PPS 43 SEMI

Samonabíjecí pušky


jarusss
Příspěvky: 51

Příspěvek#1 » čtv 14. led 2021, 17:54

Dobry den panove.
Zakoupil jsem v zelenem sportu Sudajeva za 4200kc ze soucasne nabidky. Kolarms Slovakia je vyrobce.
Stav nova zbran, polsko 1954, o poznani lepsi stav i zpracovani nez valecny spagin co mam. Celkem tedy muzu na prvni pohled doporucit. Taky ergonomie oproti spaginu super. ma pistolovou rucku, pojistka se ovlada ukazovakem strilejivi ruky - jde to tedy dostu ztuha, ale je novej, takze... a hlavne zasobnik se jenom zasune, jak u AR. coz je super a nechapu proc to Rusove pozdeji u AK opustili.
Co me ale zaujalo velice - Myslim ze ma chrom v hlavni. mate ho nekdo? nevite jestli je Polaci chromovali? Ja to nemam jak overit ale leskne se bile tak jako akm atd. Nevite nekdo jiste jak na tom ta hlaven je?
Dekuji za pripadne odpovedi.



Sam Jr.
Příspěvky: 226

Příspěvek#2 » čtv 14. led 2021, 20:05

S tvrdochromem ti neporadim, ale rad bych te poprosil o popis jaka je spoust. Predpokladam, ze je to varianta strilejici ze zadni polohy zaveru. Je tam taky cejtit prodleva nez se zaver rozjede a odpali naboj jako u uzi? Diky

Uvazuji uz nejakou dobu o porizeni pps43 a nechat si vyrobit hlaven 9mm luger - udajne je to vse, co je ke zmene raze potreba :)



jarusss
Příspěvky: 51

Příspěvek#3 » čtv 14. led 2021, 20:49

Spoust je hrozna. jako u spagina. dlouha, dre - ale je to novy, alespagin je starej a taky hrozny - a pak kdyz to domacknes tak sebou flinta cukne dozadu jak se to kilo vevnitr rozjede - ale to bych rekl ze dela uzi stejne - a pakto bouchne jak dorazi na komoru. ale jak to bude strilet nevim, jeste nemam pz. takze prodleva tam je. nicmene mnohem lip se to drzi nez spagin, a je to mnohem lehci. miridla jsou valecny - tedy malinky.
jestli chces luger, nekdo to vyrabel v sade s obema hlavnema, a jinak tam skutecne nic nebylo, takze asi to nejak na lugry chodit bude, ale chteli za to tenkrat 15, coz bych za suda nedal. je to kram jednou za rok vytahnout, pokochat se, a ulozit. na 50m bude dobrej. jeste tam meli m56 jugose, ja myslel ze to bude jak mp40, ale spis to je klon M3 grease gun. kdybys suda koupil v lugeru, nekde bychom se pak mohli sejit a porovnat to.



jarusss
Příspěvky: 51

Příspěvek#4 » čtv 14. led 2021, 20:51

a jeste k tomu lugeru - tokarev je dneska nejlevnejsi naboj, takze kdy misto hlavne koupis bednu streliva, mas na dlouho vystarano. pokud teda neprebijis.

Uživatelský avatar
Walt
Příspěvky: 492

Příspěvek#5 » pát 15. led 2021, 04:51

Muj Sudajev ma obcas problem odpalit naboje aym a bxn, Spagin i pumpicka bez problemu. Pocitove je pohyb zaveru plavnejsi. Na zib koupene zasobniky jdou vlozit hodne ztuha.



zarozak
Příspěvky: 925

Příspěvek#6 » pát 15. led 2021, 12:10

Sudajev v lugru a ze zadni polohy jede jak besna sabaka, zato ty z predni polohy nevim jak u nas, ale u amiku docela blbnou a vylozene zalezi na tom, jak se prekopavka konkretniho kusu povedla. Nekteri to proste nerozchodili ani za boha a pri pouziti veskere logiky, mnohym to i bouchlo do xichtu, coz znamena v tomto a lepsim pripade ovanuti xichtu drobnymi ulomky a prachovymi zrny a posekana pazoura od zbytku mosazi, pokud to nekdo drzel u sachty.... Naopak ze zadni polohy to tam ten tlouk pri te nekonecne draze proste nakope pres mrtvoly. Videl jsem, strilel jsem......je to poplatne dobe a nelze od toho cekat zadny zazrak presnosti, ale ciste z hlediska vymyslenosti suda hodnotim jako nejlepsi a nejvymyslenejsi zamopal 2 valky, k dobove dokonalosti chybi uz jen selektor palby...Polaci v 50's urcite chromovali, ti meli technologii zmaklou. Poznas to podle prechodu z bileho chromu do cerneho brynyru na korune nebo u komory, celkove pokud vyvrt sviti, je tam



jarusss
Příspěvky: 51

Příspěvek#7 » ned 7. úno 2021, 16:38

a k tomu lugeru - je tam neco zasadne predelanyho? jako zasobniky, skluzavka atd, nebo to jde se vsim tokarevackym krome trubky?



Střelec
Příspěvky: 1648

Příspěvek#8 » ned 7. úno 2021, 16:40

Jak je to vůbec předělaný PPS obecně? Protože PPŠ, kde byly jednotlivé chápu, ale u PPS přece jednotlivé nikdy z výroby nebyly, takže spoušťák bude muset být upraven nějak víc.



jarusss
Příspěvky: 51

Příspěvek#9 » ned 7. úno 2021, 20:53

predelani na semi je zvlastni. z boku spouste - odfrezovali asi 2mm ramu - je pridelany tahlo - prerusovac, asi pres kolicek nebo privareny, nerozebiral jsem to, a jak zmacknes a zachyt jde dolu, tohle jde nahoru, a jak leti po vystrelu zaver nazpatek, zachytne se o to. a kdyz pustis spoust, sjede ti zaver uz na normalni zachyt. celkove teda musim rict jako strojar, je to celkem pofiderni udelatko, ze to tak za 500 ran musi uletet, a bude z toho zase.... no zatim u me 0 vystrelu, takze to tam drzi. a 500 ran dam tak za 10 let, tedy mozna predcasne obavy.. mam predelavku kolarms Slovakia. jinak jsem tam nezaznamenal nic jinyho. nekdo dalsi jste si neceho vsiml? jsou vyprodany, takze jestli si je nekoupila vsechny Ursula z brusele, nekdo by mohl neco napsat.



zarozak
Příspěvky: 925

Příspěvek#10 » pon 8. úno 2021, 04:38

jarusss píše:predelani na semi je zvlastni. z boku spouste - odfrezovali asi 2mm ramu - je pridelany tahlo - prerusovac, asi pres kolicek nebo privareny, nerozebiral jsem to, a jak zmacknes a zachyt jde dolu, tohle jde nahoru, a jak leti po vystrelu zaver nazpatek, zachytne se o to. a kdyz pustis spoust, sjede ti zaver uz na normalni zachyt. celkove teda musim rict jako strojar, je to celkem pofiderni udelatko, ze to tak za 500 ran musi uletet, a bude z toho zase.... no zatim u me 0 vystrelu, takze to tam drzi. a 500 ran dam tak za 10 let, tedy mozna predcasne obavy.. mam predelavku kolarms Slovakia. jinak jsem tam nezaznamenal nic jinyho. nekdo dalsi jste si neceho vsiml? jsou vyprodany, takze jestli si je nekoupila vsechny Ursula z brusele, nekdo by mohl neco napsat.


Vyfoť to prosímtě nějak v detailu, jestli to koresponduje s tím, co jsem spatřil já.......jinak ano, sudajev jede v lugru se vším původním mimo hlaveň.....alespoň ten, z kterého jsem střílel já takto fungoval bez jediné zádržky oproti špagátu, který se v lugru sral neustále

Uživatelský avatar
ace curly
Příspěvky: 271

Příspěvek#11 » úte 9. úno 2021, 13:41

Great Gun je má i s devítkovou hlavní a střílí z přední polohy závěru. Má kladívkový mechanismus.
Jsou taky z Polska.
http://www.greatgun.eshop-zdarma.cz/ind ... uct&id=188



jarusss
Příspěvky: 51

Příspěvek#12 » pát 19. úno 2021, 23:03

Ja to vyfotim tak za pul roku az budu doma. jsem pracovne v zahranici.



jikulis70
Příspěvky: 3

Příspěvek#13 » pon 1. bře 2021, 18:27

https://www.pioneer-pac.com/pps43-c-pistol,prp1,7,2

..stránky polského výrobce. Když zaroluješ níže, je tam odkaz na galerii fotek a PDF manuál

Uživatelský avatar
Walt
Příspěvky: 492

Příspěvek#14 » pon 1. bře 2021, 20:52

Pani z Lejna vse nevykoupila, BVS je ma taky, pocitam uprava zadne kladivko
http://bvs.cz/kulovnice_proammo_sudajevsemi_762.html



jarusss
Příspěvky: 51

Příspěvek#15 » stř 21. dub 2021, 23:45

Tak jem se konečně dotal ke střelbě a nafoceni.
Střelba - jde to. Nevim jestli můj spagin staji tak za hovno, nebo muj sud je tak super, ale spoušť mnohem lepší - do ladaku daleko samozrejme, ale přijatelná , prodleva je, no.... ale nekope to, prijemne se to drzi, strili dopredu a do cernyho na 25m. Cisteni super jak nema pist, za 100 ran jednou zakulometil- asi slabsi naboj. Prijemne se to drží,vsude zaoblenej, kratkej pěkně na noseni. Jinak mohl by byt lehčí. Zasobnik se super jenom zacvakne, dobre se vyndava. O nekolik řádů výše špagina.
Jenom.me štvala sklopka - samy tahla super aretace,nevikla se,ale ta placka co se opira o rameno je volna, a preklapi se. Coz je celkem neprijemny. Budu muset asi rozklepat nejtek. Nekdy.....
Celkove za ty prachy velmi dobrý.

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Neptun a 12 hostů