Antreg ARS M4s

Samonabíjecí pušky
Uživatelský avatar
morho
Příspěvky: 696

Příspěvek#841 » sob 30. dub 2022, 20:35

Možná jsem to propásnul, teď když má Antreg vlastní tlumič, a to klasický konstrukce, měnilo se něco na pušce něco na regulátoru (poloha "tlumič"?) nebo něco na pístu pro střelbu s tlumičem?



Eagg
Příspěvky: 497

Příspěvek#842 » sob 30. dub 2022, 23:04

Sokar tak ted cumim ja :o
Jinak proc by to nekdo nechtel? Vzdyt je uzastna.
- cerna je nejdodolnejsi zaden cerakote ktery casem sleze
- tezka hlaven (na barnauli lepsi nez lehka ne?)
- 14" hlaven univerzalni velkost. Ani ne mala ani ne velka. Vhodna pro vsetko.
- predpazby take super drsne agresivne to se mi libi. M-lokacke bych nechtel, moc tenke.

Takze proc by ji nikdo nechtel? Dokonala Vojenska puska.
Casem na to pude fde tlumic od antregu a vystarano.
......

Jo jak sem spominal ty zasobniky ze mi v tom nebehaji tak je to nejake divne. Dnes sem skousel oba a raz tam jdou a jinokedy ne. Takze sem je dnes doma napaskoval nejvic jak to slo (povedlo se 31) a uplne bez problemu, bez velke sily ten 31 tam vlez) a necham to odstat at pruzina povoli. Ale pride mi to divne ze kdyby to bylo pruzinou tak by se to nechovalo tak ze z 10 zarazeni 2x to nezasekne.
Tak uvidime casem ci se to opravy.



sokar
Příspěvky: 443
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#843 » ned 1. kvě 2022, 07:11

Morho : Nemění se nic. Jen se nasadí a střílí na U. Poloha S je jen jako opakovačka.
EAgg: QUADRAIL + těžká hlaveň + 14,5" jede tak 1/40 objednávek. Nejvíc jede ARS M4s 2M LW BLK C.

Uživatelský avatar
McFly
moderátor
Příspěvky: 1696
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#844 » ned 1. kvě 2022, 08:28

Eagg píše:1) cerna je nejdodolnejsi zaden cerakote ktery casem sleze
2) tezka hlaven (na barnauli lepsi nez lehka ne?)
3) 14" hlaven univerzalni velkost. Ani ne mala ani ne velka. Vhodna pro vsetko.
4) predpazby take super drsne agresivne to se mi libi. M-lokacke bych nechtel, moc tenke.

1) dá se v zásadě souhlasit, že elox je trvanlivější a paradoxně i levnější varianta, ale taky se poškozené části nedají rozumně opravit a může se mezi seriemi a i v závislosti na složení slitiny lehce lišit výsledný odstín+ prostě je teď moderní barva, tak proč by někdo, kdo by to nakonec nechal stříknout měl platit znovu, když to může bejt out of box podle přání za stejný prachy.
2) lepší na Barnauly a to proč? Co má těžká hlaveň společného s kvalitou střeliva. Dobrá těžká hlaveň přináší stabilnejší soustřely při déle trvající (či automatické) střelbě protože ji tolik neovlivňuje tepelná zátěž a nepodléhá tolik rozkmitu. Ale 14,5" není moc na DMR a kropit ve full taky nebudeš že.. Takže jen přidaná váha + pro někoho tacticool faktor plusové body :) , sry.
3) někdo by taky mohl říct, že univerzální věci jsou kompromisem mezi všemi parametry a na přesnou střelbu na větší dálky 14,5" krátký a na QCB dlouhý :) Ale rozhodně není vhodná pro všechno, jen bych asi řekl že se s ní dá střelit +- všechno s nějakým výsledkem. Navíc ač sám věřím a vlastním AR o délce 16" a víc (má to svý důvody co nesouvisí s ARS), teď prostě krátký laufy frčej :)
4) QuadRail je naprosto zastaralý koncept, ale chápu že se Ti může líbit, ovšem nepřináší krom vizuálu žádné plusové benefity, jen vyšší hmotnost řádově o 20% -25% je težší QuadRail než stejně dlouhý M-LOK. Navím M-LOK umožnuje daleko variabilnější upínání přísluška, např. rovnou v 45 stupních a nedře do rukou při přesunech úchopu.

Takže pokud se Ti daná konfigurace ARS M4s líbila, buď rád že ležela ladem a netlač to ostatním, protože jsi ji nevybral rozumově, ale jen se Ti líbila takže to byl naprosto subjektivní výběr co vyhovuje jen Tobě a malému % Tobě podobných.. ;)



Eagg
Příspěvky: 497

Příspěvek#845 » ned 1. kvě 2022, 11:07

No pisu ze libi se mne. a to tam vyssie co sem napsal bola sranda. Ja chapu ze musite za Antregama cekat ze ste si je dali podle prani. Nebudte tak upjaty a hlavne easy lidicky.

McFly ale dekuju ze si mi to takhle vysvetlil rozumne. :thumbup: vyhody a nevyhody vseho mnou zminovaneho.

Nalejme si cisteho vina i kdyz to nebude souviset primo s temou antregu... ale ja sem kupoval antrega v dobe kdy nebol k sehnani ani taurus a jine levne pusky, protoze se lidi zblaznili a nechali se ovlivnit tym co se delo na ukrajine a ja som bol jeden z nich. Takze jedine co bolo z kvalitnych "vojenskych" pusiek bol schmeisser u habresta na ktereho sem mnel spadeno (sak Honzo vy) a pak sem nahodou objevil antrega nad kterym sem pred tym vubec neuvazoval. Jenomze antreg bol 14.5 a schmeiseer 10.5 co je pro mne kratke. Cize tak abych to skratil a nebol moc offtopic. Vzal som to co v te dobe bolo dostupne. Mnel sem rozpocet 100 tisic a hledal jsem. Tot vse. Nasel sem antrega v konfiguraci jake ho mam a libi se mi, sem s nim spokojen. Na 100 metru mam sustrel s kolimem 0.5 moa a na dynamiku je to take super. Takze uz jen trenovat a trenovat.

Hodne zdaru at nam antregy strili v jakekoliv konfiguraci 8-)



Béďa
Příspěvky: 817

Příspěvek#846 » ned 1. kvě 2022, 19:18

Jen pro upřesnění těch 0,5 počítáš komplet ze série nebo nezapočítává ty co se nepovedly?



Pauli
Příspěvky: 183

Příspěvek#847 » ned 1. kvě 2022, 19:39

Neříkám, že to není možné, ale pravidelně střílet na 100m s kolimem a barnauly 0,5MOA, to je odvážné tvrzení.



tomas fuk
Příspěvky: 831

Příspěvek#848 » ned 1. kvě 2022, 19:44

On pocita jen ty nejlepsi a ty, ktere se nevejdou do 0,5 moa, tak ty nazyva streleckou chybou a nepocita je.



Eagg
Příspěvky: 497

Příspěvek#849 » pon 2. kvě 2022, 01:11

Nejde o sustrel muj ale o sustrel pusky s danou delkou hlavne. Idealne by to bolo upnut do nejakej stolice ale to k dispozici nemam. Tym sustrelem chci rict ze ta hlaven 14.5 je i na :
"Lehkou" DMR s dobrou optikou. Jak sem zminil vyssie, je to univerzal. S lepsimi naboji nez barnaulama by to bolo jeste lepsi.

To jenom k te poznamke ze 14" hlavem je univerzal ale v "podstate na nic poriadne"
Na cqb dlhe. Na presnu strelbu zase kratke.
= Nesuhlasim s tym.
Verim tomu ze je pouzitelna jak na CQB, tak na dynamiku, rovnako aj alo DMR.



Střelec
Příspěvky: 1648

Příspěvek#850 » pon 2. kvě 2022, 07:18

Přes kolimátor, co mam na kulovnici .308 na lov, nedám 0.5 MOA ani náhodou. U té tečky se prostě nemám na terči úplně čeho chytit (nevím, jak lépe to říct), mám red dot s velikostí tečky 2 MOA, puškohled s osnovou je v tomro lepší.



izerS18
Příspěvky: 1255

Příspěvek#851 » pon 2. kvě 2022, 07:31

Vzdyt pise, ze jde o soustrel pusky a ne jeho ;) ma puska take strili sama a je lepsi nez ja... kor s kolimatorem, kdy i s 1 MOA teckou ve 100m strilis 0.5 MOA s barnaulem... ale treba ma sikovne ruce a skvele oko.
Ja dam 0.5 az 0.7 MOA s prebijenym strelivem a optikou na 100m. Antreg je toho schopen. Ve 100m s Barnaulem okolo 3 MOA ve 100m, ale zase pocitam vsechny rany:)



Eagg
Příspěvky: 497

Příspěvek#852 » pon 2. kvě 2022, 09:14

Puskohled s osnovou na antregu sem mnel s 8x zvatsenim s tym by to bolo lepsi jasne. Ale tam mi vadila vaha pusky tak sem to prodal a kupil kolim. Mne to odstrelovani nebavi. Proste to neni pro mne. Kazdy si musi volit co chce s puskou delat. Mne slo o dokonale nastreleni. I kdys si myslim ze dokonale este neni. Skusim se nekde na morave poohlednout po strelnici s 100m kde maji aj stolici na nastrelovani at to neni z ruky.
Jinak moje zamereni je dynanika a pohyb a akce. Mozna bych to ani nemusel mit dokonale nastrelene. Ale snazim se delat veci precizne kdyz uz mam neco delat.

Hezky tyden.

Uživatelský avatar
Letec 12
Příspěvky: 2415

Příspěvek#853 » pon 2. kvě 2022, 09:34

Eagg: Nemůžeš sem dát fotku nějakého svého terče na 50, nebo 100m? Debata o tom co mohlo být, ale nikdo to neviděl je k ničemu.
Díky



Sarkafarka.Loupeznik
Příspěvky: 546

Příspěvek#854 » pon 2. kvě 2022, 10:09

Už to dával, ale nadělat před focením dírky se dá i z 5ti metrů. Spíš se divím, že vás baví toho trolla krmit.



Eagg
Příspěvky: 497

Příspěvek#855 » pon 2. kvě 2022, 10:31

Sarkafarka.Loupeznik píše:Už to dával, ale nadělat před focením dírky se dá i z 5ti metrů. Spíš se divím, že vás baví toho trolla krmit.

To se da takto rict o kazdem terci a sustrele na nem a zpochybnit strelecky vykon nebo vysledek. Dokonce se da zpochybnit ci vobec nekdo vlastni pusku nebo pistoli. Nejsi ty nejaky paranoik?

Apropo tobe debata pride zbytecna tak nepis. Uz sem te o to zadal minule. Kdyz nemas slusne reakce mneli by ti dat ban protoze se navazis na clena diskuse zbytecne a bezduvodne.

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 20 hostů

cron