Samonabíjecí karabina v 9L

Samonabíjecí pušky
Uživatelský avatar
morho
Příspěvky: 695

Příspěvek#76 » pon 26. říj 2020, 11:40

Nechápu tohle porovnávání AR15, ale vyrazil mi tím dech i profesionální prodejce zbraní. Když si jdeš koupit rodinnej kombík tak ti taky nebudou nabízet pickup. Když chce někdo pistolovou ráži, tak asi ví proč.



grey.man
Příspěvky: 169

Příspěvek#77 » pon 26. říj 2020, 11:50

Mně třeba nemile překvapila papírová váha, kdy je karabina o 0,5kg těžší než jejich AR556 (základní, taky za 24k)



Idahou
Příspěvky: 486

Příspěvek#78 » pon 26. říj 2020, 11:55

morho píše:...

To srovnání nedává smysl. Obě jsou to pušky, přičemž v tom co má dělat 16tkovou PCC karabinu předčí právě ta AR15. Nevím co je na tom k vyrážení dechu.
V kategorii zábavy jsou pak taky lepší volby.
A jak jsem psal, jedná se o můj názor a právě na názory se ptal

Uživatelský avatar
oldglock
Příspěvky: 297

Příspěvek#79 » pon 26. říj 2020, 12:35

Tak ono jde o to, že když už něco člověk řeší ve vlákně "karabina v 9mm", tak asi nemá cenu mu sdělovat, že ar15 v 223 nebo něco podobného v 22lr je na něco lepší a na něco ne. Sice to je pravda, ale spíše bych zde porovnával pouze karabiny v 9mm. Já bych se držel ověřené AR platformy. Dá se na to sehnat mnoho věcí a za mě je to i nejhezčí. Některé ty ostatní PPC mi připadají jak z hvězdných válek. S cenou se u všeho člověk stejně bude motat +,-30tis (beru použité i nové). Tento počin od Rugeru mě ujišťuje o tom, že si vždy tak nějak šel vlastní cestou :-)



Idahou
Příspěvky: 486

Příspěvek#80 » pon 26. říj 2020, 12:52

To je pravda, ale já prostě uvedl důvody proč jsem o tenhle konkrétní kousek ztratil zájem. Možná mylně, ale jako hlavní argument pro PCC vidím ve sdílení a dostupnosti střeliva, u tohodle kousku mi to ovšem nepříjde dost



Sarkafarka.Loupeznik
Příspěvky: 546

Příspěvek#81 » pon 26. říj 2020, 12:59

oldglock píše:Tak ono jde o to, že když už něco člověk řeší ve vlákně "karabina v 9mm", tak asi nemá cenu mu sdělovat, že ar15 v 223 nebo něco podobného v 22lr je na něco lepší a na něco ne. Sice to je pravda, ale spíše bych zde porovnával pouze karabiny v 9mm. Já bych se držel ověřené AR platformy. Dá se na to sehnat mnoho věcí a za mě je to i nejhezčí. Některé ty ostatní PPC mi připadají jak z hvězdných válek. S cenou se u všeho člověk stejně bude motat +,-30tis (beru použité i nové). Tento počin od Rugeru mě ujišťuje o tom, že si vždy tak nějak šel vlastní cestou :-)

V neprospěch AR9 hovoří především nekomfort střelby... Ten koncept byl od začátku směřován k puškovému náboji, snad jakákoli obdobná zbraň konstruovaná pro 9mm Luger se chová při střelbě nesrovnatelně lépe... Kupříkladu Stribog od slovenských kolegů...

Uživatelský avatar
oldglock
Příspěvky: 297

Příspěvek#82 » pon 26. říj 2020, 13:25

To mi ani nějak nepřijde. Pokud srovnám svoji VAR-9 s CSV nebo s Evem, tak ta Varka jasně vede... A to ani nemluvím o tom, když se ta zbraň poladí (ostatně dost toho vypovídá fakt o zastoupenosti na IPSC soutěžích). No a ten Stribog? Je to pěkná zbraň, ale stále tak trochu ve vývoji...(viz postřehy v jeho vlákně).



kolemjdoucí
Příspěvky: 810

Příspěvek#83 » pon 26. říj 2020, 13:46

Problém devítkových karabin je imho v tom, že jde vesměs o zbraně s dynamickým závěrem. Pak se objeví jedna bílá vrána mp5 a jedna šedá (teď nevím, jestl to byla jedna z verzí csv nebo striboga, ta bržděná válečky), a v podstatě nemají konkurenci.

I když to úplně nesouvisí, tak kolega má devítkový adaptér na ar15 a s .223 to kope méně než s 9 právě z tohoto důvodu.

Uživatelský avatar
oldglock
Příspěvky: 297

Příspěvek#84 » pon 26. říj 2020, 14:50

To je vše jasné, že ta dynamika se chová hůře než ty systémy výše popsané (brždění válečky). Jen, že kolega psal, že se:"snad jakákoli obdobná zbraň konstruovaná pro 9mm Luger se chová při střelbě nesrovnatelně lépe". Porovnával jsem s CSV a Evem a tam mi to rozhodně nepřišlo :-))))



Hujer Viktor
Příspěvky: 328

Příspěvek#85 » pon 26. říj 2020, 15:44

idahou
vyšší výkon je ti k ničemu, když tě s tím nenechají na většině střelnic střílet
a pokud nechají tak ne za pohybu



Idahou
Příspěvky: 486

Příspěvek#86 » pon 26. říj 2020, 16:28

Jo, to sem v úvahu nevzal (s .223 tu v okolí problém není). I tak bych zvolil asi něco jinýho. Chtěl jsem nadhodit Kel-Tec Sub2000, ale už očividně není u nás k mání



Sarkafarka.Loupeznik
Příspěvky: 546

Příspěvek#87 » pon 26. říj 2020, 17:13

oldglock píše:To je vše jasné, že ta dynamika se chová hůře než ty systémy výše popsané (brždění válečky). Jen, že kolega psal, že se:"snad jakákoli obdobná zbraň konstruovaná pro 9mm Luger se chová při střelbě nesrovnatelně lépe". Porovnával jsem s CSV a Evem a tam mi to rozhodně nepřišlo :-))))

Scorpion mi přišel lepší, Striboga teď mám a to je úplně bez debat, stejně tak předtím BT... O vlastnostech MP5 netřeba ani diskutovat... Ačkoli je to asi víc či míň o subjektivních pocitech, tak ale to že AR9(a obzvlášť v základu) se chová hůř než zmiňované, se shodují i většinově střelci v USA, kde toho mezi nimi koluje celkem dost k vyzkoušení... Ano dá se ladit, ale to všechny zbraně... Co nepopírám je pestrost doplňků pro AR platformu, v tom asi nemá konkurenci...



Béďa
Příspěvky: 817

Příspěvek#88 » pon 26. říj 2020, 19:29

Ruger u mě ztrácí tím, že se dá oddělit hlaveň, nechápu proč... pouze tím trpí přesnost pokud budu mít kolimátor na pouzdru závěru.
A hlavně nemá až na pažbu zhola nic společného s ergonomií AR-15-viz vypouštění zásobníku, natahování atd.

Jak už bylo řečeno etalon je MP-5 a SIG MPX ale ta cena...(ono už i Pákistán dost podražil). Než toho Rugra tak raději Striboga, poslední verze a nové zásobníky ho podle všeho posunuly dost dopředu.

Docela jsem zvědavý na Antreg a Vosátku, oba mají příští rok přijít s bržděným závěrem...Snad nebude cena na úrovni Siga nebo HK...



grey.man
Příspěvky: 169

Příspěvek#89 » úte 27. říj 2020, 08:59

Cenu jsem zahlédl 50 000+ Kč

Uživatelský avatar
morho
Příspěvky: 695

Příspěvek#90 » úte 27. říj 2020, 10:25

U kterýho?

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 11 hostů