Sa vz. 58 - doplňky

Samonabíjecí pušky


b_ad_a
Příspěvky: 38

Příspěvek#406 » ned 15. led 2023, 10:31

Héfaistos:
s tou optikou spokojenost? Je to zatím můj favorit (tedy ve verzi 3x) na plánovanou AR15.
Moc jich u nás není v oběhu zatím.



Machead
Příspěvky: 911

Příspěvek#407 » ned 15. led 2023, 11:49

Kapitan Pacicka: samozrejme ze to porovnavam, strielanie ako strielanie - a co je lacnejsie to sa pocita. 7,62 neprebijes a uz vobec nie pod cenu .223.
Kazdy hlada to najlacnejsie a prebita .223 je lacnejsia.
Cistenie - idealne vo vani ak nemas garaz (co v panelaku nemas). No, za to sa ti zena asi nepodakuje. Lebo najlepsie je to preliat horucou mydlovou vodou.
ARku proste hodim do trezora a necistim. Neriesim ani zhananie streliva za co najlacnejsie, proste prebijem za 20 centov (cca 6 Kc).
Montaz optiky - na to je AR-15 rovno pripravena, ziadne nastavce ktore nikdy nastrel drzat nebudu po par cisteniach.

Dobre viem o com hovorim.

Nechcem rozputavat flame, ano, 58 ma priaznivcov ale ta puska nema a nikdy nemala buducnost. Co sa tyka ze 7,62 s prehladom valcuje 5,56 tak neviem, co myslis. To je blabol na ntu. Sme civili, takze debata o ranivyxh ucinkoch je mimo (schytat nechces ani jednou), cenove moznosti, vyber streliva a presnost je jasne v prospech 5,56.

Kazdy nech si striela cim chce, ale vidiet niekoho ako ide do kosy a zbavuje sa AR-15 to sa nevidi. Opacne, teda ze sa zbavuju kosy a idu do niecoho ineho, no tak o tom sa nemusime ani bavit.

Ono 7,62 je u nas stale rozsirene, cely svet presiel na mikro raze. Aj ti rusaci a cely vychodny blok nez sa rozpadol. Preco asi.

Ako vravim, 58 je za zenitom, 7,62 tam to bude uz len horsie a horsie a drahsie a drahsie. Casy lacneho vojenskeho cipovaneho skoncili a co funguje su dopredaje starych zasob. Na ake take lacne ruske zabudnite, od nich sa tu dobuducna nedovezu ani matriosky, nieto municia.



Jarda.Jezek
Příspěvky: 886

Příspěvek#408 » ned 15. led 2023, 11:52

Hihihi. Sa58 je puška, která nikdy neměla budoucnost... Tak co tu pořád ještě dělá?



FájfSevn
Příspěvky: 33

Příspěvek#409 » ned 15. led 2023, 12:01

b_ad_a píše:Héfaistos:
s tou optikou spokojenost? Je to zatím můj favorit (tedy ve verzi 3x) na plánovanou AR15.
Moc jich u nás není v oběhu zatím.


Osobně mám Primary Arms Prism 5x ACSS a ta optika je za tu cenu špička. Mám to na AR a trefoval sem z toho na 300m gong. Má to výbornou osnovu a pokud je to dobře nastřelený, tak to nemá chybu.



b_ad_a
Příspěvky: 38

Příspěvek#410 » ned 15. led 2023, 12:08

Díky. 5x je pro mě overkill, nad 100m se nedostanu. Proto 3x, hodně chválí i tu 2,5x.



odouda
Příspěvky: 67

Příspěvek#411 » ned 15. led 2023, 12:47

Héfaistos: Souhlasím s KapitánPacička, ten terč je opravdu luxusní.



Zoon
Příspěvky: 108

Příspěvek#412 » ned 15. led 2023, 12:56

Machead píše:Kapitan Pacicka:

Co sa tyka ze 7,62 s prehladom valcuje 5,56 tak neviem, co myslis. To je blabol na ntu. Sme civili, takze debata o ranivyxh ucinkoch je mimo

Ono 7,62 je u nas stale rozsirene, cely svet presiel na mikro raze. Aj ti rusaci a cely vychodny blok nez sa rozpadol. Preco asi.



Jasně a proto bude USA přecházet na 6,8, viď.

Až nebude surplusové střelivo, tak budu přebíjet úplně stejně jak 5,56. Teď se to prostě nevyplatí a jediný opruz je čištění po střílení surplus.

K optice: Je potřeba vyzkoušet co ti bude sedět.
Já postupně měl 4x, 1x, 1-6x a teď střílím s původními otevřenými a na 200 dávám torzo v pohodě. Chystám se koupit 2 nebo 2,5x to si myslím bude rozumný kompromis. Jen kosa není na optiku dělaná tak to bude vždy něco za něco.



FájfSevn
Příspěvky: 33

Příspěvek#413 » ned 15. led 2023, 13:55

b_ad_a píše:Díky. 5x je pro mě overkill, nad 100m se nedostanu. Proto 3x, hodně chválí i tu 2,5x.


U kraťase bych možná než Prismu volil otevřený kolimátor ale kdybych chtěl prismu na krátko tsk bych vzal tohle. https://zbrane.habresto.cz/optika/2238-primary-arms-micro-prism-scope-3x-acss-raptor-556308-green.html



Zoon
Příspěvky: 108

Příspěvek#414 » ned 15. led 2023, 14:13

Chce to opravdu zkusit, já třeba nedokázal u 4x mit obě oči otevřené a na akční střelbu mi to vadilo. U 1x to na krátko bylo super ale na 200 to bylo stejné jako s otevřenými. Pak jsem právě koupil 1-6x abych si vyzkoušel kdy ještě nemám problém mít obě oči otevřené.Proto vidím univerzál v 2x. No a protože mám astigmatismus, tak preferuji prismu, navíc má dioptrickou korekci



b_ad_a
Příspěvky: 38

Příspěvek#415 » ned 15. led 2023, 14:46

FájfSevn píše:
U kraťase bych možná než Prismu volil otevřený kolimátor ale kdybych chtěl prismu na krátko tsk bych vzal tohle. https://zbrane.habresto.cz/optika/2238-primary-arms-micro-prism-scope-3x-acss-raptor-556308-green.html


Přesně toto mám vyhlédnuto.



Machead
Příspěvky: 911

Příspěvek#416 » ned 15. led 2023, 21:45

Jasně a proto bude USA přecházet na 6,8, viď.

Až nebude surplusové střelivo, tak budu přebíjet úplně stejně jak 5,56. Teď se to prostě nevyplatí a jediný opruz je čištění po střílení surplus.


Na 6,8 ziadne USA prechadzat nebude, je to cesta ktora nikam nevedie. Par ludi sa nabalilo a tam to skonci. Cely nezmysel vznikol na zaklade toho, ze akoze US vojaci boli v nevyhode voci afghancom strielajucim z kopcov. Jo jasne, netrenovany pastier koz s hrdzavym kalachom daval dole marinakov s logistikou a optikami na puskach.
Ved ako inak.

Tie 3 kg navyse urcite kazdy vojak rad privita. Spolu s tak 4x silnejsim spatnym razom a 1,5x vyssou hmotnostou municie.

Chlape, vratte sa do reality.

Jo, na to prebijanie 7,62 v buducnosti som zvedavy. Urcite to bude lacnejsie a jednoduchsie na dostupnost komponentov nez 223 ci 9 mm :D

Znova, nic proti 58 ale pani, trosku reality prosim. Mysliet si ze to je spolu so 7,62 jedine a najlepsie na svete je ehm, mimo.



Carloss
Příspěvky: 2935

Příspěvek#417 » ned 15. led 2023, 23:01

Já ti nějak nevim... Mě ta 7,62x39 tak špatná nepřijde. Ani na hmotnost. Ono tam kde je potřeba pět 5,56 stačí jedna 7,62. Z toho mi snadno vyjde, že 7,62x39 je i na hmotnost mnohem efektivnější, protože 5,56 v reálu potřebuješ 5x víc. Ona totiž realita v džungli, nebo ve městě je úplně něco jinýho, než řádění na střelnici. To seš pak rád, že máš kropítko s účinným nábojem, který se nemusí po každym zásobníku čistit. Mimochodem.. sám mám AR15, tak povídačky o zaujatosti jsou úplně mimo.

https://www.youtube.com/watch?v=o7ZQU68Vmg4



MRBLUE
Příspěvky: 927

Příspěvek#418 » pon 16. led 2023, 01:10

1 rana Kalacchom je ako 5 ran ARkom. Myslim ze uz to netreba dalej rozoberat.Konecna, vystupovat.



Carloss
Příspěvky: 2935

Příspěvek#419 » pon 16. led 2023, 06:02

A ještě můžeme zmínit vyšší odolnost pomalejší a těžší střely 7,62 na "vychylovací faktory", jako je třeba vítr a drobné překážky, oproti rychlé, ale lehké 5,56.



Machead
Příspěvky: 911

Příspěvek#420 » pon 16. led 2023, 07:22

MRBLUE píše:1 rana Kalacchom je ako 5 ran ARkom. Myslim ze uz to netreba dalej rozoberat.Konecna, vystupovat.


Asi tak. Dorazil ma vietor a cistenie po kazdom zasobniku. Chlapec vie, o com hovori.

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: MichalFelgr a 50 hostů