CZUB Scorpion EVO 3 S1

Samonabíjecí pušky
Uživatelský avatar
Héfaistos
Příspěvky: 587

Příspěvek#421 » ned 5. zář 2021, 01:26

Letec 12 píše:Je to jak píšeš. Dá se s tím střílet i při vypnutém osvětlení, to je pak osnova černá, jinak má podsvětlení zelené, nebo červené. Hlavní výhodou je, že má dioptrickou korekci, což je i nevýhoda, protože se nedá střílet s oběma očima otevřenýma...

Co je to za blbost? Dioptrická korekce NENÍ zoom nebo něco takového. S prismou 1X (jako je výše zmíněný Spitfire AR) se dá střílet s oběma očima otevřenýma naprosto normálně. Jediné, co je potřeba (na rozdíl od kolimátorů) dodržovat, je správný eye relief (tj. vzdálenost oka od okuláru).

Pozn.: - sám prismy 1X používám místo kolimátorů, protože mám pravé (řídící) oko krátkozraké + astigmatismus, takže bez brejlí mám z tečky kolimátu hvězdičku a cíl rozmazaný. S prismou si dioptrickou korekcí hezky zaostřím abych viděl osnovu & cíl ostře bez brejlí a můžu střílet stejně jako s kolimem. A hlavně naprosto bez problémů s oběma očima otevřenýma. No problem.

Pozn2.: S oběma očima otevřenýma se dá střílet klidně i s prismou do cca 2x - 2,5x zvětšení - to už je ale dost o zvyku a o tréningu.

Uživatelský avatar
Letec 12
Příspěvky: 2415

Příspěvek#422 » ned 5. zář 2021, 11:14

Když máš zdravé oči, tak můžeš mířit oběma očima, jenže když vidíš bez brýlí něco takového:
Obrázek
máš problém a to druhé oko je najednou pasé. Možná se na to dá časem přivyknout, ale není to pro oči stejné, jako když koukáš přes holografický kolimátor, bez korekce.

Uživatelský avatar
Héfaistos
Příspěvky: 587

Příspěvek#423 » ned 5. zář 2021, 13:21

Aha, už rozumím, jak jsi to myslel. Je fakt, že já to beru podle sebe, kdy levé oko mám v pořádku a jen pravé mám krátkozraké. Normálně střílím (např. přes pevná mířidla) bez brejlí a oběma očima - mozek si prostě doostří celý obraz z toho levého oka a pravým vidím ostře mušku.

S prismou si zaostřím pravý řídící oko hezky na cíl a vidím pak ještě lépe, než normálně. ;)

To, co myslíš a co jsi ukázal na tom obrázku platí pochopitelně pro někoho, kdo je krátkozraký na obě oči a to více než 1 dioptrii. To ano - pak jedině prostě střílet s brýlemi, a to je pak jedno, jestli mám prismu nebo kolimátor.



cipis
Příspěvky: 2076

Příspěvek#424 » pát 24. zář 2021, 18:50

Dnes mi v Ascalonu dali do Eva úplně nový kontejner s kompletní spouští, tak bude za týden další test.

Uživatelský avatar
Letec 12
Příspěvky: 2415

Příspěvek#425 » pát 24. zář 2021, 18:55

Jsem hodně zvědav. Snad druhý pokus dopadne dobře.

Uživatelský avatar
tomasek
Příspěvky: 424

Příspěvek#426 » pon 4. říj 2021, 10:57

Ahoj, tady je recenze Micra, příjde mi obrovské, ale možná to dělá ta opěrka a tlumič
https://www.youtube.com/watch?v=YUK0fbdP01g

Uživatelský avatar
Letec 12
Příspěvky: 2415

Příspěvek#427 » pon 4. říj 2021, 13:35

Ono je těch recenzí víc, ale tento model není určen pro ČR.



getsome
Příspěvky: 612

Příspěvek#428 » pon 4. říj 2021, 15:31

Letec 12 píše:model není určen pro ČR.

Z principu mi takové věci docela vadí. Pokud je to ještě pořád Česká zbrojovka a není to jen jméno a nejsme pro ni jen levná montovna…

Uživatelský avatar
Letec 12
Příspěvky: 2415

Příspěvek#429 » úte 5. říj 2021, 10:53

Sdílím pocity, zrovna Micro by mě někde na předváděčce docela zajímalo. Velké to je i s krátkou hlavní, to bez debaty, ale něco do sebe to má.



risa2000
Příspěvky: 845

Příspěvek#430 » úte 5. říj 2021, 11:43

CZUB konečně vyslyšela volání rodičů po tom, že na trhu nejsou krátké karabiny pro děti do 10 let, pro domácí střelbu na zahradě, a uvedla Scorpion Micro! (Zatím tedy jenom v US).

Jinak vážně, při délce hlavně cca 4,5" bych už spíš šel do IA-SC9, nebo IA-SC9-K (https://innovativearms.com/portfolio/sc ... -scorpion/), bohužel taky jenom US :(



Béďa
Příspěvky: 817

Příspěvek#431 » ned 24. říj 2021, 12:26

Už prosákly nějaké informace o EVO4? Prý to má být výrazně lepší, dle zdroje na FB...

Uživatelský avatar
Letec 12
Příspěvky: 2415

Příspěvek#432 » ned 24. říj 2021, 13:23

Z jakého zdroje, můžeš sem vložit odkaz?
Jinak pochybuji že by tomu dali jiné číslo. EVO 3 je zavedené, a měnit to nebudou. Když tak NEO, nebo S2 místo S1



Béďa
Příspěvky: 817

Příspěvek#433 » pon 25. říj 2021, 16:07

Bylo to na FB myslím zeakupina PCC.



JeeT
Příspěvky: 11

Příspěvek#434 » pát 29. říj 2021, 12:25

Letec 12 píše:Z jakého zdroje, můžeš sem vložit odkaz?
Jinak pochybuji že by tomu dali jiné číslo. EVO 3 je zavedené, a měnit to nebudou. Když tak NEO, nebo S2 místo S1

Ve vyrocni zprave z kvetna 2020 se uvadi ze se planuje vyroba Scorpion Evo 4, P-11 a Bren HPR, ktere by se mely vyrabet v americkem Little Rock. Co z toho nakonec spatri svetlo sveta je otazka. Pokud to nebyly jen reci pro akcionare :)

Uživatelský avatar
Letec 12
Příspěvky: 2415

Příspěvek#435 » pát 29. říj 2021, 12:40

OK, díky. Je jasné, že firma musí dál vyvíjet, jen je otázkou co a kdy přijde na trh a jestli to bude posun k lepšímu :D. Čekal bych že na vývoj nové zbraně je zapotřebí 3-4 roky. Moc rychleji to nejde.

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: CzechJoker a 9 hostů