Bullpup samonabíjecí pušky

Samonabíjecí pušky
Uživatelský avatar
audis
Příspěvky: 2966

Příspěvek#31 » pon 1. úno 2021, 14:06

Vnímáš menší komfort střelby nebo nepříjemný pocit nebo tlakovou neprijemnost, když je náboj odpalovan v komoře vedle brady, než třeba u ar-15 15 cm před očima?

Uživatelský avatar
Blacky
Příspěvky: 2511

Příspěvek#32 » pon 1. úno 2021, 14:37

Mnoo 50 ran v zime, kdy mi drkotaly zuby toho moc nerekne. :)

Trochu divnej pocit, ze je ta flinta kratka. Jako levak sem nadsenej, ze mi hilzny nelitaj pred ksichtem a odrazej se od steny koje na zada. :)

Odpalovani pod bradou sem nijak zvlast nepocitoval. Mozna trochu, ale drnceni vratny pruziny u AR sem taky slyšel. Pri strelbe z bipodu mi prisla lepsi ta "mohutna" bodka. Hezky sla podlozit rukaou, bez nutnosti pouzit bag.

zasazovani zasobniku je "jinej sport". To musim nadrilovat. Laka to flintu zvedat. :( Musel sem dat pozor a vyklapet ji do strany. 30 rannej zasobnik je docela dlouhej a pri strelbe vejz nez rovne to chce vytanout nohy bipodu na max. (ten Caldwel co mám je 6-9´´)

Uživatelský avatar
Blacky
Příspěvky: 2511

Příspěvek#33 » úte 2. úno 2021, 10:51

Hohooooo https://deserttech.com/micron.php

Mají 11,5´´ konverzní kit. To už je super kratas. Je otázka, zda to má ve .223 smysl a nestačilo by třeba v 9mm

Uživatelský avatar
morho
Příspěvky: 695

Příspěvek#34 » úte 2. úno 2021, 12:16

Na bullpupu s "normální" hlavní tj kolem 16" oceňuju, že je to kraťas, přitom se slušně využije potenciál náboje a vůbec. Tady má člověk ústí uřvaný bestie ještě blíž obličeji... no poteš. Ta fotka chlapíka v obleku bez ochrany sluchu s micronem bez tlumiče je fakt zábavná.

Uživatelský avatar
flame
Příspěvky: 194

Příspěvek#35 » stř 3. úno 2021, 15:43

The Micron is not legal to own in CA, DC, HI, MD, NJ, NY & RI. :lol: :lol: :lol:



getsome
Příspěvky: 612

Příspěvek#36 » stř 3. úno 2021, 16:23

Holt progresivní modré státy.

Uživatelský avatar
Blacky
Příspěvky: 2511

Příspěvek#37 » pát 5. úno 2021, 22:57

LOOOL viděl už někdo tohle? https://www.youtube.com/watch?v=oGmcf6qjI7g

GM6 Lynx v 50BMG peklo na zemi.



xHonza
Příspěvky: 35

Příspěvek#38 » pon 8. úno 2021, 17:32

Tak musim timto verejne podekovat Blackymu za moznost si MDRx osahat. Napraskali jsme behem nasi patecni session asi 150 ran, trochu nam do toho sice hazela vidle mlha ktera padla kolem desate a diky ktere jsme museli presunout gong z dvoustovky na 100 metru aby byl vubec trochu videt, ale v jedenact se ale diky slunci rozptylila a bylo mozno sypat i na gong na kopci (krasnych 425metru). Flinta ma opravdu zajinavy design, moznost prehazovat zavornik z leve na prave vyhazovani behem peti minut je super. A skutecne to ma smysl, na zacatku jsem si jako frajer zkusil zastrilet z leve konfigurace a doma se pak nestacil divit jak vypada moje brada opalena od vystrelenych nabojnic :lol: Vaha na prdel je trochu nezvykla, ale prubeh zpetneho razu je naprosto v pohode a bez drnceni pruziny bufferu jako u spousty AR15. Jeste jednou diky Blacky!

Uživatelský avatar
Blacky
Příspěvky: 2511

Příspěvek#39 » úte 10. srp 2021, 09:21

Tak další drobnej posun. Využil jsem možnost makarádů z USA, co se vraceli domu a privezli mi jinak tezko dodatelny darecky. Nějaký cedulky, nalepky, cepici a par blbustek od magpulu co vyjdou skoro na polovicni cenu.
DT darky z US mantis apod.jpg



Ale hlavně sem si koupil MANTIS přepažbí s integorvaným bipodem. Ušetří to pár gramů, což není účel, ale je to pekne kompaktní.

IMG_2206.jpg


No a teď dořeším s O. Duškem tlumítko a bude :)
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.



Xaw
Příspěvky: 112

Příspěvek#40 » úte 10. srp 2021, 11:08

Moc pěkné pane :shock:



Motostrelec
Příspěvky: 110

Příspěvek#41 » pát 1. říj 2021, 08:21

Ahoj všiml sem si tohoto vlákna a přidám svuj názor. Předem říkám, že jsem nikdy bullpup puškám moc nefandil, obvzlášť od doby co jsem měl možnost si osahat anglánskou L85 - hrozné vůle mezi uperem a lowerem a tudíž se ti celá puška doslova kroutí v ruce :-) Do sbírky bych jí bral, vzhledově se mi zamlouvá, ale do války ne.

Nicméně co si mě získalo byl právě AUG a když začal ZS prodávat verzi A1, tak sem neváhal. Sem právák a nejsem příznivcem toho ostrojit qver všim možným a navíc preferuji před kolimatory spíš prizma optiky, tak že A1 verze pro mě jak dělaná a vůbec mi nevadí, že nemá žádný rail :-) Navíc mám verzi kde v optice není záměrný obrazec "kobliha" pro pěchotu, ale mám verzi pro DMR, kde je nitkový kříž a tudíž na terč uplně OK.

Hmotnost díky celkovému vyvažení zbraně mi příjde v pohodě a třeba Tavor mi příjde pocitově těžší na zadek oproti AUG a tudíž třeba při střelbě jednou rukou se mi lépe střílí z AUG.

Čeho si ale cenim asi nejvíc, je přesnost a celková jednoduchost konstrukce pro údržbu. Prostě 20" chromovaný lauf v kompaktním balení, navíc s možností snadno výjmout pro čištění. Stejně tak perfektně čistitený plynový píst. Závěr a rám se v podstatě nešpiní, vše jde krásně rozebrat bez nástrojů, spoušťák výjmout, prostě paráda.

Přesnost i s nejlevnějšíma 55gr střelama perfektní - jednoznačně nejpřesnější .223Rem flinta co mám a co jsem do dnes měl v rukou. Jediné co jí šlape na paty je M16A1 taky s 20" laufem - ale do té zas nemůžete ladovat těžší střely jak 55gr. Do AUGa ano.

Jediné co nelze pochválit je chod spouště - vysoký odor a takový "gumový" chod. Nicméně to jsem vyřešil tím, že jsem si pomocí 3D tisku navrhl vlasní nový díl spoušťáku "trigger tamer" , který sníží předepnutí pružiny a sníží tak odpor spouště z cca 5kg na necelá 3kg. Nyní již chod spouště na mém AUG odpovídá spíš seriovému Glocku :-)



Gwin
Příspěvky: 35

Příspěvek#42 » stř 19. led 2022, 18:18

V USA se začala prodávat samonabíjecí verze HS Produkt VHS-2 jako Springfield Hellion. Jsem zvědavý, jestli bude někdo dovážet k nám, případně jestli vznikne samonabíjecí verze přímo od HS Produkt.

Uživatelský avatar
audis
Příspěvky: 2966

Příspěvek#43 » stř 19. led 2022, 18:40

To by bylo hezké. Co sleduji hs-produkt.Hr vyrábí to chorvati minimálně 10 let, kam to prodávají netuším. Design moderní, pěkná flinta. Nikde víc jsem o ní neslyšel. Nemá někdo o ní něco víc?


Uživatelský avatar
morho
Příspěvky: 695

Příspěvek#45 » stř 19. led 2022, 22:12

3.7+ kg. Díky, ne.

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 9 hostů