Máte někdo praktické zkušenosti s karabinou Ruger PC 9

Samonabíjecí pušky


stantu
Příspěvky: 2

Příspěvek#1 » pon 11. dub 2022, 18:31

Zdravím, přemýšlím o nákupu karabiny Ruger PC9 + pistole 9mm luger ideálně s kompatibilními zásobníky, jako univerzálních zbraní (Home defence, sport + tréning, případné použití ve stavu celospolečenského průšvihu /obrana+lov/). Z mého pohledu - lehká zbraň s dobrou možností přepravy(rozkládací )a možností kombinace s krátkou obrannou zbraní, za použití jednoho druhu střeliva i zásobníků + relativně levné a lehké střelivo s dobrou dostupností + vhodná pro střelbu i pro mojí lepší polovičku (nekope jak kůň a v neposlední řadě možnost tréningu na malých střelnicích).
Co mne zajímá:
1) Praktické zkušenosti - přesnost + reálný účinný dostřel, poruchovost + obecná životnost, jak jednotlivých dílů tak zbraně celé + ergonomie používání a zkušenosti s úpravou pro lepší použití.
2)možnosti pro použití k případnému lovu (vím že to není lovecká zbraň no předpokládám že na rozumnou vzdálenost v případě nutnosti je schopna cca středně velkou zvěř ulovit). Tedy reálné vzdálenosti střelby, ranivost a p.
3)jaké střelivo doporučíte - pro tréning, pro obranu, pro dlouhodobější uskladnění a použití za stavu průšvihu.
Hledal jsem na webu a komplexních informací je poměrně málo (když odmyslím reklamní videa), tak že děkuji za relevantní informace všem, kteří je mají.

Uživatelský avatar
audis
Příspěvky: 2967

Příspěvek#2 » pon 11. dub 2022, 19:45

3a) tréning jakékoliv které se ti bude chtít platit a zbran nebude závadovat. Vyzkoušíš sám. Začni od nejlevnějších. Ráže je ráže a má fungovat všechno.
3b) JHP
3c) otázka je nesmyslná.
3d) to je akademická debata 50 let. Někdo JHP, někdo FMJ. určitě to, které spolehlivě a přesně střílí. Což jsou skoro všechny. otázka je nesmyslná.
2) pistolová ráže (400 J) je na lov obecně slabá. Zamysli se selským rozumem vs. s puškovými náboji, jaký to asi bude mít asi účinek (2000, 3000, 4000 J) a najdeš lineární odpověd.
1) zbraň nevím. přesnost ráže 9x19 obecně do 100 m, ranivost do 200 m. V případě střelby rovnoběžně s pozemkem střela po 250 m narazí do země. Závody se s tímto střílí do 50 metrů.



vgj
Příspěvky: 605

Příspěvek#3 » pon 11. dub 2022, 19:47

Ad 1. Ruger PC carbine mám chvilku, přesnost dobrá. Cca 4cm kolečko na 50m s 2MOA kolimátorem.

Zásobníky glock... vyřešeno

Ad 2. Z pohledu myslivosti s tím můžeš zastřelit jen lišku. Prakticky je výkon dvoj nebo trojnásobkem malorážky. Takže srnčí nebo lončáka to dá. Ale to je pytláctví.
Zákonný limit je 1000J na stnčí, 1500J na ostatní zvěř ve 100m.

Ad 3. Libovolné střelivo vydrží v suchu a chladu desítky let.
Z finančního hlediska bych asi volil SP nebo FMJ. V případě tlumiče nějaký subsonik.



smates
Příspěvky: 351

Příspěvek#4 » úte 12. dub 2022, 12:49

Také mám s M-Lock
Přesnost dobrá a zatím nebyla jediná zádržka a sežral vše co jsem nabil.
Má to závit takže zkusím ještě nějaký kompenzátor.
Zásobníky Glock 17 na 17+2,tady bych se chtěl zeptat jestli někdo zkoušel zasobníky od Magpul jestli taky choděj spolehlivě.
Střelivo pro obranu JHP.Pro tréning případně v nouzi pro lov SP nabo FMJ.



stantu
Příspěvky: 2

Příspěvek#5 » úte 12. dub 2022, 18:38

Díky za odpovědi, vidím že jsem dost neupřesnil o co mi jde. Dotaz k skladovatelnosti střeliva směřoval právě na zkušenost s tím že by střelivo některé značky vykazovalo vyšší poruchovost (teoreticky je možné že je to dnes jedno-no já jsem byl vojákem před téměř 30 lety a v té době jsem zažil u staršího střeliva dost podivností. Tedy myslím že dotaz není až tak nesmyslný.
Lov - samozřejmě nemyslím legální lov v normálních dobách, ale řešení nouze, což jsem myslím i napsal, nehledě na to že mi je přes 50 a moje oči jsou na tom s dostřelem určitě hůř než flinta,tak že předpokládám reálně svou schopnost tak do 50 -75 m max. a i to nevím jestli bude bez optiky úplně to pravé ořechové. Každopádně bych chtěl trénovat bez podpůrných prostředků pouze s holou zbraní v základu.



vgj
Příspěvky: 605

Příspěvek#6 » úte 12. dub 2022, 19:52

Jinak ještě je rozdíl.
PC carabine je současný model. PC9 je starý.

Pokud jde o lov v divokých dobách, tak stejně nejspíš nebude co střílet.
Každopádně ranivost 9mm luger bude větší než u malorážky. a i s tou toho pytláci zvládli zastřelit hodně.

Ať tak nebo tak. Ruger PC carabine je zábavná zbraň jednoduché konstrukce.
Už se těším až na ni zkusím tlumič.



smates
Příspěvky: 351

Příspěvek#7 » čtv 14. dub 2022, 20:44

No ja byl nucen osadit kolimator.Je mi taky 50 a nevidim na miridla.S brejlema na dalku mam miridla rozmazany a s brejlema na blizko zase rozmazanej cil.S tlumicem je to parada strilel jsem bez sluchatek a to jsem nemel subsoniky.

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Vik a 12 hostů

cron