Grand Power STRIBOG S9

Samonabíjecí pušky


getsome
Příspěvky: 614

Příspěvek#181 » ned 11. pro 2022, 12:43

No, vzhledem k úhlu podávání je mezi těmi variantami dost zásadní rozdíl v ergonomii. Přebíjíš pod jiným úhlem, máš mnohem méně místa mezi zásobníkem a pistolovkou... Navíc ne každému se válí 30r Glock zásobníky doma a Stribog nemá údajně rád aftermarkety.



KarelSmid
Příspěvky: 91

Příspěvek#182 » ned 11. pro 2022, 15:59

Stribog s Glock zásobníky je hnusný :) Škoda ale že nelze koupit zvlášť lower na zkoušku. Nechápu že je takový problém vyrobit zásobník. Už je 4 generace zásobníku a pořád nefungují?

Uživatelský avatar
Letec 12
Příspěvky: 2419

Příspěvek#183 » stř 11. led 2023, 20:51

Zdá se, že ani verze Striboga na Glockovské zásobníky nepřinesla tolik očekávané vyřešení problémů se spolehlivostí.
https://www.youtube.com/watch?v=gdI3bWSY8Fo



Afrodedek
Příspěvky: 15

Příspěvek#184 » čtv 12. led 2023, 06:18

Nestrašte mě, mám Boga od Vánoc ;-)



getsome
Příspěvky: 614

Příspěvek#185 » čtv 12. led 2023, 08:57

Video jsem viděl snad 2x a odnesl jsem si z něj, že Stribog nemá rád některé 3rd party zásobníky a některé slabé laborace. Naštěstí je glock lower Stribog hnusný jak noc a pod 124gr nestřílím :D



Sixkillers
Příspěvky: 10

Příspěvek#186 » stř 1. úno 2023, 07:55

Ricous píše:Ahoj, máte někdo zkušenosti se Stribogem SP9 8" US verze?

No díry do papíru dělá bez problémů :) Nezkoušel jsem žádnou exotiku, jenom Alsy FMJ 124 gr.

Uživatelský avatar
Roadrunner
Příspěvky: 33

Příspěvek#187 » pon 17. črc 2023, 18:50

Ricous píše:Ahoj, máte někdo zkušenosti se Stribogem SP9 8" US verze?

Dnes jsem si ho dovezl domů a mám ho už i přihlášeného. Původně jsem sice měl slabou chvilku a uvažoval o Scorpionu, ale domluvil jsem se ještě se Zdenkem v Quins a zajel na návštěvu si vše prohlédnout a taky osahat verze na G zásobníky. Celkově jsem k tomu přistupoval hodně skepticky, jelikož mi to podle fotek přišlo takové hodně malé, ale skutečnost velmi překvapila. Po osahání bylo jasno - neskutečně dobře vyvážené a při nahazování do ramene okamžitě záměrná v rovině. Spoušť i v sérii použitelná. Takže ČZ zavrhnutá. Jinak verze na G zásobníky je dobrá (hlavně možnosti zásobníků), ale ... Navádění zásobníků při přebíjení prostě pro mě tragické. Ano, dá se to natrénovat, ale proč. Takže vyhrálo tohle krátké "koště na zametání zaroh", které mě učarovalo. Takže dokoupen kolimátor a může se střílet 8-)

Uživatelský avatar
Roadrunner
Příspěvky: 33

Příspěvek#188 » pon 17. črc 2023, 19:10

Koste.jpg

A jedno foto :)
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.



Sixkillers
Příspěvky: 10

Příspěvek#189 » pon 17. črc 2023, 20:23

Super no :) Jinak pokud neplánuješ na to dát nějaké úsťové zařízení tak možná bude potřeba trochu zalepit šroub na hlavni. Má tendenci se povolovat. Pokud budeš k čistění používat boresnake tak doporučuji ho provlékat přes výhozní okno ať si neohneš záchyt závěru. Je toho plný internet :lol:

Uživatelský avatar
Roadrunner
Příspěvky: 33

Příspěvek#190 » pon 17. črc 2023, 20:58

O čistění vím a je to napsáno i v návodu, takže stačí číst. Je to krátká hlaveň, takže klasické čistění na tyčce nemá problém. Předek ještě nevím, ale něco tam osadím. Minimálně přijde tlumič ...

Uživatelský avatar
Letec 12
Příspěvky: 2419

Příspěvek#191 » sob 22. črc 2023, 20:01


Uživatelský avatar
Roadrunner
Příspěvky: 33

Příspěvek#192 » úte 25. črc 2023, 13:42

Měl jsem teď G variantu v ruce a navíc obě varianty vedle sebe (G i klasiku), jelikož jsem si vybíral novou hračku domu. G samozřejmě má plusy v podobě zásobníků, ale přiznám se, že jsem se nesmířil s úhlem přebíjení. Na vše se dá samozřejmě zvyknout, ale prostě stejně jako u jiných značek mi tohle nesedí. Takže vyhrála klasika, která je teď v krátké variantě za super peníz. Ale jinak super počin



kolemjdoucí
Příspěvky: 812

Příspěvek#193 » stř 26. črc 2023, 05:38

Letec 12> S tím předpažbím to je teda "Frankenstein edition" ...

Uživatelský avatar
Letec 12
Příspěvky: 2419

Příspěvek#194 » stř 26. črc 2023, 07:55

Souhlasím, přitom to jde i líp. Tohle je .22 LR od stejného výrobce.
Obrázek

Uživatelský avatar
Roadrunner
Příspěvky: 33

Příspěvek#195 » stř 26. črc 2023, 10:40

Měl jsem ji v ruce a kupodivu naživo nevypadá tak zlé. Tady to jen umocňuje hodně škaredá pažba. Nicméně je jen na zákazníkovi, jaké si vybere předpažbí a konfiguraci - jsou možné obě předpažbí

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 30 hostů