Antreg ARS M4s

Samonabíjecí pušky


jjjhe
Příspěvky: 109

Příspěvek#1036 » ned 28. srp 2022, 06:42

sokar píše:Tím že to je v podstatě kopie surefire s několika modifikacemi to má svou hodnotu.

Nesouhlasim. Nechci rozpoutat nejaky flame, ale velmi malo kopii na svete "ma svou hodnotu". Antreg me zklamal, jak kopirovanim tlumice, tak i Radian paky apod. Hodnotu ma neco, co vyrobce vymysli a je unikatni. Vzdy radsi koupim drazsi original, nez kopii.



mijunior
Příspěvky: 96

Příspěvek#1037 » ned 28. srp 2022, 08:06

Taky nechci rozpoutávat nějaký flame, ale kam že si pro ten originál Surefire tlumič můžu zajít?



jjjhe
Příspěvky: 109

Příspěvek#1038 » ned 28. srp 2022, 08:17

Kdyz neco mit nemuzu, tak to proste nemam a kopii nekupuju. Nejsem maly dite. A na Surefire tlumice je tu nejaky embargo? Ostatni vyrobky te firmy se tu prodavaji... Vsechno je otazka casu a penez.



Sarkafarka.Loupeznik
Příspěvky: 546

Příspěvek#1039 » ned 28. srp 2022, 10:03

Eagg píše:@sokar. Par dotazu
- proc jako obchod se sirokym sortimentem i z USA nejsi schopen zabezpecit dovoz tlumicu surefire kdys jsou takova svetova spicka?
-. Prosim o vysvetleni pojmu v spojeni s tlumici ktere si pouzil.
FLOW,
BACK PRESSURE
BLOWBACK

Dik.

Protože když by si nechal zaplatit veškerý ten oser s tím spojený(legislativa, zkušebna atd..), tak to za tu cenu koupí pár jedinců a ještě budou držkovat že se na nich napakoval, protože v USA to stojí mnohem méně. Ze stejných důvodů nedopadl projekt Bestpatronu s dovozem tlumičů OSS.
Btw. Na překlad anglických slov skvěle fungují překladače, popř. lekce angličtiny.



abern
Příspěvky: 5

Příspěvek#1040 » ned 28. srp 2022, 12:51

jjjhe: no podivej - kdyby se vzalo doslova to o tech kopiich cos napsal no tak to bys uplne vyradil vyvoj a evoluci - to co Antreg dela nejsou kopie ve smyslu vezmu original a tupe ho levnymi materialy zkopiruju - to o co se oni snazi je preci mit tu vyrobce kvalitnich zbrani a prislusenstvi se vsim vsudy a co je dulezite sobestacnost vyroby - to ze vezmu fungujici koncept a inspiruju se je proste prirozena vec - dabel je skryty v detailu a myslim ze ti lide si tema detailama prosli od a-z ... ja se tu nesnazim chranit nekoho kdo tupe kopiruje - ale stve me kdyz se kritizuje neco co ma za sebou stovky hodin vyvoje a testovani - stoji za tim odbornici - vsechno je to bez jakekoliv podpory (naopak) a pak nakej cucak na foru napise neco o kopiich ... zdar



mijunior
Příspěvky: 96

Příspěvek#1041 » ned 28. srp 2022, 13:12

Když se tak rozhlídnu po trhu tak těch unikátních natahovacích pák dvakrát moc není a bez patřičného loga je od sebe často ani nerozeznáš. Zpracování, povrchová úprava atd. mohou být unikátní. Nemohu posoudit jak by mi posloužila Radian páka, nicméně ta od Antergu svoji práci odvádí bez výhrad. Antreg si je aspoň sám vyrábí, valná většina producentu zbraní jen rozbalí paletu od dodavatele a to "LEGO" složí dohromady.



tompar
Příspěvky: 15

Příspěvek#1042 » ned 28. srp 2022, 14:38

sokar píše:Montáž na usťovku jde velmi dobře. Nikde žádná ostrá hrana, ozuby a závit.. Demontáž je o něco horší, protože ten hmatník se musí poměrně silou zatlačit v ose hlavně, kdežto surefire má takovou páčku (patentovanou) takže to nešlo okopčit. Tlumič drží pevně i po 300 ranách byť sundat je bez rukavic problém už po 2 zásobnících. Chlazeno v kýblu s vodou, nebo s celou puškou v sudu s vodou. JE těžší než ostatní, srovnatelně snad jen s a-tec a flow podobně 600g. Po osazení se zásadně mění těžiště zbraně.Tacticoolna dělala mini recenzi bude asi video.. Jak moc mění nástřel se na naší 25m nedalo poznat.Střelba i na vnitřní střelnici bez sluchátek se dá, nicméně na hodinu bez sluchátek a sypání to taky není. Co je však poměrně citelné je blowback. Byť je to pístovka tak tlumič není flow takže ten blowback je tam znatelný. S cenou do 30k to nebude mít úplně lehké, ale je to krásně udělaný funkční nerozebiratelný tlumič na jejich úsťovky. Tím že to je v podstatě kopie surefire s několika modifikacemi to má svou hodnotu. Na plynovky bych to však nedával vůbec. Ten back pressure tím, že to není flow by byl pekelný.


Ale ten blowback bude z predpazby ne? Do vyhozniho okénka by se plyn neměl dostat když je to pistovka, nebo i tak se tam něco dostane?
A jak čištění, jen občas proplachnout nebo nalít chemii....?
Dík za zkušenosti



Eagg
Příspěvky: 497

Příspěvek#1043 » ned 28. srp 2022, 16:51

Sarkafarka.Loupeznik
Btw. Na překlad anglických slov skvěle fungují překladače, popř. lekce angličtiny.
haha ty si vtipny. ono samotny preklad nemusis pochopit s tym co to dela se spojenim se strelbou a se zbrani. Ale chapu, nebudu to flamovat, tak hezka tema :D

@mijunior hele jak spominas tu paku, mne docela rychle odesla povrchovka, resil sem to tady uz v predchadzejicich strankach teto temy. mojou vinou to nebolo, ani spatne natahovani nic. proste to ze to je Antreg neznamena ze to vydrzi.
- totalne mi odjela "barva" na natahovaci pace
- totalne mi odjela barva na upperu primo uvnitr kde se hybe natahovaci paka.
Ale sedlo si to. asi ta barva tomu vadila a kdyz se sundala tak ted si to pekne sedlo a natahnout ju neni problem. Ale nepotesi ze elox material ti tak rychlo odjede uvnitr upperu.
Schvalne sem hodim foto zachvili.

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek



Ted budu antrega reklamovat protoze mi dela zvuky v buffery ktere na pusku nepatri. Ja to volam "pruzinkovy zvuk" ktery mi pride asi tak smiesny jako kupit si luxusni vuz a pri radeni automaticke prevodovky jako by si slisel pruzinky :lol: .
mam potvrdene vic strelcami ze to na puske nema co delat. Pravdepodobne spatny buffer. Nevim, budu to tento tyden resit tam kde sem to kupil.
Ten pruzinkovy zvuk dela kdyz
- nekdy strilim
- vzdy kdyz vystavim zaver a zmacknu vypusteci tlacilo zaveru, je sliset krasne dve zvuky. jeden je ocel na ocel, krasne to uzamkne (miluju tne zvuk) ale pak je tam druhy zvuk "dozvuky" pruzinek v bufferovej casti. Je to minimalne smiesne a trapne kdyz nekdo strili vedle na strelnici s puskou za 30 tisic a to mu nedela a ja mma antrega uz s vybavou za 80 000 (mozna i vic) a mne to dela. :lol:

Takze antreg zdaleka neni tak kvalitny jak se zda. ale nelituju ze tu pusku mam, dela mi radost. ale musim vychytat picoviny kym je v zaruce, protoze pak mne to bude stat vsechno strasne prachy, takze at se to vychyta co nejdirv.
do 2 let chci presahnout aj hranici vystrelenych naboju v pocte 5 000 z toho duvodu ze nektere antregy mneli potiz s tym ze se lamaly uzamikaci zuby, jeden za druhym. Antreg to prej pak vyresil a vymneil to. Ale kdyz se todle ma stat tak radsi v zaruce nez po zaruce. A hlavne kdyz muj antreg lezel v prodejni a udajne ho nikdo nechtel :D az pak se nasel nekdo jako ja a kupil si ho. Aspon podle Sokara ho nikdo nechtel. Coz chapu, dnes je moda Mlok mne se paci to co mam (ani nevim jak se to jmenuje) ale lip mi sedne do ruky :D
Naposledy upravil(a) Eagg dne ned 28. srp 2022, 17:05, celkem upraveno 1 x.



tomas fuk
Příspěvky: 831

Příspěvek#1044 » ned 28. srp 2022, 17:03

Tohle dela kazda seriova AR-15 a je jedno, jestli stoji 20, nebo 120 tisic. A je to nelepe slyset prave pri shozeni zaveru z jeho zachytu, protoze ten jak Ty rikas pruzinkovy zvuk neprekryva vystrel. Tim, ze to pujdes reklamovat ze sebe udelas jen blbce. Uz ted Ti musi byt uplne jasne, ze reklamace bude neuznana, na fukci to nema vubec zadny vliv. Dela to kazda seriova AR-15, protoze je to jeji vlastnost. Takze reklamuj, pockej si 30 dnu a pak pojedes pro pusku zpatky s tim, ze puska je v poradku a reklamace se neuznava.



Eagg
Příspěvky: 497

Příspěvek#1045 » ned 28. srp 2022, 17:08

tomas fuk, to teda nedela kazda puska, mnel sem jich nekolik v ruce na strelnici nedelala to ani jedna. plno strelcov mi potvrdilo ze to nedelala ani jedna. Ano nektere to delaji, treba Vosatkove nektere to take delali, co mi rikali chlapy co je mneli, ale to bola mozna jedna ze 100.
Takze budu to hlavne chtit resit stylem "vymente mi buffer" a pak si reste dal s vyrobcem navratenie... jdu ukazat pusku do obchodu kde sem ji kupil, uvidim co mi reknou. urcite ju nedam pric na 30 dni, to bych neprezil :lol:



tomas fuk
Příspěvky: 831

Příspěvek#1046 » ned 28. srp 2022, 17:28

Oni se Te ale ptat nebudou. Reklamujes kravinu, tak se holt bude puska 30 dni valet nekde v trezoru a pak si pro ni pojedes. Ten zvuk dela pruzina co beha v trubce pazby. Vymena Bufferu nepomuze.



Eagg
Příspěvky: 497

Příspěvek#1047 » ned 28. srp 2022, 17:35

tomas fuk píše:Oni se Te ale ptat nebudou. Reklamujes kravinu, tak se holt bude puska 30 dni valet nekde v trezoru a pak si pro ni pojedes. Ten zvuk dela pruzina co beha v trubce pazby. Vymena Bufferu nepomuze.

pomuze vymena pruziny?
Jinak zajimave je ze kdyz sem se ptal Sokara tak mi rekl sam ze uz se resil jednou "pruzinkovy zvuk" a nepusobilo to na mne ze je to "bezne"

Uživatelský avatar
CzechJoker
Příspěvky: 855

Příspěvek#1048 » ned 28. srp 2022, 17:40

Pokud ti to vadí, tak tu pružinu namaž vazelínou. Pružina se hýbe v trubce a tře se o její stěny, to není chyba, ale konstrukční vlastnost. Lze s tím bojovat, ale nelze to vyhrát. Nebo toho Antrega prodej a kup si Bren. Mám německou pušku, pružina si občas vrzne, neřeším to. Není to závada.
K té páce - kolikrát jsi nasucho natahoval, když jsi čistil byt od zlosynů?



tomas fuk
Příspěvky: 831

Příspěvek#1049 » ned 28. srp 2022, 17:42

Pruzina jezdi po stene trubky. Podle toho, jak je trubka ve vnitr obrobena je zvuk bud hlasitejsi, nebo skoro neslysitelny. Pokud chces zvuk uplne eliminovat, tak si musis koupit neco jako tohle.
https://eshop.bestpatron.eu/armaspec-vy ... inu-ar-15/



Eagg
Příspěvky: 497

Příspěvek#1050 » ned 28. srp 2022, 17:57

K té páce - kolikrát jsi nasucho natahoval, když jsi čistil byt od zlosynů? nenatahoval sem nasucho. z vyroby bola naolejovana jako blazen az z nej curelo, sam prodejce se divil jaka je naolejovana, lebo mi delal na prodejni rozborku :D . a kdyz sem ji prvyraz rozebral, a pak zlozil tak sem ji take naolejoval :P

CzechJoker, jaku vazelinu mam kupit? skusim to. muzes nejaku konkretni linku? dik

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 14 hostů