Prodej zbraně kat. B (dnes A1)

Samonabíjecí pušky


jenikw
Příspěvky: 82

Příspěvek#16 » čtv 4. srp 2022, 12:22

Zcela jasně? Zbraně, které byly dříve A a nyní jsou B jsou v kategorii A-I. Jak mám poznat jak byl vyroben tento jeden kus? Mně to moc jasné nepřijde tedy. Bylo rozhodnuto, že je to B, dokud to někdo nezmění, nemám jako poznat změnu kategorie, nejsem povinen konzultovat s výrobcem jakým způsobem byla zbraň vyrobena a uvedena na trh.



Dromed
Příspěvky: 8

Příspěvek#17 » čtv 4. srp 2022, 12:33

Piggy píše:Zbraň A-i nejde prodat jako B. Kategorie se změnila ze zákona, akorát kdo nabyl postaru jako B, má teď oprávněně A-I a PZ měnit nemusí, i když už neodpovídá současné kategorizaci.
Dromed: Nákupko A-I neexistuje, resp. jmenuje se výjimka.
Přechodné ustanovení už nejde využít, protože nákupko vydané před účinností novely a dosud nerealizované po roce propadlo.


Jo aha. Áčko jsem ještě nekupoval. Už je mi to jasné takže ZP + vyjimka A-I.

Jsou to kluci mazání ti naši úředníci. Vymeníš slovo povolení za výjimka obě necháš nárokove a můžeš mít útočnou pušku s tlumičem, 30 raným zásobníkem a v něm střely s dutinkou. Jde vidět že ti kriplove z EU jsou úplně mimo. Na jednu stranu je to dobře na druhou je to vlastně strašné.

Uživatelský avatar
P.V.
Příspěvky: 1298

Příspěvek#18 » čtv 4. srp 2022, 12:39

Dromed píše:To aby člověk byl minimálně JUDr. :D


Stačí Mgr., JUDr. je jen jedna písemná práce a obhajoba navíc... :angel:


Jinak koukám např. na Škorpiona - mám koupeno jako pistole samonabíjecí sk. B (neumí "ta-ta-ta-ta a někdy víc") před nabytím účinnosti novely (na tenhle kus nepotřebuji vyjímku), teď už prodejce požaduje sk. A1 (takže na druhý do sbírky bych potřeboval vyjímku) viz. https://www.prodej-zbrani.cz/pistole/st ... 1633p.html .

Špagin bude to samé - původně automat (sk. A), udělaný na samonabíjecí (dříve B, nyní A1) - od účinnosti novely nově kupující potřebuje A1...

Sk. A byla na vyjímku vždy, tam změna nebyla... Ale novelou se vyloupla skupina zbraní vyráběných jako automaty a upravené na samonabíjecí (oproti zbraním vyrobených rovnou jako samonabíjecí)...

Jo, naši úřednící udělali vše, aby náš systém narušili co nejméně... Jinak střelivo s dutinkou lze i do krátké, když si člověk zařídí další (víceméně nárokový) papír... :angel:
Naposledy upravil(a) P.V. dne čtv 4. srp 2022, 12:41, celkem upraveno 1 x.



Dromed
Příspěvky: 8

Příspěvek#19 » čtv 4. srp 2022, 12:40

jenikw píše:Zcela jasně? Zbraně, které byly dříve A a nyní jsou B jsou v kategorii A-I. Jak mám poznat jak byl vyroben tento jeden kus? Mně to moc jasné nepřijde tedy. Bylo rozhodnuto, že je to B, dokud to někdo nezmění, nemám jako poznat změnu kategorie, nejsem povinen konzultovat s výrobcem jakým způsobem byla zbraň vyrobena a uvedena na trh.


Tam nejde o datum výroby ale o datum nabytí platnosti toho zákona. Tedy všechny zbraně tohoto druhu (samonabíjecí pušky) jsou kat. A-I od 30.1.2021.
Je to kravina ale co naděláš. Ještě že jsme s tím jako Češi zase vyje*ali a zbraně nám zůstanou.



jenikw
Příspěvky: 82

Příspěvek#20 » čtv 4. srp 2022, 12:45

OK, žádej A-I. Já budu žádat B a někdo to v budoucnu rozsoudí.

Uživatelský avatar
marinakus
Příspěvky: 4543

Příspěvek#21 » čtv 4. srp 2022, 13:02

Už jsem toto řešil při prodeji mezi dvěma zákazníky (komise) a bylo to přesně tak, jak píše JirkaCV. Prodalo se na NP jako B a na A-1 ji převedli policajti při nové registraci. Přece při prodeji je ta zbraň v CRZ vedená pořád jako B a prodejce ani kupující to změnit nemůže. Policisti ano.



Dromed
Příspěvky: 8

Příspěvek#22 » čtv 4. srp 2022, 13:08

marinakus píše:Už jsem toto řešil při prodeji mezi dvěma zákazníky (komise) a bylo to přesně tak, jak píše JirkaCV. Prodalo se na NP jako B a na A-1 ji převedli policajti při nové registraci. Přece při prodeji je ta zbraň v CRZ vedená pořád jako B a prodejce ani kupující to změnit nemůže. Policisti ano.


No a jsem tam kde jsem byl na začátku :?: nejlepší bude když si na ty policajty zavolám a zeptám se.

Tož dík Fórum ;)

Uživatelský avatar
Killing joke
Příspěvky: 515

Příspěvek#23 » čtv 4. srp 2022, 13:21

Když jsem kupoval AKM, tak mi řekli že je hezký, že mám nákupko na B (vydané pár měsíců zpět), ale že to je na A-1. Pán od kterého jsem kupoval měl samozřejmě v PZ zbraň jako B.

Když jsem prodával škorpiona tak se při odevzdání PZ ptali zda měl kupující A-1.

Takže si zavolej na svoji policii a je to.



Dromed
Příspěvky: 8

Příspěvek#24 » čtv 4. srp 2022, 13:33

Tak jsem volal a už vím. Zbraň lze prodat na NP kat. B, a výjimka se řeší dodatečně. Jenže do NP se musí napsat druh zbraně. A protože nikdo už platné NP na samonabíjecí pušku nemá (platnost rok) a nové NP na samonabíjecí pušku už nikdo nedostane musí mít výjimku. Jednoduché.



Honzajan
Příspěvky: 1039

Příspěvek#25 » čtv 4. srp 2022, 13:48

Coze? Do nakupka se druh zbrane nepise a na becko si porad muzu koupit samonabijeci pusku.

Uživatelský avatar
marinakus
Příspěvky: 4543

Příspěvek#26 » čtv 4. srp 2022, 14:16

Dromed : Druh zbraně se napíše, pokud je znám. A ty nemusíš vědět, na jakou zbraň si NP necháváš vydat. Mám takový dojem, že si tak trochu sám komplikuješ život. Tvoje logika je dost divoká.
Jinak jsi přesně potvrdil, co jsem napsal výše a co uvedl JirkaCV.



JirkaCV
Příspěvky: 1482

Příspěvek#27 » čtv 4. srp 2022, 14:21

Samonabíjecí pušku si samozřejmě na béčko koupit můžeš. Ale ne takovou, která spadla do A-I. Na to je jiný formulář. Není žlutý, ale růžový a nezačíná "Žádám o povolení", ale "Žádám o výjimku". Jiné jsou i důvody žádosti, jinak je stejný.

Uživatelský avatar
marinakus
Příspěvky: 4543

Příspěvek#28 » čtv 4. srp 2022, 14:26

JirkaCV : Jenže je trochu rozdíl v tom, kdy ta puška byla uvedena na trh a poprvé nabyta do vlastnictví. Ale to jsi nakonec v podstatě napsal sám ve svém prvním příspěvku.



JirkaCV
Příspěvky: 1482

Příspěvek#29 » čtv 4. srp 2022, 16:14

Teď (po roce) je úplně jedno, kdy byla uvedena na trh. To nehraje žádnou roli. Nevím, kde jsem psal něco jiného.
Pokud zapomeneme na "přechoné období" - to je už stejně pryč, tak
- nová zbraň - od počátku kat. A-I
- secondhand - do okamžiku prodeje je to B, pak abrakadabra a je z toho A-I. Žádat se musí na formuláři A-I.



Piggy
Příspěvky: 1864

Příspěvek#30 » čtv 4. srp 2022, 16:58

Od 30. ledna 2021 je to A-I, ale do okamžiku prodeje může u původního majitele přežívat na papírech pro B.

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 18 hostů

cron