Pístová AR-15

Samonabíjecí pušky


davez
Příspěvky: 5

Příspěvek#1 » ned 20. pro 2020, 15:34

Jaké jsou vlastně možnosti mezi pístovými AR-15 k sehnání u nás ? Plusy a mínusy ?
ARS, V-AR, MR223 a PAR jsou tu na stránkách rozebrané i se zkušenostmi uživatelů, ale jsou i bohužel trošku jiné cenové kategorie a tak hledám přijatelnou alternativu.



izerS18
Příspěvky: 1255

Příspěvek#2 » ned 20. pro 2020, 18:23

Ahoj.
Jestli hledáš něco levnější, musíš na bazar a koupit nějakou použitou z výše uvedených. Jako novou nemáš šanci pod 44K.
PAR Startan byl třeba pokus dostat cenu k 30K a dopadlo to hrozně. Viz zkušenosti/problémy s danou zbraní ;)

Uživatelský avatar
McFly
moderátor
Příspěvky: 1696
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#3 » ned 20. pro 2020, 18:48

davez píše:Jaké jsou vlastně možnosti mezi pístovými AR-15 k sehnání u nás ? Plusy a mínusy ?
ARS, V-AR, MR223 a PAR jsou tu na stránkách rozebrané i se zkušenostmi uživatelů, ale jsou i bohužel trošku jiné cenové kategorie a tak hledám přijatelnou alternativu.


Právě jsi vyjmenoval krom LUVA vše co u nás na trhu s pístovými mechanismem a podobající se AR15 je. )



xbran
Příspěvky: 207

Příspěvek#4 » ned 20. pro 2020, 19:07

zajimalo by me jestli se da o pistovkach mluvit spis jako o derivatech AR18 (M4 AR18 mutant) nez AR15 :) ale to je spis akademicka otazka - ono ty specifikace sou problem vsude - ne jenom u konstrukteru zbrani asi ...



davez
Příspěvky: 5

Příspěvek#5 » ned 20. pro 2020, 19:38

McFly píše:Právě jsi vyjmenoval krom LUVA vše co u nás na trhu s pístovými mechanismem a podobající se AR15 je. )

No to není moc veselé. A co to LUVO ? Na něj jsem kromě názvu (LA15A2) vůbec nic nenašel.
Ještě jsem objevil Sig 516, ale cenově je to +- stejné jako V-AR a navíc se už prý nevyrábí.

Uživatelský avatar
McFly
moderátor
Příspěvky: 1696
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#6 » ned 20. pro 2020, 20:05

No, pistovky jsou prostě pistovky...u nás jsou hodně v oblibě.. Jinde z mnoha důvodů už tolik ne...



xbran
Příspěvky: 207

Příspěvek#7 » ned 20. pro 2020, 20:24

wikipedie: Unlike the AR-15/M16, the AR-18 did not see substantial sales success, and was never officially adopted by any country as their standard service rifle. The reasons for this are unclear.

AR18: Compared to the smooth lines of the AR-15, the AR-18 faced criticism over its stamped and welded construction, which had demonstrably greater tolerances in parts fit. However, the rifle proved to be both reliable and very accurate at all ranges up to 460 metres (500 yards). Its simple construction promised significantly reduced production costs, and allowed it to be license-produced locally on less advanced machinery, potentially reducing dependence on foreign manufacturers.[14] Moreover, the gas piston operation of the AR-18 proved much more resistant to carbon fouling than the direct gas impingement system of the earlier AR-10 and AR-15 rifles, as it does not vent gas and carbon particles directly into the receiver.[17]

HK416: The United States Army's Delta Force, at the request of R&D NCO Larry Vickers[citation needed], collaborated with the German arms maker Heckler & Koch to develop the new carbine in the early 1990s
Delta Force replaced its M4s with the HK416 in 2004, after tests revealed that the piston operating system significantly reduces malfunctions while increasing the life of parts.[3]

atd.

Je to zajimavy .. ale pro me uplne jinej vesmir jak rika klasik.



Béďa
Příspěvky: 817

Příspěvek#8 » ned 20. pro 2020, 21:44

No cenově nejvýhodnější je asi PAR, jinak pokud chceš levnou alternativu PAR tak jdi do Peruna, Rugera. Je to DI, je to lehčí, lépe se to chová než píst (přesně řečeno výměnou gasbloku se dá hodně zklidnit) a neřešil bych systém. Není to tak jak se kdysi tradovalo, že DI je nespolehlivé, to je nesmysl.
U českých pístovek má Antreg hodně promyšlený pístový systém a je hodně pěkně zpracovaný, ale pokud by dělali alternativu v DI tak bych si ji klidně koupil (dle mě nemá smysl píst od Vosátky, to spíš jeho plyn).

Píst má popravdě hlavní smysl pro speciály co běhají po Afghanistánu, pro normálního střelce to takové terno není (mám oboje DI i píst), v českých reáliích jde o to, že VAR, Antreg (současnou PAR tolik neznám) nabízejí velmi kvalitní zpracování v dané ceně, které je lepší než u cenově odpovídajících DI (protože dovoz z US).



alkalic
Příspěvky: 239

Příspěvek#9 » ned 20. pro 2020, 22:43

Jeste six mcx nema teda stejnou konstrukci jako ar15 ale ma stejnou ergonomii, ale to stoji taky raketu.



no_gold
Příspěvky: 7

Příspěvek#10 » ned 20. pro 2020, 22:57

Mám PAR MK3 - kvalitně zpracovaná zbraň. Zpětný ráz o fous větší, než u plynových variant AR (porovnával jsem zatím jen s klasikou M16 A1), Těžká hlaveň a celkově těžší zbraň. Za dva roky jsem vyměnil(a to spíš preventivně) jen spoušťák ( za kontejnerový), úderník a táhlo závěru. Zatím žádná závada způsobená zbraní. Není vybíravá na zásobníky.
Co bych vytknul, tak pístový systém by mohl být promyšlenější a dodávaná pažba vypadá spíš jako nějaká čína a má vakl.
Když jsem vybíral, tak VAR byl o 10.000.- dražší a nic jiného z domácí provenience nebylo.
Takže přebíjím střílím, vše v pohodě.



davez
Příspěvky: 5

Příspěvek#11 » pon 21. pro 2020, 18:19

Díky za odezvu. Půjdu se někam podívat na PARku a uvidíme.



MrT101
Příspěvky: 2

Příspěvek#12 » pon 24. kvě 2021, 14:38

Zdravím, setkal jste se už někdo s výměnou hlavně u pístovky...? Někde jsem slyšel, že nemohu použít std. hlaveň z AR. I uzamykací ozuby by měly mít jiný úhel na závorníku tudíž předpokládám, že na hlavni budou také jiné oproti std plynu.



Machead
Příspěvky: 911

Příspěvek#13 » pon 24. kvě 2021, 19:35

Gas port bude rieseny podla toho ako je robeny piest.

Na hlavni ziadne uzamykacie ozuby nie su, to mas skade? Ani v komore. U AR-15 toto riesi barrel extension.

Najlepsie budes, akmoslovis rovno vyrobcu tvojej pusky, ci uz Vosatka, PAR alebo Antreg (ale tam vzhladom na vek zbrane neni co menit)

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 9 hostů