Samonabíjecí karabina v 9L

Samonabíjecí pušky
Uživatelský avatar
morho
Příspěvky: 701

Příspěvek#301 » sob 6. dub 2024, 22:27

BT má pro GHM teleskopickou pažbu, vypadá hodně cool, ale patka (? buttpad) je hodně malá, pro lidi který při střelně klopí hlavu to asi není problém, ale když člověk preferuje co nejvzpřímenější postoj, tak si pažbu opře max trochu o klíční kost.
Ještě vím o dvou firmách v US který dělají vlastní koncovku / adapter pažby s Picatinny railem (A3 Tactical a Copper Custom), takže se dají použít třeba SIG pažby. Ale samozřejmě neposílají mimo US a člověk to sem musí dostávat přes nějaký známý.



Střelec
Příspěvky: 1681

Příspěvek#302 » ned 7. dub 2024, 10:50

erteple: výběr zbraně dobrý, ale když na to foto koukám, tak co tě vede k tomu, na zbraň za skoro 50 dát pouťové sklo z Aliexpressu (vím, že už je i v obchodech)? Po zkušenostech bych už do levných skel nešel.



matkoo
Příspěvky: 191

Příspěvek#303 » ned 7. dub 2024, 11:18

Trochu offtopic
To:strelec vector je pomer cena vykon super mam od nich radu continental optika , kolim frenzy a bez problemov
Aliexpress je obchodny portal to neznamena ze su tam len lacne sumty.Pre mnohe aziske firmy je to jeden s predajnych kanalov.Vela krat ked nieco chcem kupovat tak ma firma odkaze na ali lebo je to pre nich rychle riesenie predajne kanalu.
Aliexpress neznamena vzdy lacny sumt

Este raz sorry za offtopi



Béďa
Příspěvky: 822

Příspěvek#304 » ned 7. dub 2024, 12:06

Ohledně Vectoru. Měl jsem v ruce nový 1-10x a byl v šoku,.jasně není to stále optika za 60....ale na obou koncích to mělo hezký obraz, klikání za tu cenu slušné.



Erix
Příspěvky: 106

Příspěvek#305 » ned 7. dub 2024, 17:27

Zdar, tak taky přeji, ať funguje bez problémů. Co se týče optik/kolimatorů od Vector Optic, též jsem byl ubezpečen,že vydrží (hobby použití). Akorát pistolové modely prý moc nedrží (viz YT), ale mohl to být vadný kus, nebo prostě přílišný provoz.

Až GHM9 pořádně vyzkoušíš, tak děj vědět. Mělo by se to chovat lépe, než Evo. Má to nějak vylepšený, závěr (myslím brzdu nebo tlumení)? Mě by lákalo CSV9, akorát ten lower by mohl být dural.

Uživatelský avatar
morho
Příspěvky: 701

Příspěvek#306 » ned 7. dub 2024, 17:40

Erix: GHM9 má na závěru hydraulický buffer.

Uživatelský avatar
erteple
Příspěvky: 249

Příspěvek#307 » ned 7. dub 2024, 18:08

Díky. Já právě taky slyšel, že ty Vectory by měly být OK. Ja ho původně koupil na malorážku pro děti, ale samozřejmě toto má přednost. Když to nepůjde, tak těch 3000 je škoda, ale alespoň se poucim.

Jinak celý závěr a vlastně i upper je opravdu poctivá masa kovu, plus vzadu pružina (něco jako buffer) a zatím jsem to nerozebíral víc, ale něco tam je, protože je cítit velký nezvyk při natahování, kry právě na konci ještě kromě 'klasickych' pružin pretahujete i tu 'brzdu', což je nezvykle plynulé a 'kliknuti' není úplně patrné. Budu si muset zvyknout, ale za ty prachy to není chyba, ale feature :) (vím, že se jedná o BT socka verzi, ale i tak to před manželkou zatím tajím :D )



Erix
Příspěvky: 106

Příspěvek#308 » ned 7. dub 2024, 18:34

morho píše:Erix: GHM9 má na závěru hydraulický buffer.

Díky za doplnění, podívám se, jak to funguje. Zatím jsem našel na YT videa s blowback delay - poučné. Je tam roller, lever, radial i bearing systém brzdění závěru. Nechápu, proč něco z toho nedali i do Eva-místa je tam hafo.



antonspelec
Příspěvky: 1197

Příspěvek#309 » ned 7. dub 2024, 19:22

Ze by kvuli nakladum? EVO je low cost…

@erteple: Ta natahovaci paka se pri strelbe pohybuje? Asi jo, protoze to v nazvu nema PRO, coz jsou verze kde uz se nehejbe…teda aspon u modelu APC a SPC



pH13
Příspěvky: 99

Příspěvek#310 » pon 8. dub 2024, 16:18

erteple píše:Díky. Já právě taky slyšel, že ty Vectory by měly být OK. Ja ho původně koupil na malorážku pro děti, ale samozřejmě toto má přednost. Když to nepůjde, tak těch 3000 je škoda, ale alespoň se poucim.


Taky mám Vectora na karabině a bohatě stačí. Na rozdíl od pistole nelítá při každém výstřelu tam a zpět, takže není tak namáhaný, a bůhvíjakou optickou kvalitu člověk nepotřebuje, když s krátkohlavňovou devítkou stejně obvykle střílí na plus mínus 20 metrů. Z mého pohledu je to racionální rozhodnutí: Neinvestovat zbytečně do superkvalitního kolimu, který by moc přidané hodnoty nepřinesl, a místo toho dát něco na vylepšení zbraně samotné, aby z ní měl člověk radost.



Erix
Příspěvky: 106

Příspěvek#311 » pon 8. dub 2024, 19:32

antonspelec píše:Ze by kvuli nakladum? EVO je low cost…


Nejvíc škoda na celé věci je, že případná inovace není vítána. Takto to stačí, prodá se, tak proč. :roll:

Uživatelský avatar
Letec 12
Příspěvky: 2419

Příspěvek#312 » pon 8. dub 2024, 19:51

Proč bys inovoval něco co už jen dobíhá. To je jako tunit Felícii. Na testech už je dlouho připravované "EVO 4". Ten komu EVO nestačí a chce lepší zážitky, tak ať si našetří a koupí u konkurence. Na výběr je toho na trhu naštěstí dost :)



antonspelec
Příspěvky: 1197

Příspěvek#313 » pon 8. dub 2024, 19:59

No je to tak. Porad je vyber slusnej ve velkym rozpeti ceny i kvality (pricemz to samozrejme spolu nemusi souviset) takze si to svoje najde kazdy soudruh

Uživatelský avatar
erteple
Příspěvky: 249

Příspěvek#314 » úte 9. dub 2024, 20:58

Tak dneska jsem vystřílel prvních 100 ran s GMH 9. Není to PRO verze, kde závěr nelítá, ale nějak tak mi to nevadilo, protože mi tam prsty nelezly (i když jsem se na začátku po uchopení celkem nervózně zasekával a kontroloval). Střílel jsem bez tlumiče, náboje STV. Postřehy:
1. Krása. Mířenka na 25m jednou dírou.
2. Zpětný ráz je v pohodě, závěr 'bržděný' bufferem a svou vlastní vahou. I tak je ale trochu znát a musí se holt cvičit víc. Chtěl bych to porovnat přímo s EVEM, kus vedle kusu...
3. Pažba nic moc. Ne, že by úplně bolela, ale pohodlná není. Mám z toho i trochu otlačeniny, což jsem nečekal...
4. Největší záděr zatím přepínač na pojistce. Já to jel levou stranou (palcem) odjišťovat, pravou (prsteníčkem) 'zvedat', ale ten prsteníček mě bolí i teď večer. Zaprvé to ještě není tolik vyběhané (při zajišťování) a zadruhé je to AR style, při kterém vám pojistka při střelbě tlačí na prst (tady opravdu kvituji ergonomii kosy, kde je to naopak). Jako oproti EVU jsem to začal cítit třeba u padesáté rány (zatímco u EVA hned při osahání).
5. Všechno to vyváží pocit ze střelby. Opakuju bod jedna, ale jsem rád za to, co jsem pořídil.
6. Na konci jsem si všiml, že se mi povolil chránič závitu. Blbost, ale uvidíme, co udělá, když jsem ho utáhl za tepla.
7. Vortex drží.



monk
Příspěvky: 186

Příspěvek#315 » úte 9. dub 2024, 21:08

k 4. u eva jsme dal magpul rucku a problem vyresen, i plesi klon, to puvodni na evu strasny

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 3 hosti