ProArms PDW 9mm Luger, zkušenosti / recenze

Samonabíjecí pušky


JZFireworks
Příspěvky: 96

Příspěvek#1 » sob 12. srp 2023, 12:21

Ahoj,

První várka karabin od ProArms je vyprodaná.
Nějaké zkušenosti a recenze?

https://www.proarms.cz/pistole-sam-proarms-cz-model-pdw-9-raze-9mm-luger-hl-8-203mm-cerna-16041


Nenašel jsem založené tema.. pokud tu je tak se omlouvám :lol:

Uživatelský avatar
Cemada
Příspěvky: 324
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#2 » sob 12. srp 2023, 13:06

By mě zajímalo jaké díly ProArms vyrábí (resp. si nechává vyrábět).



Haluziak
Příspěvky: 286

Příspěvek#3 » sob 12. srp 2023, 19:17

Já dnes cca 100 115gr sbcek, bez závady, střelba pro mě příjemnější než z CSV9 co jsem měl předtím. Mám na tom AS pažbu kopii MFT Battlelink, Vortex Crosfire, vyměním pažbičku - A2 je fakt výsměch v dnešní době.
Kámoš s ní má asi 200-250 jak SB tak Alsy (ty třeba nechutnaj NFAčku) bez problému, myslím, že prošli i nějaké domácí přebíjenky.
Tvrdá spoušť, otázka, jestli do toho půjdou sehnat pružinky/kontejner.

Jo kámošův Schmeisser s pažbou a pažbičkou od DD lepší, ale taky stál víc něž jednou tolik.

Uživatelský avatar
Letec 12
Příspěvky: 2419

Příspěvek#4 » sob 12. srp 2023, 22:59

Obrázek

Pistole PROARMS CZ, Model: PDW 9

Ráže: 9mm Luger na zásobníky Glock (1ks na 17 ran v ceně)
Hlaveň: 8" (203mm) s povrchovou úpravou QPQ (Tenifer),
Tlumič výšlehu: A2, závitem 1/2"-36
Předpažbí: 6,4" (163mm) se systémem M-LOK
Pažba: teleskopická S4 (oboustranné poutko pro jednobodý popruh), v některých obchodech nabízená bez pažby.



Erix
Příspěvky: 102

Příspěvek#5 » sob 9. pro 2023, 16:21

Zdar, nějaké zkušenosti s touto zbraní? Je to pro mě dokonalá náhrada místo CZ Evo.



Grimpo
Příspěvky: 302

Příspěvek#6 » pon 11. pro 2023, 22:37

Za ty prachy spokojenost. Ale. Měl jsem volných pár dílů, které jsem na tom ihned uplatnil. Jinak bych tak happy nebyl.

1. Příšerná origo spoušť nahrazená základní spouští z VARky. Rázem ze 4 kg krásných asi 2,5 kg.
2. Natahovací héblo nahrazeno za ambi opět z VARky.
3. Grip vyměněn za FAB AGR43. (Ruku mám tak středně velkou, ale měl jsem pocit poloprázný pazoury.)
4. Pažba vyměněná za FAB GLR16. (Jsem průměrné až menší postavy, ale s dodávanou pažbou mi to bylo krátké).
5. Pružina záchytu zásobníku podložena cca 7 mm plastovým špalíkem. Tak jak to bylo jsem se obával že šuple vypadne při každé ráně.
6. Mezi upper a lower vložen ten gumový ondoň z Aliexpresu, aby to celé nerachtalo.

Nástřel zatím asi 500 ran. Do 25 m naprostá spokojenost s přebíjenkami se střelami Alsa 124 grs. Pokud ale chci zkusit honit plech cca 270x270 mm na 100 m, musím to nakrmit továrními SaB 115 grs. Zkoušeno v sedě s dvojnožkou, kolimem s tečkou 2MOA a zvětšovacím modulem 3x.



Haluziak
Příspěvky: 286

Příspěvek#7 » úte 12. pro 2023, 08:19

Odpovím Grimpovi i Erixovi zaráz :D
1. Origo spoušť takový vojenský průměr, říkal jsem si že ji vyleštím ale zatím jsem se k tomu nedostal.
2. Oboustranná natahovací páka bestpatron na tom nedržela a při střelbě mě občas práskla do xichtu.
3. A2 ručka by v dnešní době už měla být zakázána jako mučící nástroj.
4. Mám tam Airsoft MF Battlelink a spokojenost (koupeno bez pažby). Ale používám max na 3 polohu delší pažbu jsem nikdy nepotřeboval. Nejvíc používám polohu 1 stupeň od minima.
5. Na tohle jsem nehrabal a drží to. Akorát plné šufle na shozený závěr to je porod.
6. Taky tak.

Nástřel taky cca 500, bez závady. Střílím 115gr SB se kterými mám dobrou zkušenost už z CSV9 a hlavně dobře fungují i v mém Glocku s kompenzátorem.
A4 gong na 100m není problém. Taky na tom mám kolim 2MOA a magnifier 3x a s magnifierem, je to ještě lehčí.



Grimpo
Příspěvky: 302

Příspěvek#8 » úte 12. pro 2023, 09:26

Ad bod 2. - tenhle trabl s tou Vosátkovou pákou jsem ještě nezaznamenal.

Ad bod 1. doplnění - jazýček spouště jsem musel zkrátit cca o milimetr, při stisku se blokovala o lučík.

PS: Při příští návštěvě střelnice chci těch 100 m zkusit s taktickým puškohledem. Schválně co se na tu dištanc dá spáchat s 4,5x zvětšením v 9lug z 200mm trubky.



Erix
Příspěvky: 102

Příspěvek#9 » stř 13. pro 2023, 21:04

Zdar, díky. Předpokládal jsem takové Dodo(dodělej doma), ale nebál bych se toho. Někde to musím ještě testnout. ;)



Tymoty
Příspěvky: 3

Příspěvek#10 » pon 25. pro 2023, 16:33

Zlomil se uz nekomu udernik? Me ted po cca 200 ranach. Ma nekdo tip, ktery koupit nebo je to jedno?



Střelec
Příspěvky: 1673

Příspěvek#11 » pon 25. pro 2023, 16:41

Reklamace



jjjhe
Příspěvky: 109

Příspěvek#12 » úte 26. pro 2023, 09:22

Já sám jsem slyšel o několik zlomených v mém okolí, vše do 500 ran. Zástupce Proarms se na FB dušoval, že to byly 2-3 případy a nové várce už se to neděje. Ale tak co čekat, je to levný a poskládaný z kdo ví čeho.



Grimpo
Příspěvky: 302

Příspěvek#13 » úte 26. pro 2023, 10:47

Já o tom slyšel - prý kolem 400 ran. Tak jsem pro jistotu objednal do foroty jeden. Trochu se liší od původního, je o něco lehčí. Při příští návštěvě střelnice ho raději otestuju.



Grimpo
Příspěvky: 302

Příspěvek#14 » stř 17. led 2024, 07:07

Takže novější lehčí provedení zápalníku ozkoušeno. Chování beze změny, na 100 ran cca 3x napoprvé neodpálená zápalka. U mých přebíjenek. To se mi poslední půlrok děje i u G19, takže problém je jinde. Dokonce myslím, že s tím těžším starším zápalníkem to bylo ještě horší. Ergo ten starší budu nosit v gripu jako zálohu.

Uživatelský avatar
Choppersteve
Příspěvky: 21

Příspěvek#15 » ned 3. bře 2024, 20:51

Tak jsem šel taky do Proarmsky. Rozhodla cena a na to moje šolíchání na střelnici to bude stačit. Zatím jsem byl jen zastřílet kolimátor (prizmatický Vortex spifire 1x) + cca 200 ran. SB 115 grainů v pohodě, ale u přebíjenek co kupuji na střelnici to byla hrůza. Zhruba každá 3 rána špatně vyhozená hilzna. Kdoví co do toho sype, nebo spíš nesype. Zpracování vypadá celkem solidně, ale celkově je to opravdu rozviklané. Nevím jestli je to standard u zbraní typu AR, nebo standard Proarms, ale celkem mě to vadí. Zatím jsem to vyřešil tak, že jsem na obě horní strany loweru nalepil kousek hasbergu silný 0,2mm, tím vůle úplně zmizela a zadní čep jde trochu víc ztuha ven. Pažbičku jsem pouze upravil, drásala mě prst a nervy. Pažbu jsem vyměnil za Battlelink. Na předpažbí jsem si vyrobil Alu doraz za který zaháknu ukazovák při úchopu vpředu za předpažbí. Pružiny (ano , opravdu tam byly narvané 2 pružiny) na záchytu zásobníku jsem vyměnil za 1 silnější, původní byly moc jemné.
Abych to tak shrnul...je to levné a tak trochu dodělej doma, ale střílí to a na 25m zasáhy do pětikačky. Na 50m jdu příště a věřím že v desítkách to bude...pokud tak daleko ještě vůbec uvidím :D .

Už jste někdo s touhle zbraní nastříleli 2-5K? Dejte vědět jestli drží, popř co je špatně.

IMG_20240303_193658.jpg
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 3 hosti