CZS 5811 od STV Arms

Samonabíjecí pušky


janekk47
Příspěvky: 11

Příspěvek#1 » čtv 5. lis 2020, 17:01

Mám možnost koupit si pušku CZS 5811 od STV Arms, Jedná se o transformaci z FULL AUTO na SEMI AUTO (z kategorie A na kategorii B). Chci vědět jestli se ni bude vztahovat nová EU směrice, ikdyž je brána ze Státní zkušebny jako nově vyrobená zbraň ? Tohle je pro mě hodně důležitý, abych ji pak v budoucnu nemusel odevzdávat.



aToM
Příspěvky: 498

Příspěvek#2 » čtv 5. lis 2020, 18:18

Jak byla poprvé zaregistrována? Měl ji někdo někdy na výjimku jako A? pokud ne a poprvé dostala PZ jako B, tak bude B.



janekk47
Příspěvky: 11

Příspěvek#3 » čtv 5. lis 2020, 18:32

Má to být nově vyrobená zbran, pocházející z armádních skladů a ze Státní zkušebny je brána jako nově vyrobená zbraň.

Uživatelský avatar
jezekif
Příspěvky: 1550

Příspěvek#4 » čtv 5. lis 2020, 19:35

Tak je to a zůstane nově vyrobená zbraň kategorie B (než se změní kategorie na ty tři bruselské).
A i pak na tom bude stejně jako ostatní samonabíjecí dlouhé.



hackerjack
Příspěvky: 357

Příspěvek#5 » čtv 5. lis 2020, 21:28

To by mne zajímalo - když na webu píšou, že je to nová nestřílená zbraň (nepíšou nově vyrobená), tak ji sestavují z dílů, co jsou 50 let nové nebo to všechno vyrábějí skutečně až nyní? :?



mikymoto
Příspěvky: 1322

Příspěvek#6 » pát 6. lis 2020, 09:14

Podívej se na cenu a budeš vědět hned. Za tyhle prachy nikdo komplet novou flintu nevyrábí - leda tak číňani.



Idahou
Příspěvky: 486

Příspěvek#7 » pát 6. lis 2020, 09:44

I podle popisů na jiných webech jsou to zbraně, co leželi někde x let zakonzervovaný a nepoužívali se - možná mobilizační rezervy a podobný. Asi je vytáhly, vyměnili pár dílů aby nebyla samočinná a bum. Nejlepší bude se zeptat přímo výrobce



kk
Příspěvky: 1005

Příspěvek#8 » pát 6. lis 2020, 11:10

Vsechno to jsou stare vojenske zasoby predelane na samonabijecky, proste zavetrili penize tak to predelali a nahazeli na prodej. Je takovej zajem, ze to nestihaj predelavat ...

Uživatelský avatar
DesertEagle
Příspěvky: 522

Příspěvek#9 » pát 6. lis 2020, 13:53

hackerjack píše:To by mne zajímalo - když na webu píšou, že je to nová nestřílená zbraň (nepíšou nově vyrobená), tak ji sestavují z dílů, co jsou 50 let nové nebo to všechno vyrábějí skutečně až nyní? :?


... ted to s kolegy řešíme v tématu od z upravců koho AKM nebo 74. Ty dražší tvrdí, že jde o nové, pouze na B upravené zbraně. Bohužel ne vždy to je pravda a po rozborce najdeš přerážky, prostě díly v kýblu. Nutnosti je jezdit a pečlivě kontrolovat, snad jediné co lze brat za etalon je, že v tomto segmentu kecají všichni :-(



Idahou
Příspěvky: 486

Příspěvek#10 » stř 21. črc 2021, 18:17

Tak jsem poprvé vzal na střelnici svou CZS 5811HS sklopku a hned po pár ranách mi začali vyskakovat čepy u spouště
Obrázek
Ještě jsem neslyšel, že by z toho létali zrovna tyhle. Nezdají se poškozené a ani nejsou nijak přeolejované. Myslíte, že je prostě postačí vyměnit a nebo bude problém v něčem jiném?



Idahou
Příspěvky: 486

Příspěvek#11 » čtv 22. črc 2021, 08:49

Vyřešeno - posunutá T páčka na pravé straně pouzdra závěru



Lizard04
Příspěvky: 15

Příspěvek#12 » pát 27. srp 2021, 15:57

Měl jsem stejný problém - T kus se ale zase uvolní. A slyšel jsem to už od spousty lidí. Vypadává i selektor.
Já ji reklamoval, neúspěšně - dodali po 6 týdnech neopravené. Vrácené peníze a hledám náhradu.

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Seznam.cz a 19 hostů