Ruger PC charger 9mm

Samonabíjecí pušky


Sarkafarka.Loupeznik
Příspěvky: 546

Příspěvek#16 » pon 26. říj 2020, 12:32

No není mi to jasné proto se ptám??? Píšeš že tato zbraň nemá smysl a odvoláváš se na delší verzi, kterou zas nevímproč porovnáváš s AR15 v úplně jiné ráži...



Idahou
Příspěvky: 486

Příspěvek#17 » pon 26. říj 2020, 12:40

Obávám se, že jestli jsi to nepochopil z původní postu, tak ti moc nepomůžu. Co se diskutované verze týče, tak jen doplním, že pod linkem v prvním postu, který teď už nefunguje, byla extra krátká varianta bez pažbičky



Sarkafarka.Loupeznik
Příspěvky: 546

Příspěvek#18 » pon 26. říj 2020, 12:48

No kdo se nechce vyhnout odpovědi, umí odpovědět přímo... Ale budiž... A co bylo v linku vím, ačkoli jsem ani na chvilku nevěřil té ceně a právě tam nevidím důvod pochybovat o smyslu těchto zbraní... Proto se na ten důvod ptám... Zkusím si tedy odpovědět místo tebe-bojové nasazení samopalů v původně samopalové ráži, jako byly kupříkladu MP 40, UZI, MP5 atp. nevidíš moc reálně a lékem na vše je AR 15... Dobrá, to si ze tvých postů odnáším...

Uživatelský avatar
4mike
Příspěvky: 1196

Příspěvek#19 » pon 26. říj 2020, 13:25

LordSalix píše:....... kolik se pak ještě prodá nejmenovaných plastových šmejdů ......

no ale tohle taky drží pokupě vikslajvantem :-)
"Black Synthetic Chassis with Aluminum Free-Float Handguard"

Uživatelský avatar
DesertEagle
Příspěvky: 521

Příspěvek#20 » pon 26. říj 2020, 16:36

Všichni toužíme po legálních "tlumičích"v novém zakoně, pouze nezapomente na alternativu EU extrému, když je potom nařídi jako povinné. V EU je možné úplně všechno a tohle by myslím střílení dost prodražilo.



KarelSmid
Příspěvky: 91

Příspěvek#21 » pon 26. říj 2020, 21:58

Zajímavá byla jen cena :) ale také nereálná. Jinak oproti třeba csv9 nevidím žádnou výhodu. Dostupnost dílů asi nic moc. S tím tlumičem je to ale dost roztomilé :)



greenhorn
Příspěvky: 714

Příspěvek#22 » sob 14. lis 2020, 10:54

A co říkáte pánové na toto:
Puška samonabíjecí Ruger PC Carbine 9 mm Luger 17 ran
Obrázek


Ráže: 9mm Luger
Délka hlavně: 16.12" (40 cm)
Mířidla: Stavitelné hledí (kroužek), chráněná čepel mušky
Povrchová úprava: černá
Kapacita zásobníku: 17 (zásobník Ruger/Glock)
Hmotnost: 3.084 kg
Cena: 18.500,- Kč

Koukal jsem na to když to jeden nadšenec kupoval. Na první pohled kompaktní a líbivá zbraň.

Uživatelský avatar
oldglock
Příspěvky: 297

Příspěvek#23 » sob 14. lis 2020, 11:16

Děla se to v několika verzích. Takto, nebo s ff predpazbim, případně s pazbou ala ar15. Mě se možná více libil její předchůdce. Znamej si ji chtěl koupit v době, kdy tady vůbec nebyly. Dají se použít zásobníky Glock nebo Ruger (konverze je v tom). A dost mi na te zbrani vadí ta možnost ji rozpulit. Asi je to vhodné do lesa a na přežití, ale na strenici mi to připadá zbytečné...
19122.jpg

1.jpg

1551197071-19100-r-apart~3.jpg
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.



lubco
Příspěvky: 28

Příspěvek#24 » sob 14. lis 2020, 12:24

Mam ju vo verzii s klasickou pazbou. Delenie je vraj preto, lebo je povodne urcena pre policiu, pre lepsie ulozenie vo vozidle. Mam ju par mesiacov, osadenu s kolimatorom Vortex Crossfire. Neskutocne zabavna a kultivovana strelba, prekvapivo presna. Je to kus solidneho zeleza, ma sice plastovu pazbu, ale je to military grade plast, kanelovana hruba hlaven. Delenie nerobi problem, nie je to snajperka, je to lacna karabina na pistolovy naboj. Dal som za nu bez kolimatora 600€, boli to dobre ulozene prachy.



greenhorn
Příspěvky: 714

Příspěvek#25 » sob 14. lis 2020, 12:45

lubco: viděl bych to stejně, jako ty. Navíc se mi líbí ráže 9 L, protože variabilita střel tohoto náboje je veliká, což umožňuje široké spektrum použití této zbraně. A levnější střelba už je asi jenom s ráží 22LR. Já bych řekl, taková pěkná a levná flintička pro radost s levným provozem. A až budou legální tlumiče, bude ta zbraň ještě zajímavější.



KarelSmid
Příspěvky: 91

Příspěvek#26 » sob 14. lis 2020, 16:51

Kdysi jsem ji měl taky v hledáčku. Ona nemá ani špatné ty mechanické miřidla. Rozdělávání na dva kusy by mi moc nevadilo. Alespoň se to bude lépe čistit. Cena je ok. A když se tam dají glock zasobniky nevypada to zle. Nakonec zvitezilo neco jiného, jelikož nebyly k sehnání a když už se člověk rozhodne "že nějakou zbraň nutně potřebuje" tak se nechce čekat 2 měsíce :)



greenhorn
Příspěvky: 714

Příspěvek#27 » sob 14. lis 2020, 17:07

KarelSmid: a co jsi nakonec koupil?



KarelSmid
Příspěvky: 91

Příspěvek#28 » sob 14. lis 2020, 17:41

Koupil jsem striboga verzi brzdenou válečkem. Po drobné úpravě zásobníků je to spolehlivá karabina. Jen základní pažba je totálně na prd. Tak výměna za AR pažbu. Měl jsem i CSV9 a tohle mi ji hodně připomíná. Jen možná tohle je ještě mému oku líbivější. Tato zbraň je u mě na sypání a to znamená že se občas něco posere. A čekat na pružinku nebo nějakou blbinku mě prostě nebaví. U CSV nebo striboga je supr servis a vše je hned a s ochotou. Na schanení přuzinek a jiných blbin mám starší zbraně kde to k tomu i trochu patří :) nicméně ruger se mi líbí a jejich výrobky obecně můžu :)



KarelSmid
Příspěvky: 91

Příspěvek#29 » úte 17. lis 2020, 22:36

Dívám se že verze s ar pažbou je za 24tis. Což už není zrovna málo. Takže cena je nastavena podobně jak konkurence nebo mírně níže. Já bych bral tu verzi s klasickou pažbou a mlok předpažbím. Ještě dokoupit buben na Glock a vypadalo by to jak spagin :)



nsan287
Příspěvky: 7

Příspěvek#30 » ned 11. črc 2021, 07:16

Nevíte pánové jestli se nedá někde vyzkoušet (nejlépe v okolí Brna) ta Ruger PC Carbine ?

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 11 hostů