Antreg ARS M4s

Samonabíjecí pušky


getsome
Příspěvky: 612

Příspěvek#466 » sob 27. úno 2021, 17:59

madbiker píše:S tlumičem musíš dát P aby to přebíjelo...

P, které je podle manuálu pro slabé laborace nebo hodně špinavý kvér? Máš na mysli P v případě subsonického střeliva?
Myslel jsem, že s normálním střelivem je to naopak (se slabou laborací se vrací málo "tlaku" a je třeba tím pádem port víc otevřít = P, ale s tlumičem je "tlaku" moc?)

Střelec píše:Tato funkce je spíš využitá pro OS než pro civila, pravda. Ale zase se to dá brát jako bonus, že to civilní verze nabízí.

Omlouvám se, asi mi to už nemyslí. Netuším, pro koho je bonus, nebo vůbec použitelná funkce, která udělá ze samonabíječky opakovačku :?
EDIT: Tak už mi to Sokar vysvětlil :oops:

sokar píše:Jinak k regulátoru : jsou tři polohy. U - univerzál, P - špinavá zbraň nebo střelivo - prostě víc plynu, S - silencer...

Díky, doufal jsem, že se ozveš :lol: Takže moje představa o zmenšeném blowbacku přes S byla chybná. OK. Leda si u puškaře nechal S polohu "navrtat" aby měla menší díru než U...

Uživatelský avatar
morho
Příspěvky: 695

Příspěvek#467 » sob 27. úno 2021, 18:07

sokar píše:Blowback tam je - zkoušeno na tlumičích BT


Prosímtě jaký model, nepamatuješ si náhodou?



sokar
Příspěvky: 443
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#468 » sob 27. úno 2021, 18:45

getsome : V civilu je pozice S podle mě pouze na jedinou věc - když chceš z náboje vyždímat maximum a šáhnout si o něco dál.

Subsonické 223 jsem tovární eště neviděl - max tak podmotorovaný přebíjenky.

morho : Nemám tucha, bylo to zabalený v takovém tom látkovém ochranném obalu. Tehdá to byla moje první střelba s tlumičem, takže mě zajímalo všechno, jen ne typ tlumiče, sry bro... :lol:



nejsemchytrolín
Příspěvky: 4

Příspěvek#469 » ned 28. úno 2021, 18:26

Tak on by mohl sportovní píst v kombinaci s tlumičem zlepšit chování zbraně i zmíněný blowback tím, že pošle víc plynu ven a nebude se to tak tlakovat. Nebo se pletu?



sokar
Příspěvky: 443
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#470 » ned 28. úno 2021, 18:53

Je to možné, musí se to vyzkoušet až bude Antregácký tlumič na prodej, nebo pokud si tam mezitím někdo nainstaluje něco jiného.



zarozak
Příspěvky: 925

Příspěvek#471 » pon 1. bře 2021, 01:19

getsome píše:Krom zábavných překlepů a varování v americkém stylu [ ! Nabitá puška může vystřelit ! ] jsem se v manuálu k ARS dočetl toto:
Nastavení regulátoru do polohy S
Poloha je určená pro použití s tlumičem (...) dojde k uzavření plynového otvoru, odstavení funkce pístového mechanizmu (...). Nabíjení je pouze manuální po každém výstřelu.

To se přepnutím gas blocku na S stane ze samonabíječky vážně opakovačka? Naivně jsem si myslel, že S poloha oproti U třeba umí ufouknout víc plynů bokem, aby se kvůli tlumiči nevracelo na píst zbytečně moc plynu, ale puška bude dál normálně použitelná. Jako tomu je u regulovatelných gas blocků normálních AR...

A k tomu jedna otázka amatéra, který měl v ruce zatím asi jen 5 různých AR15: Je běžné, že picatinny na upperu není "ve váze" s navazující picatinny na předpažbí, ale je "o vlásek" výš?


U seříditelných gasblocků normálních AR se neufoukává nic bokem :lol: Normálně jen škrtíš díru, jako kohoutek u umyvadla



nejsemchytrolín
Příspěvky: 4

Příspěvek#472 » pon 1. bře 2021, 18:55

U seříditelných gasblocků normálních AR se neufoukává nic bokem :lol: Normálně jen škrtíš díru, jako kohoutek u umyvadla


Pokud sis nevšiml, tak tohle není téma o "normálních" AR, u ARS ti plyn rozpohybuje píst a pak foukne dopředu



Jenda1805
Příspěvky: 2

Příspěvek#473 » pon 1. bře 2021, 19:06

V neděli poprvé a asi na dlouho naposledy na střelnici.

Proběhlo seznamování se s novou milenkou ARS 14,5", těžká hlaveň osazená optikou Vortex Viper 1x6 -24.

Zbraň chodila bez závady, tak jak má s pmag zásobníky.

Ale jakmile jsem vzal do ruky zásobníky 10 ranný Hera H1, tak bylo o zábavu postaráno. Plný zásobník zbraň nezachytila, musel jsem dvě včelky vytáhnout. Po výstřelu nedošlo k opětovnému uzamčení závorníku. 2x nedošlo k vytažení hilzny. Suma sumárum, závady byli asi způsobené tím, že zásobník tlačil na nosič závorníku... (nedokáži si zatím vysvětlit nevytažené hilzny).

1. Fotografie - vyfoceny stav zásobníku po výstřelu při kterém hilzna nebyla vytažená a zbraň se pokusila zasunout další...
2. Fotografie - střelba na 100m v sedě z ruky svižnou střelbou, střilené GGG 55grs
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.



getsome
Příspěvky: 612

Příspěvek#474 » pon 1. bře 2021, 19:08

nejsemchytrolín píše:
U seříditelných gasblocků normálních AR se neufoukává nic bokem :lol: Normálně jen škrtíš díru, jako kohoutek u umyvadla


Pokud sis nevšiml, tak tohle není téma o "normálních" AR, u ARS ti plyn rozpohybuje píst a pak foukne dopředu

Klídek, zarozak mě jen chytal za slovo. Netřeba rozjíždět flame.

K tématu: Kterým směrem ukazuje na stavitelném gas blocku ARS aktuálně nastavené písmeno a tím pádem mód gas blocku? Do levého výřezu v předpažbí, nebo do pravého, nebo nahoru, kde není skrz horní rail delšího předpažbí vidět? :lol:



izerS18
Příspěvky: 1253

Příspěvek#475 » pon 1. bře 2021, 19:39

Nahoru;-) Sundas predpazbi a vidis na regulatoru pismeno, co je nahore. Teda doufam, ze to tak je:))



madbiker
Příspěvky: 68

Příspěvek#476 » pon 1. bře 2021, 19:51

Jojo, nahoru...



getsome
Příspěvky: 612

Příspěvek#477 » pon 1. bře 2021, 19:57

Myslel jsem si to :) Takže s nasazeným předpažbím ta nastavená regulace vidět není. Dík



izerS18
Příspěvky: 1253

Příspěvek#478 » pon 1. bře 2021, 20:06

Vidis ji. Na leve strane ted vidim P. U je nahore;-)



getsome
Příspěvky: 612

Příspěvek#479 » pon 1. bře 2021, 20:22

Právě :D Koukal jsem na P a říkal si, že je to divné, proč by rovnou nastavovali gas block na "zasviněno" :D



Machead
Příspěvky: 911

Příspěvek#480 » pon 1. bře 2021, 21:52

Jenda1805 píše:Ale jakmile jsem vzal do ruky zásobníky 10 ranný Hera H1, tak bylo o zábavu postaráno.


10 ranove zasobniky robia vacsie problemy ako momentalne obaja kokoti na poste premiera vo vedeni nasich statov. Nehovoriac o tom, ze tie Hera stoja za pikacu same o sebe.

Hod ich do kosa a kup si Pmagy, hexmagy, hlinikace a vlastne hocico ine (okrem Pro mags, to je sracka^2).

Antreg je moc dobra flinta na to aby si tam pchal take nieco :).

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: audis, Bing [Bot], Google [Bot] a 7 hostů