucil sem se aj vyuzivat ten moj remen od Magpulu za pomoci sikovneho cloveka na strelnici ktery mi ukazal jak si ho spravne nastavit aby sem pri zaujati strelecke pozicii mnel remen napnuty a tym uplne elimimoval pohyb mieridiel horizontalne, zaroven ulehcil si drzeni samotne vahy zbrane a dokazal i na 100 metru trefovat HeadShot ze stoja. To sem vubec netusil ze popruh muze byt tak uzitecny a hlavne u tezke pistovky kde teda hodne pomaha i so samotnou vahou. (Apropo, kdyz se poohlednu po mojich nastrelovacich navstevach strelnice za inymi strelcami kde jim popruh jen tak volne plaval, tak,asi hodne strelcov nevie ze popruh ma aj iny ucel nez len aby sa na nom puska "hompalala"...

Vratim se teda k tw 14.5" hlavne. Jde o to ze sem docela vysokej a nasel sem idealni delku. Kratsi (premyslel sem i na 12.5) uz by vyhovovala s kompromisem. U te moji 14.5 funguju bez kompromisu.
Jasne, U pohybu v nejake mistnosti a CQB nebo obrane domova bych asi musel pravdepodobne stahnout pazbu uplne na nejmensi a to sice co se tyce pohodlnosti by bolo o kompromise ale splnilo by to ucel, takze i tam by si nasla tato delka uplatneni.

S tlumicem si zatim moji ARSku neumim predstavit ale do buducnosti proc ne... kdyz uz vim jak skrotit samotnu vahu zbrane pomoci popruhu (mimochodem zachvili budu mit doma ferro concept slinger z USA) co bude jeste lepsi nez magpul,... tak se nebojim ten tlumic tam dat i kdyz bude techsi na predek se spravnou technikou nastaveni popruhu tu vahu navyse ani nepoznam.

Takze za mne ARSka nejlepsi puska strili krasne, sem moc spokojen
Az na ty potize se zasobnikama super. Rad bych pripojil i nejake obrazky ale prevazne sem trefoval zelezne pontomi a tam to jenom cinka. To ale staci abych vedel ze sem trafil :-)

Ted se chystam na nejaky kurz at se vic naucim, tak snad mi to neco da. Ale to uz je na jine vlakno.
Cuuus

Jo este jedna vec...
Ty barnaul z te ARSi litaji krasne. Moje mile prekvapenie ked som pusku rozobral neni takmer vobec spinava. Po nekolika stovkach ran sem cekal bordel jako krava ale zaden bordel nebol.
Jedine znecistenie co sem nasel bol prepinac gasblocku kde uz neboli videt ani pismenka a prepdpazby v te dirke kde se nastavuje gasbock a okolo ni je zacmudene. Ale ve vnitr je uplne cista i hlaven. Takze super. Palec hore :clap: :thumbup:.



izerS18
Příspěvky: 1255

Příspěvek#824 » pon 25. dub 2022, 13:36

Ty Lancer zasobniky je treba ochodit. Novy, kdyz se semtam naplni 25+, tak nejde do pusky. Jak povoli pruzina, uz to jde. Jinak na Lancer nemohu rici krive slovo



getsome
Příspěvky: 612

Příspěvek#825 » pon 25. dub 2022, 14:04

Eagg píše:Jedine znecistenie co sem nasel bol prepinac gasblocku kde uz neboli videt ani pismenka a prepdpazby v te dirke kde se nastavuje gasbock a okolo ni je zacmudene.

Jo jo, z přepínače to fouká jak z komína a na 12.5 není ani kam jinam dát ruku :lol:

gas.jpg
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 14 hostů