CZUB Scorpion EVO 3 S1

Samonabíjecí pušky
Uživatelský avatar
Letec 12
Příspěvky: 2415

Příspěvek#511 » sob 13. kvě 2023, 18:44

Beareka má podobnou akci, zatím zveřejnili na krátkou.
https://www.beareka.cz/pusky/puska-samo ... -luger.htm

Nemá někdo osobní zkušenost jaký je rozdíl mezi vojenskou nebo obyčejnou pažbou?
Má to vliv na vnímání zpětného rázu?



antonspelec
Příspěvky: 1182

Příspěvek#512 » sob 13. kvě 2023, 20:03

Jako dvacka je asi tak maximalni hodnota, co tenhle bazmek ma. Nicmene z meho pohledu a na zaklade osobnich zkusenosti s touhle zbrani jsou to porad vyhozeny penize a presne priklad, kdy se vyplati prisetrit a koupit neco poradnyho. Fakt to nikdo nekupujte bez predchoziho vyzkouseni, jen proto, ze to je prechodne levnejsi…abyste pak nebyli zklamani…

Uživatelský avatar
Kodiak66
Příspěvky: 42
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#513 » ned 14. kvě 2023, 18:05

Tak kdo z Vás už objednal? Já o tom uvažuju.



ondra009
Příspěvky: 49

Příspěvek#514 » ned 14. kvě 2023, 19:22

antonspelec píše:Jako dvacka je asi tak maximalni hodnota, co tenhle bazmek ma.

Co je to prisetrit si? Dalsich 80 litru? To uz je pak ale na srovnani s ojetou oktavkou ne?



Motostrelec
Příspěvky: 110

Příspěvek#515 » pon 15. kvě 2023, 08:16

Hele já Evo měl a celkově musím říct že až na popraskanou první generaci průhledných zásobníku (vyřešeno rychle v reklamaci a bez keců) ta zbraň byla naprosto OK. Zavady žádné a schroupala všechny možné navážky.

Porovnával sem napřímo (z ruky do ruky) s POF MP5 a jediný rozdíl byl ne ve zpětném rázu, ale jen v čase jeho působení. Prostě Evo ho v rámci svého cyklu předá rychleji a MP5 ho rozkládá do delšího času. Asi jako rozdíl mezi výstřelu z AK vs. vz.58. Jako chápu že to někdo řeší při střelbě dávkou, ale v semi to za mě fak nemá cenu u 9Luger nějako víc prožívat.

Chápal sem že bylo k zamyšlení jestli jít do Eva za 30kkč a nebo do POF Mp5 za 35kkč, ale jestli se teď dá Evo koupit za 20kkč a POF MP5 aktuálně za 45kkč, tak za mě fakt není co řešit.

Navíc do POF MP5 díky abcenci railů ještě hned po koupi přisypeš..



Béďa
Příspěvky: 817

Příspěvek#516 » pon 15. kvě 2023, 11:09

Za 20je dle mě to Evo v pohodě.

Srovnání s POF netuším, ale to co popisuje kolega s POF je u HK SP5 absolutní blábol...
SP5 je silnější malozka, Evo má větší zpětný ráz než 223 ARko...
Rozdíl v chování je propastně někde jinde ... beru že cena HK plus doplňky je masakr, ale funguje to.

Uživatelský avatar
Letec 12
Příspěvky: 2415

Příspěvek#517 » pon 15. kvě 2023, 15:37

Mám stejný zážitek. Střelba z HK SP5 je opravdu jak střílet z malorážky. Podobný i když nepatrně větší zpětný ráz mají konverze. Dokonce i nebržděný BT APC9 je fajn, jelikož má hydraulický tlumič zpětného rázu. Vše se celkem rychle vrací do záměrné. EVO naproti tomu kope, tancuje a dělalá problém při rychlé střelbě udržet kraťase v záměrné. Za 20k+ to ale nemusí být špatná hračka. Navíc když kvalitní konkurence začíná na 60k - 85k. Striboga jsem nezkoušel ale ti co mohli přímo srovnat říkali, že až takový rozdíl to není a navíc ta jeho "spolehlivost". Takže závěr: kdo střílí málo, nebo na dražší šetřit nechce, pro toho nemusí být EVO za tuhle cenu vůbec k zahození. Jen musí přijmout kompromis.



monk
Příspěvky: 159

Příspěvek#518 » pon 15. kvě 2023, 16:33

brzděný stribog je neporovnatelny k EVU. Pokud človek dokupi na evo spoustak atd. tak je to uz vpohode zbran. pocitove 16" varianta min kope. ted za tu cenu i kdyz to clovek dokopi spoustak, kompik, pruzinu, rucku, natahovaci paku tak je stale pod 30k.



sokar
Příspěvky: 443
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#519 » pon 15. kvě 2023, 17:01

Jen pro info, ty zbraně se vyrábí a nejsou ani stáhnuté z US trhu, ani použité. Dostupné budou za týden a pak s malými prodlevami než se vyrobí další kusy. Největší zájem je o tuto : https://zbrane.habresto.cz/cz-scorpion- ... na-optiku/ protože se dá v klidu osadit tlumičem. A kdo by chtěl jen gun bez ammo tak se dá na místě domluvit taky :D

Uživatelský avatar
Walt
Příspěvky: 492

Příspěvek#520 » pon 15. kvě 2023, 19:27

Béďa píše:Za 20je dle mě to Evo v pohodě.

Srovnání s POF netuším, ale to co popisuje kolega s POF je u HK SP5 absolutní blábol...
SP5 je silnější malozka, Evo má větší zpětný ráz než 223 ARko...
Rozdíl v chování je propastně někde jinde ... beru že cena HK plus doplňky je masakr, ale funguje to.


MP5 POF se chova klidneji nez MPX, je to levnejsi klon MP5 od H&K
I nosic zavorniku ma vyplneny wolframovym granulatem jako original
EVO mi po dvou zasobnicich zpusobilo modre rameno
Za dvacku si sve kupce najde a nebude jich malo
Plno lidi hlasuje penezenkou



rarach89
Příspěvky: 87

Příspěvek#521 » úte 16. kvě 2023, 01:24

Nemá někdo porovnání s Ruger PC Charger? Cena 24500, je na Glock zásobníky a leží mi tady sklopka ze Siga, takže bych to měl bez další investice. Vzhledově vyhrává Evo, ale ten zbytek...



Motostrelec
Příspěvky: 110

Příspěvek#522 » úte 16. kvě 2023, 06:10

Ale notaaakkkkk, modré rameno ? Zpětný ráz větší než AR v 223 ? To jako vážně ? :-D :-D :-D :-DJak říkám v porovnání s POF a střídačka z ruky do ruky, v semi nicmoc rozdíl, jedině v průběhu nikoliv v intenzitě.

Ano v dávce je HK i POF opravdu jinde, ale v semi ?

Já osobně jediné co bych na Evu řešil, tak je odpor spouště, ten rychlosti opravdu nepřidá. Ale na POF byl podobně strašnej a navíc delší dráha.

Toť muj názor, hádat se nebudu, každý ať si posoudí nejlépe sám a na živo. Ale při téhle ceně je ta zbraň víc než v pohodě.

Uživatelský avatar
Walt
Příspěvky: 492

Příspěvek#523 » úte 16. kvě 2023, 06:17

Jo, vazne, tenhle zazrak z Brodu mi udelal modrinu na rameni, proc bych si to vymyslel?



Jarda.Jezek
Příspěvky: 862

Příspěvek#524 » úte 16. kvě 2023, 06:53

Modřinu nevylučuji, ale není to zbraní.

Uživatelský avatar
Letec 12
Příspěvky: 2415

Příspěvek#525 » úte 16. kvě 2023, 07:40

Walt píše:EVO mi po dvou zasobnicich zpusobilo modre rameno...

Tím jsi mi asi odpověděl na mou otázku, jestli se vyplatí armádní opěrka tlumící zpětný ráz.. takže asi vyplatí.

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: smety a 13 hostů