Ruger PC charger 9mm

Samonabíjecí pušky


LordSalix
Příspěvky: 579

Příspěvek#1 » ned 25. říj 2020, 20:01

Ted jsem na něj narazil. Jestli bude za tuhle cenu, kolik se pak ještě prodá nejmenovaných plastových šmejdů z blátivé oceli za 30? V blízké budoucnosti tomu bude navíc strašně slušet tlumič. Zejména pro majitele glocků myslím dost lákavé.

https://www.prodej-zbrani.cz/pistole/ru ... 6253p.html

https://www.youtube.com/watch?v=N2WPvJC ... e=emb_logo

Ruger-PC-Charger-rock-n-roll-1024x566.jpg
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.



xor
Příspěvky: 127

Příspěvek#2 » ned 25. říj 2020, 21:07

Pěkné, až povolí tlumiče a cena zůstane jaká je, tak ji koupim.



pekoz
Příspěvky: 171
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#3 » ned 25. říj 2020, 21:08

Tak ta cena je hodně zajimavá ...a kategorie zbraně ještě více.
Sám mám PC Carbine už nějakou dobu ale pokud bych měl tehdy na výběr,
navíc se zkušeností kterou mám jak to Ruger dělá, tak to beru hned.
Je to robustní kus .Ani tlumič bych zatím neřešil.
No 8-) 8-) možná dostane puška brášku

Uživatelský avatar
morho
Příspěvky: 695

Příspěvek#4 » ned 25. říj 2020, 22:00

Cena skvělá, pažba to posune k dvaceti, ale pořád dobrý.



Idahou
Příspěvky: 486

Příspěvek#5 » ned 25. říj 2020, 22:31

Na tenhle kousek jsem taky koukal, ale ze svého výběru jsem ho vyřadil. Jen si nějak nemůžu vzpomenout na důvod...
EDIT: už vím.
Vypadá cool a cena je fajn, ale v téhle verzi mi to moc nedává smysl. S delší hlavní je už za 24k. Navíc to má šroubovací rozborku typu "kam jsem to zase dal?".
Za cenu delší verze už se dá sehnat levnější AR15 (Norinco, Perun, Ruger AR556...), možná i s 10tkou hlavní, která bude mít podstatně vyšší "bojovou" hodnotu a nebo naopak na zábavu "tacticool" malorážku (Hamrli TAC, S&W MP 15-22, ISSC MK22, Berreta ARX 160 ...) která bude levnější na provoz a pořízení

Ale samozřejmě, proti gustu - špatnej kvér to nebude a vypadá dobře
Naposledy upravil(a) Idahou dne ned 25. říj 2020, 22:51, celkem upraveno 1 x.

Uživatelský avatar
Igrlik
Příspěvky: 499

Příspěvek#6 » ned 25. říj 2020, 22:41

Na plastovú pištoľ so šesťapol palcovou hlavňou je to zbytočne veľké hovädo a ako karabína s dlhšou hlavňou a dajakou pažbou to bude stáť podstatne iné prašule - ja by som sa nad tým až tak veľmi nezavzdušňoval - holt amíci (a Ruger zvlášť) si to nechajú od starého kontinentu príslušne zaplatiť. :evil:



LordSalix
Příspěvky: 579

Příspěvek#7 » ned 25. říj 2020, 22:51

Já bych si to představoval s redukcí na AR pažbu - fixní, tedy levnou a tlumičem. Na transport se to pak rozloží na dvě cca stejné půlky. A tady právě krátká hlaveň dává smysl. Ona ani není zase tak krátká - 16,5 cm je pro luger slušné, zvláště když většina nábojů počítá s mnohem kratší hlavní. Na to kolimátor a baterku a je z toho s HP střelivem (taktéž časem legálním) ideální home defense zbraň. K tomu parťák pro glocka na stejné zásobníky.. mně se to hodně líbí. S delší hlavní už si přece vezmu rovnou pušku.



GreatLama
Příspěvky: 155

Příspěvek#8 » ned 25. říj 2020, 23:21

Vypadá to velmi zajímavě, akorát cena na stránkách rugeru je 800USD... tak se obávám, že cena u prodej zbraní bude chybná...

https://ruger.com/products/pcCharger/models.html



kolemjdoucí
Příspěvky: 810

Příspěvek#9 » pon 26. říj 2020, 09:11

idahou> ještě si připočti dostupnost náhradních dílů (+ i ten blbej šroubek co drží mušku je whitworth) a je rozhodnuto



LordSalix
Příspěvky: 579

Příspěvek#10 » pon 26. říj 2020, 10:06

Jestli to bude skoro za 20 jako ostatní, tak samozřejmě kouzlo padá, tam už začíná být spousta konkurence.

Uživatelský avatar
McFly
moderátor
Příspěvky: 1696
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#11 » pon 26. říj 2020, 10:14

Tak vzhledem k USA kde cena je 739USD na nejlevnejšim shopu, tak mi z toho nikdy nemuze v MOC s DPH u nás vylézt cokoliv jiného než 20-25+- podle toho jakoumarži bude obchodník chtít...



Idahou
Příspěvky: 486

Příspěvek#12 » pon 26. říj 2020, 10:15

kolemjdoucí píše:idahou> ještě si připočti dostupnost náhradních dílů (+ i ten blbej šroubek co drží mušku je whitworth) a je rozhodnuto

Jo, ještě k tomu. Je to škoda. Vypadá to dost dobře, skoro jako nový Sigy. Sice asi málokdo čeká s tímhle nějaké "bojové" nasazení, ale zbrań má být prostě praktická

Uživatelský avatar
Lynx
Příspěvky: 1002

Příspěvek#13 » pon 26. říj 2020, 10:39

S cenou 11 000 Kč bych to přirovnal k pumpám Uzkon. Levná zbraň pro víkendové blbnutí, ale kdo potřebuje profi řešení, poohlédne se jinde.



Sarkafarka.Loupeznik
Příspěvky: 546

Příspěvek#14 » pon 26. říj 2020, 12:24

Idahou píše:
kolemjdoucí píše:idahou> ještě si připočti dostupnost náhradních dílů (+ i ten blbej šroubek co drží mušku je whitworth) a je rozhodnuto

Jo, ještě k tomu. Je to škoda. Vypadá to dost dobře, skoro jako nový Sigy. Sice asi málokdo čeká s tímhle nějaké "bojové" nasazení, ale zbrań má být prostě praktická

A co si představuješ pod pojmem "bojové nasazení" a proč by zbraně tohoto typu ráže měly postrádat význam???



Idahou
Příspěvky: 486

Příspěvek#15 » pon 26. říj 2020, 12:30

Řekl bych, že je to jasné z kontextu + jsem neříkal, že zbraň v téhle ráži nemá význam

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 17 hostů