Antreg ARS M4s

Samonabíjecí pušky
Uživatelský avatar
morho
Příspěvky: 695

Příspěvek#496 » stř 28. dub 2021, 19:59

Co třeba délka hlavně 9mm, už je známá?

Chci se ještě zeptat na M4s
- na stránkách se píše o mikro verzi úsťovky pro menší hmotnost, kolik to uspoří?
- 10.5" nemá Pro verzi (jak tam chybí kus railu)? Šlo by to udělat?
Směřuju k tomu, o kolik by snížila hmotnost z 3.1 kg. Na 3? Nevím jestli jsem četl tady nebo někde na fb, že ten vyvíjený tlumič je inspirovaný SOCOM RC. Ten váží 480 g ;) Jestli by se potom takový komplet dostal na nějaký 3.5kg?



sokar
Příspěvky: 443
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#497 » stř 28. dub 2021, 20:55

Délky jen odhaduju jako MPX cca takže 4,8, 10 a 12 asi.

Mikro úsťovku jsem opravdu v ruce nikdy neměl a ani ji neviděl. K ARS to dodávané není a jelikož nebude suppressor ready jako flash a lineár tak na ni můžeš v klidu zapomenout.
10,5" má to skosené předpažbí - někomu se nelíbí - už tak tam má dost málo místa, takže verze PRO tak určitě nebude.
Rozdíl v hmotnosti rail vs mlok je jen cca 30g a tady by to bylo dalších cca 30g max.
10,5" má hmotnost s LW hlavní 2960g zhurba, ale zas mě tady neberte za slovo, já opravdu neběhám s váhou a nevážím celý den pušky.

Pokud půjdeš po hmotnosti budeš muset do plynovky nebo do posilovny.

Jako proběhla kdysi debata udělat hlaveň ve stejné kontuře jako DD ala pencil s průměrem 15,6mm - to by odlehčilo skoro 150g, ale vždy to skončilo u toho proč to dělat? ARS nebyla dělaná tak aby soupeřila s lehkými plynovkami. Spousta věcí by šla udělat i teď na pušce lépe, ale nebyla by prostě milspec na 99%. Skvělým příkladem budiž závlačka na BCG -v Antregu je úplně obyčejná milspec co mají všichni. Ve varce je třeba soustružený kolíček - mnohem lepší a hezčí, ale když se zlomí nebo ztratí tak máš smůlu a dostřílel si, kdežto u ars to seženeš v každým obchodě . Je to o cílení té pušky.

Jinak stejně je to se sportovním pístem - přišli borci z IPSC že chcou ladit chování pušky, tak se měsíce ladilo a vznikl sportovní píst, který se i patentoval. Pak se dostal mezi lidi a začaly se množit informace že puška závaduje i když bylo vysvětlováno k čemu je a co s ním. Výsledkem je že ho ukončíme a přestane se nabízet.

V současných baleních pušek již nebudou výměnné pružinky protože lidi přehazovali a montovali a tunili bez hlubších znalostí tak, že museli na servis do antregu protože ty pužinky tam byly neskutečně nasazený, mnohdy tak že to nebylo ani vtipný. Puška tedy bude v nastavení s odporem spouště cca 1,9kg v setupu co víme že funguje se vším.

V tomto se prostě zase kruh uzavírá kdy byla snaha se zavděčit všem a dělali se věci jako sport píst a ladící pružiny, které nadělali více škody než užitku.

Ano tlumič jde po testech do série. Konečně, hurá. Vystřílelo se při testech kolem 40k ran a většina ve full. Ano Antregácký tlumič bude modifikovaná kopie surefire SOCOM RC2 - víc o tlumiči viz gůgl.



Béďa
Příspěvky: 817

Příspěvek#498 » čtv 29. dub 2021, 13:38

S tím sportovním pístem to je škoda, funguje. Nestane se nic když ho zapomenu vyměnit za klasický a nasadím tlumič? Teoreticky by to mělo snižovat tlak zpět... nebo to něčemu vadí?



sokar
Příspěvky: 443
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#499 » čtv 29. dub 2021, 17:56

Nevadí to ničemu, střílet to bude taky. Rozdíl mezi sportovním pístem a standardním je délka toho výstupku co uzamyká a řídí tok a impulz plynů. Čili dá se vzít standardní píst a zbrousit dle libosti až tak že se ten výstupek zbrousí úplně pryč.



kamca8
Příspěvky: 9

Příspěvek#500 » pát 30. dub 2021, 18:04

Ještě k té "vyšší hmotnosti" ARS - asi jsme taky trochu ovlivnění instruktory kurzů, třeba HardTask hojně používají a chválí plynovky BCM. Mluvím z vlastní zkušenosti......taky jsrm tuváhu zbytečně řešil,je to spíš o tréninku...



getsome
Příspěvky: 612

Příspěvek#501 » pát 30. dub 2021, 18:09

Myslel jsem, že HT vždycky používali ingoty od HK...



kamca8
Příspěvky: 9

Příspěvek#502 » pát 30. dub 2021, 19:31

Kamarád mi HK 223 občas pujčuje a zas tak hrozné to není, ale pak vezmeš BCM a v ruce ji ani necítíš

Uživatelský avatar
morho
Příspěvky: 695

Příspěvek#503 » pát 30. dub 2021, 20:01

To je taky rozdíl bez pár gramů skoro kilo! Když jsem poprvé dostal do ruky MR223 11" tak mi málem vypadla jak jsem to nečekal.

Nicméně hmotnost ARS je přiměřená, jen mě zajímalo, na kolik by se dalo dostat, protože je to pro mě jeden z parametrů.

Jsem moc zvědavej na tlumič, útlum a jak zvedá back pressure. Jestli jsem správně pochopil starší diskuzi, tak ARS M4s nemá polohu regulátoru pro tlumič ve smyslu zmenšení množství plynu, ale prostě to uzavře. Četl jsem o SOCOM RC2, že má nějakou ventilaci, aby zpět nešlo moc plynu, ale žádný čísla nebo porovnání s jinýma tlumičema jsem nenašel.

Uživatelský avatar
Mac.42
Příspěvky: 638

Příspěvek#504 » ned 2. kvě 2021, 18:11

přesně tak, HT používají zejména HK MR223, ale jako firemní... soukromé kvéry měli jiné, Miloš před nějakou dobou vyměnil PARku za BCM a začali je i prodávat (ostatně dostupnost HK je problematická)



settra
Příspěvky: 21

Příspěvek#505 » stř 19. kvě 2021, 18:09

Neměl by někdo prosím srovnání barvy FDE na Antregu s Magpulackou FDE?

Nebo optimálně s battlelink minimalist pazbou od MFT v barvě SDE.

Takhle z obrázku mi ten Antreg přijde o hodně světlejší.

Diky.



sokar
Příspěvky: 443
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#506 » stř 19. kvě 2021, 18:37

Limitovaná EDICE Antreg FDE s originální pažbou MAGPUL CTR FDE.
183326656_2942398419381542_4393602133804224974_n.jpg
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.



risa2000
Příspěvky: 845

Příspěvek#507 » stř 19. kvě 2021, 19:27

sokar: Možná to bude znít hloupě, ale čím je limitovaná? Barvou, nebo něčím jiným?



sokar
Příspěvky: 443
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#508 » stř 19. kvě 2021, 19:38

V Antregu se prostě rozhodli, že udělají limtovanou edici 10ks v FDE a 10ks v OD GREEN včetně barvených plastů ve stejném odstínu. Normálně se dodávají s černými plasty. Je tam stříklá i matice u pažby a buffer tube. Jinak je to klasika a cena je stejná. Nic víc spešl na tom není.



antonspelec
Příspěvky: 1182

Příspěvek#509 » stř 19. kvě 2021, 20:22

Pekny to maj. Uz ze tesim, az tady budou takovy fotky karabiny v lugeru

Uživatelský avatar
morho
Příspěvky: 695

Příspěvek#510 » stř 19. kvě 2021, 21:08

Nebo jakýkoliv novinky o ní :)

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Seznam.cz a 11 hostů