CZUB Scorpion EVO 3 S1

Samonabíjecí pušky
Uživatelský avatar
Letec 12
Příspěvky: 2415

Příspěvek#391 » sob 14. srp 2021, 19:52

Dík, bez těch podložek se ty pružiny dělají i u u nás, třeba tady . Odpor spouště je pak 2,5kg a stojí to obvykle 159Kč
Nebo pak přímo HBi na Bearece za 350 Kč což je pořád zlomek ceny Ascalonu, který má už nízký odpor 1,4kg. Tuhle výměnu chápu.
HBI.jpg
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.



cipis
Příspěvky: 2076

Příspěvek#392 » pát 20. srp 2021, 23:25

Tak jsem ten Ascalon namontoval. Odpor dobrý, kratičký chod, to je paráda.
Ale. Není reset, prostě to zůstává vzadu. Díly jsou řezány asi paprskem, ale tak, že je vidět, kde začal a kde končil, je tam hrb, když kladivo ručně tlačím dozadu, tak to šíleně skáče. Ve spodní části těla to drží tak, že je na jedné straně jazýčku spouště mezera a na druhé straně se to nejspíš dotýká a proto se to nevrací. Mimo tělo je ten návrat takový hodně nepřesvědčivý. Za ty prachy jsem teda předpokládal bezchybné provedení a funkci... Přemýšlím, jestli si to mám dodělat sám anebo to chlapcům dovézt a co to jako má znamenat ...

Uživatelský avatar
Letec 12
Příspěvky: 2415

Příspěvek#393 » sob 21. srp 2021, 05:59

Tak to je docela smutné. Trochu jsem po tom Ascalonu pokukoval a tohle mě zklamalo. Jestli to není daleko, udělal bych si výlet, nebo to rovnou poslal zpět na reklamaci. Minimálně by ti měli vyměnit kontejner za takový co funguje hned po nasazení. Problém s hrubým opracováním to ale stejně nevyřeší. Vím že není těžké to doma "doleštit", ale za ty prachy to mělo být už z výroby perfektní.



partykiller
Příspěvky: 60

Příspěvek#394 » sob 21. srp 2021, 12:54

Ahoj, prosím o doporučení tlumiče na EVO. Typů se dá koupit několik, ale zajímaly by mě reálné zkušenosti - co největší utlumení. Díky



margolina
Příspěvky: 31

Příspěvek#395 » sob 21. srp 2021, 14:13

2Cipis
Zdarec, možná vím.
1) měnil jsi jen spoušť nebo celý mechanismus?
2) jen abych si ujasnil - není reset - spoušť ti zůstane vzadu a nevrátí se dopředu?
3) Vrátí se, když se do ní lehce brnkne?



cipis
Příspěvky: 2076

Příspěvek#396 » ned 22. srp 2021, 00:47

1) vyměnil jsem celý ten kontejner https://www.ascalon-arms.cz/scorpion-ev ... mus-ergon/
2) ano
3) pokud je to v těle, tak se do ní musí šťouchnout, když je to venku mimo tělo (jen v ruce ten kontejner), tak se šťouchat nemusí, ale je to takové líné - pustím prst ze spouště a tak nějak líně se posune dopředu

Uživatelský avatar
Letec 12
Příspěvky: 2415

Příspěvek#397 » ned 22. srp 2021, 11:12

Zde je ten kontejner kontejner. Vlevo jsou dva snímky nového, vpravo pro třech nataženích a vypuštěních na prázdno. Docela dobře je tam vidět, jak hrubě je kohout vyřezán a jak rychle se na něm tvoří jamka od zápalníku. Autor uvádí, že kladivo musí být měkčí aby nedocházelo k deformaci zápalníku. a tím selhání zbraně.
A1.jpg

@Cipis: máš tam ty dva ozuby na kladivu vyleštěné tak jako je na fotkách? (Dobře jsou vidět na posledním snímku, kde na ně ukazuje prstem a lesknou se)
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.



cipis
Příspěvky: 2076

Příspěvek#398 » ned 22. srp 2021, 13:59

Jo, vsechno odpovida, otlaky, hrubost, vybrouseni, ...
Ja to teda ted zkousel asi 100x naprazdno a uz se ten reset probira, nicmene neni vubec presvedcivy a parkrat bylo treba te spousti pomoci.
Prijde mi to jako polotovar, ne jak spouste do XDMek, ktere funguji na prvni pokus.

Uživatelský avatar
Letec 12
Příspěvky: 2415

Příspěvek#399 » pon 23. srp 2021, 11:05

Takže samo domo bys to dobrousil a je možná že po 200 natažení na sucho si to nakonec sedne samo... :(

Bylo ještě něco dalšího co jsi měnil? Máš původní rukojeť, předpažbí?

Vzhledem k tomu, že to kope skoro jak plnotučná jsem začal přemýšlet o vojenské pažbě (jen mi chybí přímé srovnání, tak nevím).



cipis
Příspěvky: 2076

Příspěvek#400 » pon 23. srp 2021, 11:31

Z těla vše původní, ve starém spoušťáku praskla bicí pružina (nemám tušení, ale hrubo přes 10000), v záruce se vytavila podložka mezi hlavní a předpažbím (úspěšně po 2 měs. vyreklamováno/opraveno).
Redukci na AR pažbu jsem si vyrobil, roky používal, všem se to strašně líbilo, ale já tam dal nakonec původní, nemám s tím problém.
Jsem zvědav, s čím přijde margolina, když píše, že možná ví ...

Uživatelský avatar
Letec 12
Příspěvky: 2415

Příspěvek#401 » pon 23. srp 2021, 11:47

Dík, pochopil jsem, že margolina mluví asi spíš o tlumiči, než doplňcích.
Vím, že ta podložka se občas pochroumá. Prodává se i kovová.
Tu pažbu, něco takového?
Obrázek

V US ten mezikus prodvají na CZ Custom



cipis
Příspěvky: 2076

Příspěvek#402 » pon 23. srp 2021, 11:54

Bylo to odkazované na mě a já o tlumiči (ještě; je na cestě) nemluvil, tak třeba ještě napíše.
Vidíš, to ani nevím. Ale od té doby ok, dokonce ikdyž to pak také dostalo záhul - začalo se to hýbat po odpoledni s cca. 1500 výstřely.

Uživatelský avatar
Letec 12
Příspěvky: 2415

Příspěvek#403 » pon 23. srp 2021, 12:15




cipis
Příspěvky: 2076

Příspěvek#404 » pon 23. srp 2021, 12:55

Jo, to je ono, údajně ten můj kus dostali na stůl i konstruktéři, protože nechápali, jak jsem to mohl utavit. On nepraskne, jak píšou, ale prostě se natavil a předpažbí se začalo hýbat. Mám kus z těch ne úplně prvních, ale řekněme těch dřívějších, tak v těch novějších to mají už nějak ošéfované.
Díky za tip, až to zase utavím, tak už si to budu muset měnit sám, tak vím za co :)

Uživatelský avatar
Letec 12
Příspěvky: 2415

Příspěvek#405 » pon 23. srp 2021, 13:56

1500 ran za odpoledne? Já bych se až tak moc nedivil. Ono i 150 rychle za sebou to dokáže rozehřát..

Jestli se ještě můžu zeptat, jaká máš mířidla, kovová, nebo kolimec

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 14 hostů