Samonabíjecí karabina v 9L

Samonabíjecí pušky


LordSalix
Příspěvky: 579

Příspěvek#106 » stř 6. led 2021, 16:19

Přesně tak, ono by šlo nalaborovat více, ale většina nábojů by měla být optimalizovaná pro pistole a tam je průměr kolik, 4 palce? Dlouhé PCC taky moc nechápu, to je pak kočkopes. A mimochodem zrovna PCC jsou skvělé pro umístění tlumiče a pokud nad ním člověk uvažuje, tím spíše nechce zbytečnou dlouhou hlaveň.



antonspelec
Příspěvky: 1182

Příspěvek#107 » stř 6. led 2021, 17:22

IPSCkari prisahaji na PCC s delkou hlavne 14-16 palcu...kvuli lepsimu chovani zbrane pri strelbe, zejmena pak pri dvoustrelech. A nekteri taky kvuli lepsimu uchopu. Ja zrovna PCC vybiram a tu s 16 palcovou hlavni jsem mel moznost zkusit...a jako dobry. Jenze mi to pripada uz proste jako moc dlouhej klacek. Mam uz v podstate vybranou verzi s 10,5 palcovou hlavni, ale blby je, ze tuhle konkretni nejspis nikdo nema, tak budu muset bud zariskovat, nebo jit do te dlouhe...



RayX
Příspěvky: 68

Příspěvek#108 » stř 6. led 2021, 19:21

antonspelec píše:...... A nekteri taky kvuli lepsimu uchopu. .........Jenze mi to pripada uz proste jako moc dlouhej klacek....


Pro tyto případy je tu CSV konverze s dlouhým m-lokem a falešným prodloužením hlavně 8-) Držel jsem to (sice jen nasucho) v prackách a hodně mi to sedělo. Už tak velmi solidní chování mé 10" verze by to určitě k horšímu nezměnilo. Naopak. Jako bonus ten nástavec navíc funguje tak trochu jako lineární komp. Je to jeden z důvodů, proč jsem si bral CSV - Že z toho za pár tisíc navíc můžu později mít "druhý" kvér.

Tady jedno video za všechny pro představu o chování CSV.

https://youtu.be/a1_Nzfawncg

Tohle je sice 14,5", ale jak jsem říkal, nebude to v 9mm proti 10" žádný zásadní rozdíl. Byl jsem už se svou klasickou 10" na svém prvním (a kvůli covidu zatím bohužel posledním) závodu a oceláky na stojanu i kyvadle padaly podobně tak, že jsem na tom úseku samou radostí zapomněl povinně přebít a dostal penál (+nervozita z prvního závodu taky zapracovala) :lol:

Uživatelský avatar
oldglock
Příspěvky: 297

Příspěvek#109 » stř 6. led 2021, 20:09

Take jsem řešil toto dilema. V době, kdy sem začali vozit NFA s 8 nebo 16" hlavni. Tu 16" jsem měl v ruce a je to strašný klacek na to, že to je pistolovka. Pak se mi naskytla dobrá koupě AR9 s 10" hlavní a je to prostě super. Mel jsem možnost porovnat i s 12" a tam ten rozdíl prakticky nevnímám. Prostě ty kratší varianty jsou obratnejsi, pro pistolovou ráži idealnejsi a v neposlední řadě pro mě hezčí.



antonspelec
Příspěvky: 1182

Příspěvek#110 » stř 6. led 2021, 22:55

Souhlas, vidim to stejne, ta manipulace je pak uplne o necem jinym, je to lehci (kolik vazi ta Tvoje?) a taky mi prijde, ze lip vypada. Prebijis, nebo strilis fabricky strelivo?



antonspelec
Příspěvky: 1182

Příspěvek#111 » stř 6. led 2021, 22:59

RayX píše:
Pro tyto případy je tu CSV konverze s dlouhým m-lokem a falešným prodloužením hlavně 8-) Držel jsem to (sice jen nasucho) v prackách a hodně mi to sedělo. Už tak velmi solidní chování mé 10" verze by to určitě k horšímu nezměnilo. Naopak. Jako bonus ten nástavec navíc funguje tak trochu jako lineární komp. Je to jeden z důvodů, proč jsem si bral CSV - Že z toho za pár tisíc navíc můžu později mít "druhý" kvér.

Tady jedno video za všechny pro představu o chování CSV.

https://youtu.be/a1_Nzfawncg

Tohle je sice 14,5", ale jak jsem říkal, nebude to v 9mm proti 10" žádný zásadní rozdíl. Byl jsem už se svou klasickou 10" na svém prvním (a kvůli covidu zatím bohužel posledním) závodu a oceláky na stojanu i kyvadle padaly podobně tak, že jsem na tom úseku samou radostí zapomněl povinně přebít a dostal penál (+nervozita z prvního závodu taky zapracovala) :lol:

Slusny...to strilis Ty na tom videu? Co to je za strelivo?



RayX
Příspěvky: 68

Příspěvek#112 » čtv 7. led 2021, 07:38

Nee :) Ve videu je psána verze 7, ta má 14,5" a já mám 10". To jsem hodil jen pro představu chování zbraně a úchopu.

Uživatelský avatar
oldglock
Příspěvky: 297

Příspěvek#113 » čtv 7. led 2021, 10:48

anton... já ji nevážil, ale je to Varka s 10" laufem. Střílim přebíjené střelivo. Mohu to i přímo porovnat, co se délky týče s mojí 16" v 223 a na tu manipulaci je to prostě paráda.



antonspelec
Příspěvky: 1182

Příspěvek#114 » čtv 7. led 2021, 17:05

OK, tak to si muzu vygooglit, kdyz je to V-ARka s 10 hlavni.
No, to prebijene strelivo dela taky hodne. S fabrickym jsi ji zkousel?
Ja zkousel vedle sebe dve PCC stejneho vyrobce - jedna s 16 hlavni, druha 10,5 a na manipulaci a vahu na predek vskutku jako nebe a dudy

Uživatelský avatar
oldglock
Příspěvky: 297

Příspěvek#115 » čtv 7. led 2021, 17:54

Fabricke i prebijenky na faktor pro pi. Da se stim střílet pěkně rychle a přesně. 20-50m prostě paráda. Mam celkem dlouhé ruce, ale ta kratší hlaveň mě v uchopu nijak nelimituje. Co jsem koukal na videa z ipsc pcc, tak stejně skoro všichni ty dlouhé drží v místě, co já tu krátkou:-)



aifel55
Příspěvky: 29

Příspěvek#116 » čtv 7. led 2021, 21:31

Drží ty dlouhé tak jak krátkou? Čili čtrnáctky a šestnáctky drží jak desítky? To určitě ne. To beru jako žert.



matkoo
Příspěvky: 184

Příspěvek#117 » čtv 7. led 2021, 21:58

pre 9mm nema zmysel viac ako 12.5 ten naboj nevyuzije dlhsiu hlaven
ale ked sa niekomu lepsie drzi 14 rsp 16 je to len o ergo drzania



logan1202
Příspěvky: 2

Příspěvek#118 » pát 8. led 2021, 07:34

Asi bytli na spatne strana Republika ale jedeni strelnice s AR v 9mm je Olomouc. nevim nikdo jaky okolo Praha?

Uživatelský avatar
oldglock
Příspěvky: 297

Příspěvek#119 » pát 8. led 2021, 07:36

Rozhodně někteří nevyužijí to dlouhé předpažbí více jak z poloviny... a jestli má, dejme tomu 15" (38cm), tak to drží max. v prvních 20cm, což má ten 10" také (25cm). Otázka je, kolik lidí by si to v tom amoku pak hvízdlo do prstu :-). Osobně bych na závody volil něco v rozmezí 12-14" právě z tohoto důvodu... Ale pokud to má člověk na běžné a svižné střílení na kovy a do papíru... mě to prostě vyhovuje :-)
images.jpg

Pistol-Calibre-Carbine-Mini-Rifle-World-Shoot.jpg

6a720e00-ec4c-11e9-b617-19b0a2c6beab-rimg-w525-h350-gmir.jpg
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.

Uživatelský avatar
4mike
Příspěvky: 1196

Příspěvek#120 » pát 8. led 2021, 07:48

jak hodláš unifikovat polohu slabé ruky při úchopu (na to co je nejlepší a co blbost) bez zohlednění toho, kolik má střelec vysunutou pažbu, jaký má rozpětí rukou a jak rozložený poměr držení mezi slabou a silnou ?

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 8 hostů