SA58 + klony -náhradní díly

Samonabíjecí pušky
Uživatelský avatar
Ivoo
Příspěvky: 150

Příspěvek#1 » pon 20. pro 2021, 20:11

Zdravím vespolek pánové a dámy. Zakládám nové téma bo jsem tu (v samonabíječkách) nikde takové téma nanašel (dvakrát celé projeto - kdyby náhodou cenzor napsal ,,hledej"(prohledávat všechny komentáře opravdu nebudu). Jde mi o to že by jsme tady mohli psát doporučení(pokud to není proti zdejším pravidlům) kde se dají sehnat díly na SA 58 a klony nabídky ,zkušenosti atp. mě jde teď konkrétně o to že bych rád pořídil nějaké náhradní díly -díly co se můžou po*rat - rád bych zkušenosti zdejších majitelů na co se zaměřit -jednoduše co se láme . Nezřídka jsem četl že mimo jiné praská úderník vzhledem k tomu že ne každý může myslet to samé - se ptám - je tím myšlen opravdu úderník nebo zápalník? úderník se mi zdá dost robusní věc a zdá se mi zvláštní že by to prasklo (tím to nevyvracím) jestli spíš není myšlen zápalník. Tedy vážení současní i bývalí majitelé těchto zbraní sem se zkušenostmi



blacknocturno
Příspěvky: 557

Příspěvek#2 » pon 20. pro 2021, 22:05

Ano je myšlen opravdu úderník nikoli zápalník. A ano může se zlomit. Není to plný materiál ale je dutý jak jsi si jistě všiml a problém je to vyfrézované zahloubení které slouží k zavedení úderníku do nosiče závorníku. Tam je materiál zeslabený a v tomto místě se může objevit prasklina a časem se může celé čelo úderníku odlomit. Pak ještě může prasknout závora. Nemyslím že by jedno nebo druhé byl nějak častý jev ale stát se to může.



tatra21
Příspěvky: 345

Příspěvek#3 » úte 21. pro 2021, 08:26

Náhradní díly jsem kupoval zde (http://www.sa58.cz/originalni-dily/) a bylo to ok.

Uživatelský avatar
Ivoo
Příspěvky: 150

Příspěvek#4 » úte 21. pro 2021, 18:30

Dík chlapi - a co třeba pružina pístu a pružina spouště (ta plochá ) to působí vizuelně taky tak ,,načasovaně" myslím že by taky mohlo být v zásobě co?



blacknocturno
Příspěvky: 557

Příspěvek#5 » úte 21. pro 2021, 20:38

Tak pružiny se nikdy neztratí...



MilanCama
Příspěvky: 36

Příspěvek#6 » stř 22. pro 2021, 01:41

Ahoj, někde jsem našel na googlu, za kolik ran a přímo které součástky šly při prvotních testech do kopru. Hledej, najdeš. Podle toho kup. Jinak se nedávno prodávaly původní bedny s komplet nepoužitými ND za 15 tis.. Teď jsem viděl stejnou za 30 tis.. Na Huntingu - bazaru zbraní, je třeba chlapík, který ti pošle co potřebuješ (asi nakoupil dost beden ještě mnohem dřív, to je jedno). Ceny už jsou bohužel úplně někde jinde, než by byli mnozí nynější soudruzi, zvyklí na korunové položky, schopní zkousnout. Ale ND jsou.

Uživatelský avatar
Héfaistos
Příspěvky: 616

Příspěvek#7 » stř 22. pro 2021, 11:41

Na SA58 jsem viděl cca 3 závady co ho vyřadily z provozu (samozřejmě ne trvale, jen do výměny poškozeného dílu):

1. prasklý úderník (již popsáno výše)
2. prasklá závora (velmi vzácně a zřejmě po mnoha tisíci ranách - spíš po desítkách tisíc)
3. ulomený spodek závorníku - v místě kterým závorník nabírá náboj ze zásobníku se ulomila jedna z "pacek" (viděno jen 1x - supervzácné) nebo prasklý závorník - to se stává když praskne nebo napraskne závora a střílí se s tím dál.

Samozřejmě, mít drobné díly jako pružiny, zápalník, vytahovač apod. také není na škodu. Bohužel, jak už bylo řečeno, pryč jsou doby, kdy se dalo na SA58 sehnat cokoliv doslova za pár korun, nicméně i přes současné vyšší ceny se dá z náhradních dílů sehnat stále úplně vše.

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: dufi a 5 hostů