Samonabíjecí karabina v 9L

Samonabíjecí pušky
Uživatelský avatar
Letec 12
Příspěvky: 2419

Příspěvek#241 » úte 1. lis 2022, 15:27

Docela dobře to bylo rozebrané tuším na střelectví. Měl jsem ji v ruce. Je to DoDo, humpolácké po všech stránkách, ale na malou vzdálenost to funguje. Dál než 25m jsem to nezkoušel.

Uživatelský avatar
Walt
Příspěvky: 493

Příspěvek#242 » úte 1. lis 2022, 16:19

Povrchovka je nejaky gumoasfalt, ale pod nim fosfat
Zpracovani neni nijak tragicke, nosic zavorniku je duty a vyplneny granulemi z wolframu jako u originalu, zbrane vyrabi na masinach od nemcu
Nahradni dily jsou identicke s dily H&K, plno veci slo sehnat na ZIB - ten bohuzel prave skoncil
Neco ma ZS (MKE, POF a obcas i H&K), ale ceny vesmes vyrazne jinde
Lower na G3 od ZIB (po uprave lze pouzit) stal 49 ecek, u ZS momentalne 8 200 korun, teleskopicka pazba typ F stala 350, momentalne u hkparts kolem litru v dolarech
Obcas mi blbe vyhodila hilznu, po nahrade vytahovace za original a lower H&K uz bez problemu
Amici si chvali kvalitu zasobniku POF

Uživatelský avatar
Walt
Příspěvky: 493

Příspěvek#243 » úte 1. lis 2022, 18:04

Jeste doplneni, RIS lista od H&K na moji MP5 nesla nasadit, povrch Cerakote
Lista od FAB i B&T je v pohode



Střelec
Příspěvky: 1671

Příspěvek#244 » úte 1. lis 2022, 20:07

Jak je zmíněno, je to celkem humpolácké provedení, originál HK je proti tomu zpracovaný krásně, dokud to bylo pod 30 tisíc, tak budiž, ale 40, co to stálo posledně, už mi za to přijde jako přestřel, zvlášť, když do toho musí člověk investovat, aby to nějak vypadalo.

Uživatelský avatar
Walt
Příspěvky: 493

Příspěvek#245 » úte 1. lis 2022, 20:55

Za me je nutna investice vytahovac za 1 500 a lista za 2 500



Béďa
Příspěvky: 821

Příspěvek#246 » pon 20. úno 2023, 21:42

Vypadá to že HK nabídne v EU HK SP5k PDW!
Za mě asi nejhezčí MP5, navíc ty rozměry jsou super a přidání trilug taky .
Samozřejmě cena má být masakr,.plus doplnění o montážní rozhraní a teleskopickou pažbu a jsme někde okolo 100...navíc je prý.problem s tlumením.u klasického tlumiče.
Jsem na ni dost zvědavý.

Uživatelský avatar
Walt
Příspěvky: 493

Příspěvek#247 » úte 21. úno 2023, 04:20

V MP5k je pro strelbu s tlumicem nutne vymenit dil v zavorniku co vytlacuje valecky



Erix
Příspěvky: 102

Příspěvek#248 » stř 19. črc 2023, 17:03

Zdravím, nemá někdo zkušenost s firmou/výrobcem Palmetto State Armory? Koukám co je ve světě za možnosti v kategorii PCC, a tato firma mě zaujala. Mimo klasické AR9, které jsou běžné mají i AK-V, což vypadá taky pěkně :)



Béďa
Příspěvky: 821

Příspěvek#249 » stř 19. črc 2023, 18:48

A jak to sem dostaneš?.



Erix
Příspěvky: 102

Příspěvek#250 » stř 19. črc 2023, 19:31

No samozřejmě bych musel oslovit nějakého dovozce, určitě to není sranda to sem dostat. ;)



Béďa
Příspěvky: 821

Příspěvek#251 » čtv 20. črc 2023, 13:02

Pokud do toho půjdeš tak se určitě podél o zkušenosti, nebudu určitě jediný, koho by to zajímalo.



Erix
Příspěvky: 102

Příspěvek#252 » čtv 20. črc 2023, 20:27

Uvidíme, co a jak dopadne. Samozřejmě, že se případně podělím. Ty AKvčka od PSa jsou taky boží. Pak jsem ještě našel nějaké PCC z Polska od SOG v 8", nyní nedostupné, ale nevypadá zle (cenovka byla okolo 25t).

Uživatelský avatar
erteple
Příspěvky: 242

Příspěvek#253 » pát 22. bře 2024, 01:03

Kolegové, přemýšlím o nějaké levné karabině v 9l. Nechci nic přes 50, protože s frekvencí, jakou poslední dobou chodím střílet, to prostě nemá cenu. I ten bržděný závěr oželím asi... Nejsem úplný fanda do AR-15, takže nehledám něco, s čím budu levně trénovat na plnotučnou (navíc Antregy a Proarmsy nikde nikdo nemá). Sháním zkušenosti, zatím mám tři kandidáty (každý s jinými zásobníky, protže glocka mám G43 s "nestandardními"):

CZ Scorpion Evo: Oblíbená, spoustu doplňků (vyloženě mě svádí možnost vyměnit předpažbí za delší a nandat tlumič), relativně lehká. ALE občas problémy s OOB (hlavně USA jak jsem pochopil, ale i tady), kus od kusu vaklavá a některé doplňky jsou prostě nutnost vyměnit (pažbička, pojistka, natahovací páka).

Stribog: Jestli to chápu dobře, tak bržděný závěr, ALE na videích ho moc nechválí (ergonomie), nejsou na něj díly a prodává to myslím jen jeden prodejce.

Calik Crossline-C 9, objevil jsem náhodou: celokovová, (prý) solidně udělaná, ALE o dost těžší, z Turecka, doplňky prakticky neexistují, není skoro vůbec rozšířená (jediná videa jsou z Turecka, Indie a Polska, nemá tady ani vlákno, což je podivné).

Zatím mi z toho vychází nejlépe ta CZ, ale když sleduji chování firmy v případě problémů, asi je jedno, jestli Slovensko nebo Turecko; bohužel časy kvalitních CZ už skončily, i když vzhledem k její rozšířenosti je asi statisticky dané, že budou nějaké problémy a samozřejmě si lidi stěžují spíše, než chválí. A bůh ví, jaký bude přístup neznámé firmy Calik...

PS: Ano, vím, že HK MP5SD by byl super a krásný, stejně jako jiné HK nebo BT, ale tolik se mi dávat nechce na to, abych si třikrát ročně vystřelil...



monk
Příspěvky: 180

Příspěvek#254 » pát 22. bře 2024, 07:18

Ahoj v klubu mame EVA a Stribogy.
Kdyz u EVa vymenis pazbicku tak problem s pojistkama zmizi, spoust se da vyresit bud 170 pruziny ( je to ok) a nebo Ascalon za 4200 a ta je pak super. Ja mam na evu GIS HP9 a je to super.
Stribog u AL bych akorat vymenil pazbicku za magpul. jinak z krabice super zbran za ty penize ( bavim se o 30k ne 40 co je ted na obchode). ergonomije je podobnejsi AR.Dovozce je QINS nebo JGS trade. ale bral bych jedine tu brzdenou



Haluziak
Příspěvky: 285

Příspěvek#255 » pát 22. bře 2024, 07:30

Spoušťák od Ascalonu do EVA jsem viděl po cca 500 ranách a teda vypadal, že dostal tak 50000, omačkaný omlácený - úplně to na mě kvalitou nekřičelo.

Stribog je super, ale ... kolikátá už je verze zásobníku? A už konečně funguje? Jednoho měl kámoš, taky ho vychálil do nebe, ale tím že ho koupil vystřílel 50 ran a jel na měsíc do servisu, vrátili mu ho vystřílel 250 ran a jel zase na měsíc do servisu už se nechlubil. Od té doby jsem ho neviděl, přestal s námi střílet.

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Albert, tata7474 a 22 hostů