Samonabíjecí karabina v 9L

Samonabíjecí pušky


LordSalix
Příspěvky: 579

Příspěvek#136 » čtv 22. dub 2021, 21:54

To mi teda tak jednoznačné nepřijde. U binary spouště dojde při stisknutí spouště jen k jednomu výstřelu. O uvolnění se tam nic nepíše. Přepokládám, že úplně stejně to ochcalo i americký zákon. Navíc ta puška samočinná prostě není, protože vyžaduje neustále mačkání spouště.

Podle mě to záleží na tom, jak se ve zkušebně vyspí. Třeba se mi nechce věřit, že by samonabíjecí dvojitou 1911 zkušebna zařadila mezi samočinné zbraně jen proto, že vystřelí dvě rány na jedno stisknutí spouště.

Různé úchylné konstrukce zbraní nemusí zákon uspokojivě pokrývat co se týče záměru zákonodárce. Například rotační kulomet s klikou je legálně opakovačka. Zákopová brokovnice vystřílí celou trubku na jedno stisknutí spouště (ale opětovné nabití není v důsledku předchozího výstřelu, jde mi jen o tu spoušť). Zbraň ani v podstatě nemusí mít spoušť, která se stiskne. Co třeba full auto kulomet ovládaný gestem ruky? Napsal bych s tím na zkušebnu, jak ten zákon vyloží v tomhle případě a podle mě to není úplně bez šance.
Colt.jpg
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.



jjjhe
Příspěvky: 109

Příspěvek#137 » pát 23. dub 2021, 08:22

Nikam nic nepiš a když chceš, tak si tu spoušť kup. Je to legální, zatím.



kolemjdoucí
Příspěvky: 810

Příspěvek#138 » sob 24. dub 2021, 11:35

Možná úplně pitomý dotaz, ale provádíte u devítkové karabiny záběh hlavně? Má to smysl?



E-Ryc
Příspěvky: 516

Příspěvek#139 » ned 25. dub 2021, 13:35

Indian píše:Má někdo zkušenosti s karabinou Beretta CX 4 Storm?


Vim, ze je to ponekud pozdni odpoved, ale pridavam se k tem, co rikaji, ze spoust je na prd. Jo a taky k tomu skoro nejdou sehnat dalsi zasobniky (pokud se neco nezmenilo). Dneska uz bych do ni nesel, ale tenkrat jsem chtel PDW a na trhu novych i ojetych nic moc nebylo.



selag
Příspěvky: 276
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#140 » pon 26. dub 2021, 09:07

Spoušť prý umí na Berettě dobře udělat p. Zendl ml. A zásobníky, pokud máš variantu na zásobníky z 92 dnes už nejsou problém. Jak 20, tak 30 ran.



Indian
Příspěvky: 1427

Příspěvek#141 » stř 28. dub 2021, 17:30

Tak zásobníky tam pasují mám dojem z PX. A nebo po výměně vložky z 92.
Spoušť je opravdu "vojenská" - dlouhý chod. Vyzkoušená včera. Mechanická mířidla dostatečně dobrá. Bez opory vestoje jsem trefoval gongy o velikosti černého na pistolovém terči na 70 m.
Chce to slušný kolimátor, aby to byla větší zábava.



Béďa
Příspěvky: 817

Příspěvek#142 » pát 21. kvě 2021, 18:00

Videl jsem na jiném střelecké fóru flashhidery na Mp5 na trilug, netuší někdo kde se dá něco takového v ČR sehnat, resp. zda to někdo nevyrábí? Pripadne zda se dá sehnat na trilug prase?

Uživatelský avatar
morho
Příspěvky: 695

Příspěvek#143 » pát 21. kvě 2021, 20:21

Sehnat, to úplně říct nemůžu - mám objednaný BT-400983, ale čekám už půl roku...



Béďa
Příspěvky: 817

Příspěvek#144 » pát 28. kvě 2021, 14:42

Měl bych ještě pár dotazů k SP5. Dělá někdo, nebo umí někdo vytisknout magwel pro SP5? Při drylovani mám v rychlosti problém trefit šachtu. Dá se upravit aby zásobníky vypadávaly samy?
Dá se poladit spoušť?
Jaký máte tlumič?
Fungují o Pof zásobníky? Plastové ETS u mě fungují i s JHP.

Předem díky za rady!



Sam Jr.
Příspěvky: 226

Příspěvek#145 » pát 28. kvě 2021, 20:05

2 Béďa: origo flashhider seženež na ZIB MIlitaria za €200, tureckej MKE na egun.de kolem €100, u nás sem zahlídl kompenzátor a případně prase od výrobce Tomáš Hotra.
Zásobníky POF mě chodí bez jedinýho problému. Spoušť se dá přeleštit, dá se vymezit namáčknutí a mrtvej propad vyvložkováním, případně můžeš tochu pozvohýbat pružiny pro snížení odporu spouště - já sem s touhle úpravou spokojenej :) pak už bys musel nechat vyvařit ozub na spoušti a znova ho dotvarovat.



Béďa
Příspěvky: 817

Příspěvek#146 » pát 28. kvě 2021, 20:42

Díky za typy.
Zrovna řeším, že po jedné návštěvě střelnice mi při čištění zůstala v ruce natahovací páka. Konec upadl, zůstalo jen takové účko, je pravda, že to funguje i takto, ale budu to reklamovat.
Vzhledem k tomu že je to origo HK a funglovka tak trochu zklamání, ale jinak zbraň šlape jak hodinky a funguje sevším co jsem do ní dal (od subsoniků po JHP).

Tu spoušť zkusím pořešit při reklamaci (prodejce dělá i puškařské zásahy).



Béďa
Příspěvky: 817

Příspěvek#147 » pon 21. čer 2021, 17:30

Řešil někdo použití rozšířeného ústí zasobnikove šachty u MP5? Nějaké typy. Předem díky.

Uživatelský avatar
morho
Příspěvky: 695

Příspěvek#148 » čtv 12. srp 2021, 09:09

Otázka k MP5 - ona nemá náběh do komory? EDIT: Tak nic, už jsem našel co jsem hledal (škoda, že příspěvky nejdou mazat).

Uživatelský avatar
morho
Příspěvky: 695

Příspěvek#149 » pát 13. srp 2021, 17:51

Majitelé SP5K / MP5K, jak vám chodí subsoniky? Na 25 m mám s SP5K rozptyl skoro pivního tácku, zkoušel jsem SB 150gr a Magtech 147gr. SB 124gr chodí krásně.



grey.man
Příspěvky: 169

Příspěvek#150 » pát 27. srp 2021, 06:33

Nové štiky v českém rybníce u ProArms:

https://us4.campaign-archive.com/?u=8ae ... 8324ffaa45

Obrázek

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 10 hostů