FM Products model FM-9

Samonabíjecí pušky
Uživatelský avatar
Letec 12
Příspěvky: 2415

Příspěvek#1 » sob 2. dub 2022, 20:33

Foxtrot Mike FMP 9
Samonabíjecí pistolová karabina od firmy Foxtrot Mike v ráži 9mm Luger s teleskopickou pažbou a Match Grade hlavní se závitem 1/2"-36.

- Délka hlavně 10" (254 mm)
- Na zásobníky Glock
- Boční natahování závěru.
- Střelecká pohotovost
- Rám, pouzdro i předpažbí z pevnostního duralu jako u standardní AR15.
- Ovládání podobné jako u pušek typu AR15.

pistole-sam-fm-products-model-fm9-raze-9mm-luger-hl-10-254mm-cerna.jpg

pistole-sam-fm-products-model-fm9-raze-9mm-luger-hl-10-254mm-cerna (1).jpg
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.

Uživatelský avatar
Letec 12
Příspěvky: 2415

Příspěvek#2 » sob 2. dub 2022, 20:36

Zdá se že tu chybí vlákno o těchto karabinách.
Aktuální cenovka na českém trhu je 28 900 Kč, což mi připadá zajímavé. Máte s těmito karabinami někdo osobní zkušenosti? Kvalita, zpracování přesnost. Dík za každý postřeh.



Seal CZ
Příspěvky: 6

Příspěvek#3 » stř 4. kvě 2022, 06:04

Pořídil jsem variantu 10”, zbraň vypadá velmi dobře zpracovaná.

Uživatelský avatar
Letec 12
Příspěvky: 2415

Příspěvek#4 » stř 4. kvě 2022, 17:33

Zkoušel jsi ji i na střelnici (jaký je rozptyl), nebo dokonce i s tlumičem?



Seal CZ
Příspěvky: 6

Příspěvek#5 » stř 4. kvě 2022, 22:16

Jj, zkoušel, ale bližší info dám po delším testování. Soustřel je krasnej na 20-25 m. Zatím bez tlumiče, kolega pořídil 5” včetně tlumiče, taky chválí zpracování, ale to už není kde chytit.

Boční páka u 10” se ovládá hezky (4 pozice, 2 vlevo, 2 vpravo), časem mají vozit i standardní AR natahovací páku umístěnou vzadu. Já už nevydržel.

Uživatelský avatar
Letec 12
Příspěvky: 2415

Příspěvek#6 » čtv 5. kvě 2022, 08:03

Ta boční páka se mi doclea líbí a klasická arková mi spíš vadí :)
Jsem zvědav na další testování a výsledky po čase.



jjjhe
Příspěvky: 109

Příspěvek#7 » čtv 5. kvě 2022, 22:22

Letec 12 píše:Zdá se že tu chybí vlákno o těchto karabinách.

Třeba toto? viewtopic.php?f=22&t=1954



Víťas01
Příspěvky: 62

Příspěvek#8 » pát 6. kvě 2022, 10:45

Koupil jsem také 10", jen mě zarazila velká vůle pažby. Na střelnici jsem se zatím nedostal, snad to klapne o víkendu.

Uživatelský avatar
Letec 12
Příspěvky: 2415

Příspěvek#9 » pát 6. kvě 2022, 11:29

@jjjhe: Ale to vlákno co uvádíš je o 9mm karabinách obecně, zmínka o FMP tam není ani jedna.

@Víťas01: u AR pušek je ta vůle celkem normální. Dá se vyměnit za pažbu bez vůle (alepřiplatíš si).



Seal CZ
Příspěvky: 6

Příspěvek#10 » pát 6. kvě 2022, 20:12

Ta boční páka se dobře ovládá, zpracování je pěkné. Pažba i rukojeť jsou základní ve stylu M4. Nic moc. Dostupná je široká škála doplňků.

Co je dobrý zmínit. FM PRODUCTS má svůj rozměr pružiny zápalníku, není kompatibilní s např. CMMG, NFA, a dalšími AR9 klony.



Honzik
Příspěvky: 41

Příspěvek#11 » sob 14. kvě 2022, 19:57

Taky jsem pořídil, nevydržel jsem.

Zatím velká spokojenost.
Jen mě mrzí, že jsem zatím nepřišel na to, čím bez ztrát demontovat úsťové zařízení.
A že není k sehnání sklopná natahovací páka.



Honzik
Příspěvky: 41

Příspěvek#12 » pon 6. čer 2022, 18:36

Vyřešili jste nějak vakl pažby, co je na tom z výroby?
Zkusmo jsem na to dal jinou výsuvnou pažbu (kopie CTR od Magpulu) a vakl byl snad ještě horší.



fulldeaths
Příspěvky: 40

Příspěvek#13 » stř 8. čer 2022, 11:42

Kupoval jsem 10” a pažbu jsem hned vyměnil, ta vůle se nedala. Vyměnil jsem za Magpul MOE SL a je to o 99% lepší. Lineární kompenzator jsem měnil také, ale sehnat něco se závitem 1/2-36 je skoro nemožné. Původní nechtěl povolit až povolila matice hlavně, musel jsem kompenzátor nahřát, potom povolil Loctite a už to šlo. Musel jsem dosahovat i matici hlavně, ale už tam vznikla vůle a musel jsem dokoupit vymezovací podložky, nyní vše sedí a je dotažené.
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.



HK
Příspěvky: 1

Příspěvek#14 » pon 13. čer 2022, 16:26

Zdravím,

chci se s Vámi podělit o čerstvou zkušenost s FM 9 s 10 palcovou hlavní. Zbraň jsem koupil přesně před 2 týdny v Brně novou. Minulý týden se mi konečně povedlo zajít na nastřelení kolimátoru a sklopných mířidel na střelnici a dopadlo to následovně.

Zbraň byla umístěna do nastřelovací stolice, zaměřena na terč a byl vystřelena 1 rána po které se další náboj zasekl v hlavni. Po vyjmutí zásobníku a odstranění zaseknutého náboje byla zbraň znovu nabita a byl vystřelen další náboj s následnou stejnou závadou. Zbraň jsme vyjmuli z nastřelovací stolice opět vyjmuli zásobník a zaseklý náboj a zkusili jsme vystřelit tentokráte ze stoje poslední 2 náboje které zbyly v zásobníku. Při zmáčknutí spouště mi vystřelily oba dva náboje těsně po sobě jako ze samopalu. Poté jsem zbraň předal instruktorovi střelby který se mnou zbraň nastřeloval na odzkoušení jestli mu to bude dělat taky. Po 2 vypálené ráně zbraň úplně přestala střílet a nešla ani po natažení zajistit, zbraň jsme rozložili a zjistili ulomené bicí kladivo. Zbraň jsem samozřejmě už reklamoval.
Stříleno Sellier & Bellot, 115 grs střela.
Tož asi tak s FM 9. :cry:
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.



fulldeaths
Příspěvky: 40

Příspěvek#15 » pon 13. čer 2022, 17:28

Asi vadný kus, já měl zase problém se špatným obrobením v zasobníkové šachtě, nešel dorazit a zajistit žádný zásobník. Evidentně nedoobrobené, chtěl jsem střílet a ne lítat po reklamacích, proto jsem si nechal výstupek doobrobit u místního puškare. Nyní funguje jak s origo Glock, tak i Magpul. Jinak po 600 ranách bez závady. Je vidět, co Amerika vyváží do světa.

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: EmielRegis89, jaryn, Roadrunner a 9 hostů